Svatava Svatava Svatava Svatava
       informační portál městyse

                                         Dnes je 15.10.2018
Okolí


Úvodní strana
HistorieSoučasnostPamátkyOkolí
Úřad městyse
KontaktyFormuláře ke stažení
Úřední deskaZastupitelstvo
Usnesení zastupitelstva
Povinné informace dle ISVSVyhlášky
Poplatky vybírané městysem
Hřbitov
Formuláře
KnihovnaŠkolyFotogalerieSvatavský zpravodajÚzemní plánSměrnice a nařízení

Mapa

kamposokolovsku.cz

Řeka SvatavaOkolí obce, ať již blízké nebo široké, svou malebnou krajinou a historickými památkami má svým návštěvníkům co nabídnout. Samotná řeka Svatava protékající obcí svými zákoutími, čistou vodou a bujnou vegetací na březích je velkým lákadlem pro turisty. 

Zámek v SokolověBlízké okresní město Sokolov ležící při soutoku řek Ohře a Svatavy a o němž se nejstarší písemná zmínka dochovala z roku 1279, láká nejen k nákupům v obchodních střediscích, ale i k návštěvě památek, zejména pak zámku. V němž je připomínán šlechtický rod Nothaftů, kteří patřili mezi německé kolonisty, usazující se ve 12. a 13. století na Loketsku a Chebsku. Archeologický výzkum prokázal, že v místech dnešního zámku stával již ve 13.století kamenný hrádek. Dnes se v zámku nachází "Muzeum hornictví"..

MakovObec Těšovice se nachází na pravém břehu řeky Ohře a leží v samém sousedství Sokolova. Tato původně slovanská obec je v písemných pramenech poprvé doložena v roce 1396.V té době zde stála středověká tvrz, jejíž pozůstatky jsou zabudovány v hrázděné stavbě č.p.1. Se svými 160 obyvateli patří k nejmenším samostatným obcím Sokolovska. Po vyřešení obchvatu Sokolova, který měl drasticky zasáhnout do původní zástavby, se předpokládá, že se Těšovice stanou vyhledávaným cílem výletů a že jejich klid  a zeleň přiláká  nejen obyvatele  Sokolova.

Chlum sv.MaříChlum sv. Maří, poutní místo již od 14.století, ve vzdálenějším okolí obce, láká k návštěvě mnoho turistů i dnes. Budova kostela patří k nejvýznamnějším barokním stavebním památkám v České republice.

Dalším místem, které je možné v okolí navštívit je obec  Březová, která je veřejnosti známá pořádáním mistrovství světa v cyklotrialu. Okolí obce láká svým okolím k pěší turistice a houbaření.

Královské PoříčíZa návštěvu stojí i půvabná obec Královské Poříčí s gotickým kostelem sv. Kunhuty z první poloviny 13. století, barokně upraveného v 17. století. Na okraji obce pak stojí za povšimnutí hrázděné stavení a účelově využitý secesní zámek z roku 1910.

 

 

 

© Karlovarský kraj