Domů Aktuality Seznamte se s novými výsledky výzkumu důlního závodu Sauersack/Rolava

Seznamte se s novými výsledky výzkumu důlního závodu Sauersack/Rolava

přednáška důl Rolava

Pochmurné podzimní počasí už sice nevybízí k venkovním radovánkám, za to jej můžete využít k vzdělávacím aktivitám a dozvědět se něco nového o historii našeho regionu. V rámci přednáškového cyklu „Krušné hory – malé pohoří světového významu“, který pořádá Karlovarský kraj, se uskuteční další prezentace s názvem „Zaniklý důlní a úpravnický závod Sauersack/Rolava“. Zájemci se mohou dostavit dne 25. 11. 2023 od 17 hodin do restaurace Sportka ve Vysoké Peci.

Tématem návštěvníky provedou Norbert Weber a Petr Hasil, členové Spolku přátel dolu Svatý Mauritius. Zaniklý důlní a úpravnický závod Sauersack/Rolava z období 2. světové války je jednou z hojně navštěvovaných lokalit západního Krušnohoří. Jeho výzkumem se dlouhodobě zabývá interdisciplinární tým, který zde provádí archeologický, stavebně-historický a archivní průzkum těžebního areálu i přilehlého zajateckého tábora.

Tato přednáška je další v řadě prezentačních akcí, během níž vám členové týmu představí některé starší i zcela nové výsledky své činnosti. Účastníci se dozví například o archeologické kampani zaměřené na odpadové areály po válečných zajatcích, o procesu zpracování cínové rudy, o osudech některých zaměstnanců a celou řadu zajímavých historických a technických detailů zaniklého závodu.

Cyklus přednášek se koná v rámci propagace zápisu Hornického regionu Erzgebirge/ Krušnohoří na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková
Datum aktualizace 23. 11. 2023 - 14:02