Aktuálně

INFORMACE K ZAHÁJENÍ REGISTRACE SENIORŮ 80+ K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:
Od 15. 1. 2021 se budou moci senioři starší 80 let registrovat v centrálním rezervačním systému státu: https://crs.uzis.cz/​. Veškeré zatím dostupné informace najdete zde.

INFORMAČNÍ LINKA NA POMOC S REGISTRACÍ 
SENIORŮ 80+ K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:
1221

KRAJSKÁ ASISTENČNÍ LINKA NA POMOC 
S REGISTRACÍ SENIORŮ 80+ K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:​
607 600 017

Více informací najdete letak_finale.jpgv letáku.


VÝZVA PRO ZDRAVOTNÍKY A DOBROVOLNÍKY:
Karlovarský kraj se obrací s prosbou na lékaře, sestry, další zdravotníky a dobrovolníky (kteří mají zkušenost s administrativní činností), aby pomohli se zajištěním očkování proti COVID-19 v regionu. P
otřebné informace jsou k dispozici na krajském webuRegistrovat se můžete prostřednictvím online formuláře

DĚKUJEME, že budete ochotni pomoci!


​INFORMACE K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:
V Karlovarském kraji jsou v první fázi (vzhledem k počtu státem dodávaných vakcín) očkování zdravotníci, pracovníci pobytových sociálních služeb, příslušníci Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje a další, kteří jsou v přímém kontaktu s nemocnými nebo potenciálně nakaženými. Dále pak budou následovat klienti pobytových zařízení sociálních služeb, pedagogové a další pracovníci školských zařízení, senioři, poté veřejnost. Předpokládáme, že očkování veřejnosti bude spuštěno během února  2021 a bude dostupné prostřednictvím rezervačního systému - včas uveřejníme link. Informace k významu očkování, vakcíně a další údaje najdete strategie-ockovani.pdfv tomto dokumentu. Postupně podrobnosti naleznete také na Bezpečnostním portálu Karlovarského kraje.


INFORMACE K DOBROVOLNÉMU TESTOVÁNÍ VEŘEJNOSTI ANTIGENNÍMI TESTY:
Veškeré informace k dobrovolnému testování veřejnosti antigenními testy najdete na Bezpečnostním portálu Karlovarského kraje. Upozorňujeme, že antigenní testování v jednotlivých odběrových centrech není možné absolvovat bez předchozí rezervace prostřednictvím call centra, tel. číslo: 950 380 380. Využít můžete informační POCT_leták veřejnost_finale.pdfleták i Formulář pro provedení POC antigenního testu.pdfformulář k provedení testů.


ODBĚROVÁ MÍSTA V KARLOVARSKÉM KRAJI:
Detailní přehled odběrových míst pro provádění PCR testů i antigenního testování v Karlovarském kraji včetně adres najdete zde.

Telefonní linka call centra pro rezervaci odběrů: 950 380 380

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ pro své pacienty provádějí i někteří praktičtí a zubní lékaři. Více informací získáte u svého lékaře. ​


AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ VLÁDY A MZ ČR: 
Vláda České republiky prodloužila nouzový stav, který bude trvat do 22. ledna 2021. 

Krizová opatření vlády najdete
na stránkách Úřadu vlády ČR.

Podrobné znění všech přijatých a platných opatření včetně antigenního testování veřejnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo informační leták, který vyzývá veřejnost k omezení sociálních kontaktů. Grafické znázornění naleznete omezeni_socialnich_kontaktu.pdfzde.


PRAVIDLA PRO PŘÍJEZD OBČANŮ ČR A CIZINCŮ DO ČESKÉ REPUBLIKY: 
Mechanismus pro hodnocení epidemiologické situace jednotlivých členských států EU rozděluje země do tří kategorií - zelené, oranžové a červené. Jak postupovat při vstupu na území ČR z takto označených zemí, naleznete ViewImage.pdfzde. Seznamte se s aktuálním seznam-zemi.pdfpřehledem zemí s nízkým rizikem nákazy koronavirem.


DOČASNÉ OMEZENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN KRAJSKÉHO ÚŘADU:
​Krajský úřad Karlovarského kraje v souvislosti s opatřeními ohledně COVID-19 dočasně omezuje úřední hodiny. Více informací najdete Mimořádné opatření - omezení úředních hodin KÚKK.pdfzde.


PŘEHLED VYČLENĚNÝCH ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ:
Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek rozhodl o aktivaci celkem 8 školských zařízení v regionu, která zajišťují péči o děti zdravotníků, zaměstnanců bezpečnostních sborů, obecní policie a dalších. Jejich seznam naleznete zde.


 

 

Přehled dění v kraji

Hejtman se ohradil proti kritice kraje

Reakce hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka na prohlášení premiéra Andreje Babiše týkající se průběhu očkování proti COVID-19 v regionech​:Hejtman žádá stát o vyšší počet vakcín, očkovací kapacity kraj má

​Očkovací centra v Karlovarském kraji jsou schopna přijmout podstatně větší počet zájemců o očkování. Kraj však potřebuje vyšší dodávky vakcín, než jaké doposud od státu dostal. Problém se projevil i při dnešní rezervaci seniorů starších 80 let, kteří se sice do centrálního rezervačního systému registrují, ale termíny na očkování pro ně zatím nejsou. Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek se proto obrátil na ministra zdravotnictví Jana Blatného s žádostí o pomoc při řešení situace. 

Žadatelé z Karlovarského kraje se zapojí do přeshraniční spolupráce prostřednictvím projektu na ekologické vzdělávání

Karlovarský kraj je zapojen do Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014-2020. Ten se zaměřuje na regionální a místní projekty, které mají významný pozitivní dopad na české a bavorské příhraničí. Na listopadovém zasedání členů Monitorovacího výboru programu bylo schváleno celkem 9 projektů v celkové výši 3,65 milionů eur. Projekt žadatelů z Karlovarského kraje „Vzkaz v láhvi“ získal dotaci ve výši 280 900 eur z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Od 15. ledna 2021 začíná registrace seniorů 80+ k očkování proti COVID-19. Kraj nabízí asistenční linku

​Od 15. ledna 2021 se budou moci senioři starší 80 let registrovat v centrálním rezervačním systému státu. Prostřednictvím systému jim bude rezervován termín a místo provedení očkování. Karlovarský kraj chce usnadnit registraci lidem, kteří ne vždy mají přístup k internetu a potřebnou uživatelskou zkušenost, a zřídil proto asistenční linku 80+pro telefonickou pomoc s registrací. Zároveň se kraj obrací na rodiny seniorů, aby s registrací a dalším postupem pomohly.

 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016