Plán rozvoje vodovodů a kanalizací Karlovarského kraje:
V roce 2005 byl zastupitelstvem Karlovarského kraje schválen Plán rozvoje vodovodů a kanalizací Karlovarského kraje (PRVKUK), který slouží jako podklad územní plánovací dokumentaci, pro činnost stavebních a vodoprávních úřadů a pro činnost obcí a kraje v přenesené a samostatné působnosti.
Karlovarský kraj přijal nová pravidla pro provádění změn v Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací Karlovarského kraje.
Pravidla PRVKKK 2017
Nová pravidla jsou platná od 1. května 2017, dosavadní krajské zásady pro přijímání změn Plánu jsou již neplatné.
Pravidla vycházejí ze zákona o vodovodech a kanalizacích. Novými pravidly dochází zejména ke změnám a upřesněním pojmů „významná a nevýznamná změna“ , ke změnám postupů schvalování jednotlivých změn a ke změnám v povinných dokladech žádosti.
O změnu Plánu mohou žádat obce, popř. jejich zplnomocnění zástupci, a to podáním u odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu.
Digitální povodňový plán kraje:
Digitální povodňový plán Karlovarského kraje. Tento dokument svou strukturou a technologií plně navazuje na nově tvořený digitální povodňový plán České republiky.
Riziková území při extrémních přívalových srážkách:
V roce 2012 byla zpracována studie mapující lokality Karlovarského kraje, ve kterých se mohou vyskytnout povodně z přívalových srážek (tzv. bleskové povodně) ohrožující konkrétní obce a další sídelní útvary Karlovarského kraje. Tato studie je veřejnosti k dispozici na http://webmap.kr-karlovarsky.cz/rizikovauzemi/
Strategie ochrany před povodněmi pro Karlovarský kraj:
Aktuální verze strategie schválená zastupitelstvem kraje dne 28. 2. 2019:
Strategie ochrany před povodněmi včetně
přílohy č. 1 a
přílohy č. 2
Mapová verze strategie: http://webmap.kr-karlovarsky.cz/strategieppo
Studie – rybníky v kraji:
Vyhledávací studie malých vodních nádrží III. a IV. kategorie TBD
Výhledová studie potřeb vody a výhledové vodní nádrže:
V roce 2009 byla dokončena
Výhledová studie potřeb a zdrojů vody v Karlovarském kraji (stručný souhrn), která byla použita pro Generel lokalit vhodných pro akumulaci povrchových vod (odkaz na Generel http://eagri.cz/public/web/file/133229/Generel_LAPV___vc._protokolu.pdf ). Studie byla zpracována z důvodu zanalyzování současných podmínek zdrojů a potřeb vody a posouzení potřeb vody v podmínkách střednědobého (20 let) a dlouhodobého (po r. 2050) výhledu. Na základě této studie byly Ministerstvem zemědělství ČR do Generelu zahrnuty tyto výhledové vodní nádrže v Karlovarském kraji:
- Dvorečky – vodní tok Libava
- Chaloupky – vodní tok Rolava
- Poutnov – vodní tok Teplá
- Hlubocká Pila – vodní tok Liboc