Domů Aktuality Poděkování hejtmana hasičům za likvidaci požáru u Tisové

Poděkování hejtmana hasičům za likvidaci požáru u Tisové

Hasič

Od pátku minulého týdne bojovali hasiči s rozsáhlým požárem skládky pražců poblíž hnědouhelné elektrárny Tisová na Sokolovsku. Zásah, do něhož byli zapojeni nejenom profesionální a dobrovolní hasiči z našeho kraje, ale i posily z jiných regionů, se nakonec podařilo úspěšně zvládnout. Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek poděkoval všem zapojeným jednotkám za mimořádné nasazení během uplynulých dnů a skvěle odvedenou práci.

„Jednalo se o skutečně velký požár, na jehož likvidaci se podíleli jak hasiči z Karlovarského kraje, tak také z Ústeckého, Plzeňského, Moravskoslezského, Středočeského a Libereckého kraje a jejich kolegové z Generálního ředitelství a Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky. Vysoký kouř z místa hoření byl viditelný na kilometry daleko, přičemž zápach, který se následně šířil po celém našem regionu, zaznamenal nejeden občan. Jak jsme ale byli ubezpečeni, koncentrace škodlivin ve vzduchu nebyla zdraví ohrožující. Během zásahu jsme samozřejmě byli v úzkém spojení s velitelem hasičů a situaci jsme průběžně monitorovali. Rád bych ještě jednou poděkoval všem nasazeným jednotkám za obětavost a nezměrné úsilí, které vynaložily během posledních dnů při boji s ničivými plameny. Všichni si jednoznačně zaslouží náš velký obdiv a obrovské poděkování,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 29. 8. 2023 - 11:56