Vajoc Dzor

Arménie, oficiálním názvem Arménská republika, je stát ležící v Zakavkazsku v jihozápadní Asii, bez přístupu k moři. Dělí se na 10 provincií a hlavní město Jerevan. Jednou ze zajímavých oblastí je provincie Vajoc Dzor, která se nachází na jihozápadě země a jejím hlavním městem je Jeghegnadzor. Oblast je bohatá na historické a architektonické památky jako například klášter Noravank, Smbataberd a klášter Tsakhats Karavanseraj. Nachází se zde také minerální prameny podobné svým složením horkým pramenům v Karlovarském kraji. Navštěvníky zlákají také přírodní krásy Malého Kavkazu, dobré podmínky pro turistiku a zimní sporty.

Dne 31. ledna 2014 bylo v rámci Česko-Armenského podnikatelského fóra, kterého se zúčastnili i prezidenti obou zemí, slavnostně podepsáno Memorandum o vzájemném porozumění mezi Karlovarským krajem a Vajocdzorskou oblastí. Tato dohoda pomůže mimo jiné zprostředkovat kontakty v lázeňství a v oblasti technologie vybavení lázeňských zařízení atd..

Memorandum o vzájemném porozumění s Vajocdzorskou oblastí (pdf)

Obě strany se také dohodly na spolupráci v oblasti ekonomiky, kultury, sportu, cestovního ruchu a ve vědecko-technické oblasti.

Realizované akce:

• 10. 9. 2014 účast a reprezentace všech krajů na 1. zasedaní Mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci
  • 20.   8. 2013 delegace Karlovarského kraje navštívila Vajocdzorskou oblast v rámci navázání kontaktů a přípravy na budoucí spolupráci
  • 29. 10. 2012 návštěva předsedy Národního shromáždění Arménské republiky J.E. Hovika Abrahamyana
Za stránku zodpovídá: Kateřina Rentková
Datum poslední změny: 11.12.2017 7:38