Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana
Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana
Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana
Hlavní strana Hlavní strana oficiální stránky obecního úřadu

Úvodní stranaHistorie obceZastupitelstvo obceObecní úřadÚřední deskaVyhláškyUsnesení zastupitelstvaPovinné informace dle ISVSHrad Seeberg
Historie hraduKontaktSlužby a expozice
Naučná stezkaKostel Sv. WolfgangaPoustecký občasník

NAVRCHOLU.cz
Vítáme Vás na stránkách naší obce

Obec Poustka

Novinky z obce

  • Pokud máte zájem o setkání  s občany naší obce, přijďte do našeho klubu "Na radnici". Zde máte možnost podiskutovat společně s ostatními o problémech obce a posedět se starostou.


Samostatná obec Poustka spolu s obcí Ostroh a osadou Drahov byly v sedmdesátých letech připojeny ke středisku vyššího typu, k Františkovým Lázním. Po roce 1989 docházelo ke vzniku nových samostatných obcí a tak k 1.1.1992 vznikl i zde nový administrativní celek – Obec Poustka s vlastním správním územím o výměře 694 ha. Území je členěno do mírně zvlněného terénu ve výšce 510 – 550 m.n.m.

Název obce Poustka Počet obyvatel 162
Statut obec V produktivním věku 60
Kraj Karlovarský Průměrný věk 34,8
Okres Cheb Počet zaměstnanců 20 
Obec pověřená ne Oblast Severozápad
IČO 883611 Počet obyvatel 117
ZUJ 577979 Výměra 697 ha

Poustka Poustka Obec vlastní pozemky dvou katastrálních území a to k.ú. Poustka a k.ú. Ostroh, které však byly  oproti předválečného stavu  v šedesátých letech okleštěny o území, dnes spadající do katastrálních území obcí Vojtanov, Františkovy  Lázně a Libé, s nimiž Poustka i Ostroh sousedí.

Během posledních šesti  let získala obec několik pozemků a dílů z katastrálního úřadu v Chebu. Pozemky obce tvoří louky, neplodná půda, komunikace, vodní toky, rybníky a lesní pozemky.

V novém územním rozdělení patří obec Poustka do Karlovarského kraje, nejbližším správním centrem je město Cheb. Některé pravomoci přebírá i město Františkovy  Lázně/ matrika a stavební odbor/. Přirozeným spádovým centrem s vyšší vybaveností jsou Františkovy Lázně. V součastné době je obec Ostroh významným turistickým místem s hradním areálem, expozicemi a turistickými stezkami.

Ubytování v naší obci - Hotel a pension Seeberg


Mikroregion Cheb

obec je členem
mikroregionu Cheb

  Územní plán   Územní plán 


© Karlovarský kraj      |     Prohlášení o přístupnosti