Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana
Hlavní strana Hlavní strana oficiální stránky obecního úřadu

Úvodní stranaHistorie obceZastupitelstvo obceObecní úřadÚřední deskaVyhláškyUsnesení zastupitelstvaPovinné informace dle ISVSHrad Seeberg
Historie hraduKontaktSlužby a expozice
Naučná stezkaKostel Sv. WolfgangaPoustecký občasník

NAVRCHOLU.cz

Historie hradu

První zmínka o Ostrohu, založeném na přelomu 12. a 13. století, je na zástavní listině z roku 1322, kdy získal Chebsko do zástavy Jan Lucemburský. V té době patřil pravděpodobně městu Cheb, jistotu o tom však máme až od roku 1349. Roku 1434 jej císař Zikmund daroval svému kancléři Kašparu Šlikovi. Roku 1461 prodali Šlikové Seeberg Junckerům, v letech 1484-97 jej drželi opět Šlikové. Roku 1497 koupili Seeberg bratři Konrád a Jošt z Neubergu. Ti museli své panství bránit před nájezdy Jorga Zedwitze, se kterým se usmířili až roku 1519.
Konrádův vnuk Jan Albrecht jej prodal roku 1582 Jiřímu Wolfovi z Brandu, jehož potomci hrad udrželi až do roku 1635. Tehdy jej koupil Vít Dětřich ze Steinheimu, za nějž byl roku 1648 obsazen a zapálen vojsky švédského generála Königsmarka. Opravený hrad spadl roku 1657 jako odúmrť na korunu. V letech 1664-1703 drželi hrad Nosticové a po nich Gerardové. Tehdy koupilo hrad město Cheb, v jehož majetku zůstal až do roku 1986.