Aktuálně

DEN S HEJTMANEM KARLOVARSKÉHO KRAJE:
Zveme všechny občany Karlovarského kraje, kteří chtějí diskutovat o svých nápadech či problémech, na Den s hejtmanem Karlovarského kraje Petrem Kulhánkem. Setkání se bude konat v pondělí 27. září 2021 od 14 do 17 hodin v budově A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, 4. patro.

 
FORMULÁŘ PRO NOMINACE DO ANKETY OSOBNOST KARLOVARSKÉHO KRAJE:
Nominace do ankety Osobnost Karovarského kraje je možné zaslat prostřednictvím registračního formuláře, a to do 31. 10. 2021.

 
KRAJSKÁ VEŘEJNÁ SBÍRKA NA POMOC OBCÍM V JIHOMORAVSKÉM A ÚSTECKÉM KRAJI:
Karlovarský kraj vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc obcím postižených tornádem v Jihomoravském kraji a obcím v Ústeckém kraji zasaženým ničivou bouří. Příspět můžete do zapečetěné pokladničky umístěné v recepci budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, Karlovy Vary. Další možností je zaslání příspěvku na bankovní účet číslo:
123-3116600247/0100. 
 

 
INFORMACE K OČKOVÁNÍ:

Veškeré aktuální informace ohledně očkování proti COVID-19 v Karlovarském kraji a v ČR najdete na samostatném webu. 
 
INFORMACE O SITUACI OHLEDNĚ COVID-19:
Veškeré informace k situaci ohledně COVID-19 v Karlovarském kraji a v ČR najdete na samostatném webu. 

 
REGISTRACE K BEZPLATNÉMU ODBĚRU KRAJSKÝCH LISTŮ V JEJICH NOVÉ PODOBĚ:
Chcete-li odebírat Krajské listy elektronicky nebo poštou, zaregistrujte se pomocí tohoto odkazu​. Krajské listy v nové podobě budou vycházet od října 2021. Další informace naleznete zde.
  

 

Přehled dění v kraji

Přijeďte strávit sváteční podvečer na Kladskou a poznejte myslivecké tradice

Kouzelná atmosféra krásy podzimního lesa, ve kterém se rozléhá troubení jelenů, se dá zažít 28. 9. 2021 v loveckém zámečku na Kladské, kde se uskuteční 26. ročník Svatováclavského troubení. Zváni  jsou nejen všichni příznivci myslivosti. Pro návštěvníky bude připraven program v duchu mysliveckých tradic.   

Hejtman se setkal s bývalými politickými vězni

​ Bývalí vězňové nacistických koncentračních táborů žijící v našem kraji a političtí vězni, kteří byli odsouzeni komunistickým režimem a následně rehabilitováni, zavítali v tomto týdnu na Krajský úřad Karlovarského kraje, aby se setkali s hejtmanem Petrem Kulhánkem a převzali z jeho rukou symbolický dar.​

Muzeum Cheb zve na Bramborobraní

Již popáté se v Muzeu Cheb uskuteční Podzimní slavnosti, které připomínají tradiční chebské Vincentské (hruškové) slavnosti. Hrušky však nahradí brambory, a tak se mohou návštěvníci 25. září 2021 těšit na prezentaci podzimní sklizně, ochutnávky, prodej regionálních specialit a vyhodnocení soutěží pro děti i dospělé.

Kaple v Březové uspěla ve velké konkurenci a zvítězila v soutěži Komunální projekt roku 2021

Zástupci města Březová převzali ocenění za vítězství projektu výstavby multifunkční kaple v celostátní soutěži Komunální projekt roku 2021. Kaple v irském kamenném stylu, kterou město Březová postavilo u místního hřbitova, neslouží jen pro konání smutečních obřadů ale také menší společenské akce. Projekt zvítězil nejen v kategorii „Utváření veřejného prostoru“, stal se zároveň absolutním vítězem letošního ročníku soutěže.
 
  
    Rok 2021           Rok 2020           Rok 2019           Rok 2018