Domů Karlovarský kraj O kraji Mapování a tvorba strategie pro oblast kulturního a kreativního odvětví v Karlovarském kraji

Typ projektu Neinvestiční projekty
Oblast projektu Kultura a památková péče

Karlovarský kraj informuje, že realizuje projekt Mapování a tvorba strategie pro oblast kulturního a kreativního odvětví v Karlovarském kraji, jehož účelem je podpora Ministerstva kultury ve strategickém rozvoji kulturních a kreativních odvětví vyšších územně samosprávných celků financovaný Evropskou unií – NextGeneration EU.

Základní údaje k projektu:

Financování: Národní plán obnovy na rok 2023-2025

Doba realizace projektu: 1. 4. 2023 – 30. 6. 2025

Výše dotace: 2.141.900 Kč

Poskytovatel dotace: Ministerstvo kultury

Odborný garant projektu: Odbor kultury, památkové péče, lázeňství a cestovního ruchu KÚKK

Řízení a administrace projektu: Odbor řízení projektů KÚKK

Cíle projektu:

Hlavním cílem projektu je tvorba strategie rozvoje a podpory kulturních a kreativních odvětví (KKO) na území Karlovarského kraje na základě sběru dat, kvantitativního a kvalitativního výzkumu vztahů a potřeb KKO v Karlovarském kraji. Dílčím cílem projektu je získání datových analýz o rozsahu (počtu, velikosti) a úrovni (obratu, lokální distribuci) odvětví KKO v regionu, které budou sloužit Karlovarskému kraji pro rozvoj dalších aktivit zaměřených na podporu KKO v regionu.

Hlavní přínosy projektu:

• Získání podrobných dat o aktérech KKO na území Karlovarského kraje včetně informací o jejich potřebách, přístupech, ale i dostupné infrastruktuře a zázemí v dané lokalitě.
  • Vytvoření analýzy oblasti KKO na základě sběru komplexních aktuálních dat.
  • Nastavení jednotné strategie rozvoje a systémové podpory KKO na území Karlovarského kraje.
  • Nastavení a rozvoj konkrétních cílených aktivit zaměřených na podporu KKO v kraji a vybudování prostředí pro systematický rozvoj tohoto segmentu.
Za stránku zodpovídá Ing. Martin Ševic
Datum aktualizace 4. 1. 2024 - 14:59