Hlavní strana

Úřední deska
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek

Na internetovém portálu Kralovarského kraje – oficiálních internetových stránkách  www.kr-karlovarsky.cz  jsou informace související s výkonem veřejné správy uveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Tato webová prezentace vyhovuje požadavkům kladeným vyhláškou č. 64/2008 o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).
Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby obsah stránek byl přístupný i v alternativních prohlížečích (Opera, Mozilla, FireFox). Vzhled prezentace je řešen stylovými předpisy CSS a je tak tedy oddělen od informací.
Návrat na titulní stránku je možný z kterékoliv stránky přes odkaz v hlavičce.
 

Podmíněně povinná pravidla

Stránky jsou standardně ovladatelné, informace jsou sdělovány jednoduchým jazykem a srozumitelnou formou.
Na webových stránkách se mohou vyskytovat informace ve formátech:

  • MS Word (.doc - dokumenty které lze vyplňovat např. přihlášky, formuláře), MS Excel (.xls - dokumenty, které obsahují tabulková data a obsahují výpočty) a MS PowerPoint (.ppt) – jedná se o dokumenty vytvářené pomocí produktu MS Office společnosti Microsoft, kancelářský balík OpenOffice.org  zdarma ke sražení

  • RTF – textový dokument, který dokáže zobrazit většina běžně používaných textových editorů

     
  • PDF - dokumenty vytvářené pomocí produktu Adobe Acrobat  (pro zobrazení těchto dokumentů doporučujeme prohlížeč Adobe Acrobat Reader - zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc.) 

  • ZIP - komprimované dokumenty

  • JPG, GIF - grafické dokumenty

Soubory určené ke stažení nepřesahují velikost 3Mb.

Kontakt na správce portálu

I když internetový portál Karlovarského kraje a jeho podřízené weby vytváříme podle výše uvedených norem a pravidel, může se stát, že narazíte na chybu. Vaše případné náměty, upozornění, postřehy či informace k přístupnosti stránek nám  proto zašlete na adresu webmaster@kr-karlovarsky.cz.

Aktualizováno: 20.7.2016