Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana Hlavní strana
Hlavní strana
oficiální stránky obecního úřadu
Hlavní strana Hlavní strana

AktualityHistorie obceSymbolika obceZastupitelstvo obceObecní úřadÚřední deskaRozpočetÚzemní plán obceGeoportálUsneseníPovinné informaceVeřejné zakázkyDotaceObec pomáháUbytování v obciObecní zpravodajKronika obceZařízení a organizaceSlužby občanům

Czech POINT

Rozklikávací rozpočet

Orientační mapka

Letecký snímek obce PilaKronika obce

Kronika obce  Kronika obce PILA

(z titulní strany kroniky z roku 1956)

Kronika obce Pila má za sebou nelehké osudy, ostatně jako i celá česká krajina a společnost. Naše se začala odznovu psát až v padesátých letech minulého století, kdy se jí po odchodu původního obyvatelstva a převratných dějích po roce 1948 ujal na dlouhé roky kronikář pan Josef Bartoška. V dalších desetiletích bylo o kroniku postaráno jím a jeho nástupci.

Léta devadesátá minulého století naší kronice nepřála a když už se zdálo, že se kronice dostane jejího pokračování na začátku nového tisíciletí se znovuzískáním samostatnosti obce, zasáhla ruka osudu. Paměť obce tak zůstala bez svého zapisovatele dalších 7 let.

Až nyní Vám můžeme představit kroniku obce, jak ji alespoň k počátku tohoto století zrekonstruoval pan Martin Kulhánek. Připojujeme zároveň i několik úryvků z let dřívějších.

Do celé původní kroniky mohou zájemci nahlédnout na obecním úřadě. Nové kapitoly jsou k dispozici též v elektronické podobě, kde jsou od roku 2005 doplněny též o vydání obecních zpravodajů, výroční zprávy o obci a webové aktuality.

Napište nám :
Odesilatel:
Povinný údaj!
Telefon :
E-mail :
Váš příspěvek :
 

Návod k použití :
 
 
 
Po vyplnění okének stiskněte tlačítko Odeslat.
Pokud si nepřejete dostat odpověď, položky E-mail a Telefon  není nutno vyplňovat.
Pokud se po odeslání objeví upozornění, že je odesílána zpráva, odpovězte prosím Ano, ev. OK.
Zvonička v obci

Karlovarský kraj

Živý kraj

© Karlovarský kraj      |     Prohlášení o přístupnosti