Aktuálně

 

Hejtmanka Karlovarského kraje Mgr. Jana Vildumetzová vyhlásila období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, které je až do odvolání platné pro celé území našeho regilonu. Toto rozhodnutí stanovuje povinnosti pro zabezpečení požární ochrany.Máte ve svém okolí seniora, který má elánu na rozdávání a zaslouží si obdiv a respekt? Pak jej nominujte do ankety Senior roku 2018. Návrhy na ocenění můžete zasílat prostřednictvím
on-line formuláře do 15. září.Chcete se zúčastnit fotosoutěže na téma "Proměny Karlovarského kraje za posledních 100 let"? Podívejte se na soutěžní pravidla a podmínky. Fotografie můžete zasílat do 30. září.


 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
 


 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Počet volných míst na středních školách pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání na střední škole 


Přehled dění v kraji

Domov pro seniory v Dragounské ulici v Chebu bude dále přijímat nové klienty. Kraj k tomu navíc uspořádá setkání s veřejností

​Karlovarský kraj se chystá sloučit dva své domovy pro seniory, a sice Domov pro seniory v Chebu, Dragounské ulici, s Domovem pro seniory SKALKA, pod jehož vedením by obě pracoviště nadále fungovala. Ke sloučení dojde od 1. 1. 2019. Rada kraje se původně rozhodla ukončit do DPS v Dragounské příjem klientů. Po dohodě s vedením města Chebu ale toto rozhodnutí změnila a do konce roku 2018 se budou noví klienti do DPS v Dragounské ještě stále přijímat.

Kniha historika Jana Nedvěda připomene osudný rok 1968

​Příznivce regionální historie potěší nová kniha historika Jana Nedvěda s názvem „Neskloníme hlavy. Rok 1968 v Karlových Varech“, která představuje, z jakých kořenů vycházelo reformní hnutí a za jakých podmínek se vyvíjela společnost v 60. letech. Její slavnostní křest proběhne v úterý 21. srpna v Muzeu Karlovy Vary v 17 hodin.

​Mariánské Lázně na sklonku léta opět ožijí filmem

​Třetí ročník Marienbad Film Festivalu nabídne od 28. srpna do 1. září přehlídku experimentální tvorby i projekce italské filmové klasiky. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program plný výstav, přednášek a workshopů. Akce, která je určena nejenom pro filmové fandy ale také pro širokou veřejnost, se koná za podpory Karlovarského kraje.

V Novém Kostele proběhlo slavnostní předávání cen soutěže Vesnice roku 2018

​Letos se konal již čtyřiadvacátý ročník oblíbené soutěže Vesnice roku, jejímž cílem je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat, co všechno se jim daří realizovat. Z našeho regionu se do ní přihlásilo celkem 16 obcí, přičemž vítězem krajského kola a držitelem Zlaté stuhy se stal Nový Kostel. Starostovi obce Oto Teuberovi předala ocenění hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.
       
     Rok 2018           ​Rok 2017           Rok 2016           Rok 2015