Aktuálně

 

 
Upozornění: 24. 4.2021 od 21:00 do 23:00 proběhnou servisní práce na informačním portálu Karlovarského kraje. Předem se všem omlouváme za případné výpadky webu.
 
INFORMACE O VÝZVĚ K PŘEDKLÁDÁNÍ STRATEGICKÝCH PROJEKTŮ:
Karlovarský kraj vyhlásil výzvu k předkládání strategických projektů (Plán spravedlivé územní transformace). Termín ukončení příjmu projektů je 30. 4. 2021.

REGISTRACE EXTERNÍCH HODNOTITELŮ:
Máte zájem o pozici externího hodnotitele potenciálních strategických projektů v rámci přípravy Operačního programu Spravedlivá transformace a Plánu spravedlivé územní transformace? Registrovat se můžete do 26. 4. 2021 a následně budete proškoleni.Výzva včetně formuláře strukturovaného životopisu je k dispozici na webu Regionální stálé konference​.

 
INFORMACE K AKTUÁLNÍ SITUACI COVID-19 V KRAJI:
Podívejte se napřehled.pdfsouhrnný přehled k aktuální situaci COVID-19 v kraji včetně očkování. Platné k 20. 4. 2021.
 
INFORMACE PRO POZŮSTALÉ:
Informace pro pozůstalé ke kompenzaci nákladů na převoz ostatků z jiných regionů  poskytované Karlovarským krajem najdete
 
Informace pro pozůstalé - end.docxv tomto dokumentu.  
  
AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ VLÁDY A MZ ČR: 

Krizová opatření vlády najdete 
na stránkách Úřadu vlády ČR.

Podrobné znění všech přijatých a platných opatření včetně antigenního testování veřejnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo informační leták, který vyzývá veřejnost k omezení sociálních kontaktů. Grafické znázornění naleznete omezeni_socialnich_kontaktu.pdfzde.

  

INFORMAČNÍ LINKA NA POMOC S REGISTRACÍ K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19: 
1221

BEZPLATNÁ KRAJSKÁ ASISTENČNÍ LINKA NA POMOC 
S REGISTRACÍ K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:​
800 600 444


ONLINE REZERVAČNÍ SYSTÉM TESTOVÁNÍ NA COVID-19:

Vstup do systému:
www.rezervacekk.cz

Nevíte-li si rady s vytvořením rezervace termínu testu na Covid-19 v online rezervačním systému, můžete se i nadále obracet na operátory krajského call centra na lince 950 380 380Operátoři call centra i veřejnost používají stejný rezervační systém, k dispozici tak mají stejný rozsah volných termínů na jednotlivých odběrových místech. Pokud v online rezervačním systému nejsou k dispozici volné termíny k rezervaci, pak je tedy nemůže nabídnout ani operátor call centra.


ODBĚROVÁ MÍSTA V KARLOVARSKÉM KRAJI:

Na odběry je nutné se rezervovat prostřednictvím online rezervačního systému:
www.rezervacekk.cz

Detailní přehled odběrových míst pro provádění PCR testů i antigenního testování v Karlovarském kraji včetně adres najdete zde.

Telefonní linka call centra pro případné poradenství ohledně rezervace odběrů: 950 380 380.

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ pro své pacienty provádějí i někteří praktičtí a zubní lékaři. Více informací získáte u svého lékaře.


PRAVIDLA PRO PŘÍJEZD OBČANŮ ČR A CIZINCŮ DO ČESKÉ REPUBLIKY, DALŠÍ INFORMACE K CESTOVÁNÍ: 
V platnosti je o
chranné opatření nařizující postup pro překročení státní hranice ČR, jeho znění naleznete vstup.pdfzde.

Mechanismus pro hodnocení epidemiologické situace jednotlivých členských států EU rozděluje země do čtyř kategorií - zelené, oranžové, červené a mavě červené. Pravidla vstupu a návratu všech osob do ČR podle tohoto mechanismu naleznete vstup.pdfzde.

Seznamte se sseznam.pdfaktuálním seznamem zemí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy koronavirem.


FAQ - OPERAČNÍ PROGRAM SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE 2021-2027:
Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy ohledně Operačního programu Spravedlivá transformace 2021-2027 najdete na stránkách Regionální stále konference. Pro zájemce máme také informace k Fondu spravedlivé transformace jako celku.
 


 

Podkladové materiály pro 5. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 26.4.2021 (aktualizace 21.4.2021)


 

 

Přehled dění v kraji

Karlovarský kraj zakoupí nový traktor pro školní statek v Chebu

Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy Cheb získá nový traktor za více než 5,5 milionu korun. Rada Karlovarského kraje o tom rozhodla na základě zadávacího řízení k akci „Nákup traktoru o výkonu motoru min. 330 HP“.            

Generálním ředitelem Karlovarské krajské nemocnice se stane primář karlovarské chirurgie Josef März

​ Ve výběrovém řízení na třetího člena představenstva Karlovarské krajské nemocnice (KKN) zvítězil dosavadní uvolněný krajský zastupitel pro oblast zdravotnictví a primář chirurgického oddělení Nemocnice Karlovy Vary MUDr. Josef März. Ten bude zároveň zastávat pozici generálního ředitele KKN. Kvůli nástupu do čela nemocnice se bude muset vzdát mandátu krajského zastupitele.

Pro Karlovarský kraj je návrh rozdělení peněz v rámci FST nepřijatelný

​Vicepremiér a ministr životního prostředí Richard Brabec dnes během jednání s hejtmany Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského kraje informoval představitele těchto strukturálně postižených regionů o návrhu rozdělení peněz, které budou mít k dispozici z EU v rámci Fondu spravedlivé transformace (FST). Mělo by jít o poměr cca 15 % pro Karlovarský, cca 38 % pro Ústecký a cca 46 % pro Moravskoslezský kraj. Takové rozdělení alokace nemůže Karlovarský kraj akceptovat. Po jednání to potvrdil hejtman Petr Kulhánek.

Až do konce dubna mohou přihlásit malí čtenáři své práce do soutěže krajské knihovny

„Přečti a namaluj“, to je název soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary pro děti ve věku od 6 do 15 let, do které se mohou přihlásit mladí čtenáři až do pátku 30. dubna 2021. Jejich úkolem je přečíst předem určenou knihu a ztvárnit hlavního hrdinu.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016