Domů Karlovarský kraj O kraji Revitalizace areálu Sokolovského zámku

Revitalizace areálu Sokolovského zámku

Typ projektu Investiční projekty
Oblast projektu Kultura a památková péče

Název projektu: Revitalizace areálu Sokolovského zámku

Registrační číslo projektu: CZ.06.04.04/00/22_050/0003278

Integrovaný regionální operační program 2021 – 2027

Priorita 4: Zlepšení kvality a dostupnosti sociálních a zdravotních služeb, vzdělávací infrastruktury a rozvoj kulturního dědictví

Specifický cíl: Posilování úlohy kultury a udržitelného cestovního ruchu v hospodářském rozvoji, sociálním začleňování a sociálních inovacích

IROP - Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - 50. výzva IROP - Muzea - SC 4.4 (ITI) (gov.cz)

Žadatel (příjemce podpory): Muzeum Sokolov, příspěvková organizace Karlovarského kraje

Administrace a řízení projektu: Odbor řízení projektů KÚKK

Cílové skupiny:

Návštěvníci muzeí, odborná veřejnost, žáci a studenti, obyvatelé

Popis projektu:

Projekt reaguje na potřebu zachování a zatraktivnění významné kulturní památky Karlovarského kraje. Dále reaguje na potřebu zrekonstruování části prostor areálu zámku a zvýšení atraktivity území.

Cílem projektu je zvýšení atraktivity Sokolovského zámku, primárně turistického cíle, ale nově i edukačního centra, jehož součástí bude i badatelna pro práci se sbírkou Muzea Sokolov. Díky projektu by mělo dojít k opravě části dosud nezrekonstruovaných prostor areálu sokolovského zámku, v 1.NP (přízemí) k vytvoření edukačního centra.

Provedená rekonstrukce bude mít pozitivní vliv na edukační a komunitní činnost v Sokolově a celém Karlovarském kraji.

Na projekt je poskytována finanční podpora z Evropské unie prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.

Financování projektu

Celková výše způsobilých výdajů: 14 442 111,30 Kč

Podíl EU (85 %):                                  12 275 794,61 Kč

Vlastní zdroje žadatele (15 %):        2 166 316,69 Kč

V současné době je projekt ve fázi přípravy.

Předpokládaný termín realizace projektu: 06/2024–6/2025

Celkové předpokládané výdaje projektu: 29 500 000 Kč včetně DPH