Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana
Hlavní strana
oficiální stránky obecního úřadu
Hlavní strana Hlavní strana

AktualityHistorie obceSymbolika obceZastupitelstvo obceObecní úřadÚřední deskaRozpočetÚzemní plán obceGeoportálUsneseníPovinné informaceVeřejné zakázkyDotaceObec pomáháUbytování v obciObecní zpravodajKronika obceZařízení a organizaceSlužby občanům

Czech POINT

Rozklikávací rozpočet

Orientační mapka

Letecký snímek obce PilaSymbolika obce

Znak 1 Vlajka 1

Znak

Vlajka

Popis symbolů obce Pila

Znak: V zeleno - stříbrném pilovitě polceném štítě černé návrší se stříbrnými hornickými kladívky na zlatých topůrkách, z něhož vyrůstají dvě přivrácená lekna, pravé stříbrné, levé červené.

Vlajka: List tvoří čtyři svislé pruhy, pilovitý zelený, bílý, červený a černý, v poměru 11 : 5 : 4 : 4. Zuby zeleného pruhu dosahují do dvou pětin šířky bílého pruhu. V horní části zeleného pruhu bílé uťaté lekno obrácené k vlajícímu okraji. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.

Legenda: Kompozice znaku obce (poloha v lesnaté krajině, 5 km jv od Karlových Varů, první písemné zprávy z 20. let 17. století, původně jen pila a mlýn, panství Bečov nad Teplou) spojuje mluvící znamení (pilovitý řez) s připomínkou významných majitelů hrabat z Kounic (upravená figura lekna z jejich rodového erbu). Dřívější těžbu železné rudy, v novější době pak kvalitního hnědého a voskového uhlí v lokalitě Uhelný vrch (těžba zrušena v roce 1968) symbolizují klasická hornická kladívka, umístěná do černého pahorku v patě štítu. Zelená barva je obecně barvou lesů, kombinace červené a stříbrné vychází opět z erbu Kouniců. Z podoby znaku vychází podoba vlajky, respektující zásady a zvyklosti současné české vexilologické tvorby.

Autorem návrhů znaku a vlajky obce je Heraldická kancelář Zlín - Miroslav J.V. Pavlů.

Napište nám :
Odesilatel:
Povinný údaj!
Telefon :
E-mail :
Váš příspěvek :
 

Návod k použití :
 
 
 
Po vyplnění okének stiskněte tlačítko Odeslat.
Pokud si nepřejete dostat odpověď, položky E-mail a Telefon  není nutno vyplňovat.
Pokud se po odeslání objeví upozornění, že je odesílána zpráva, odpovězte prosím Ano, ev. OK.
Zvonička v obci

Karlovarský kraj

Živý kraj

© Karlovarský kraj      |     Prohlášení o přístupnosti