Domov pro seniory Hranice Domov pro seniory Hranice Domov pro seniory Hranice Domov pro seniory Hranice Domov pro seniory Hranice
Domov pro seniory Hranice Domov pro seniory Hranice Domov pro seniory Hranice Domov pro seniory Hranice Domov pro seniory Hranice
Domov pro seniory Hranice Kytička       Vítáme Vás na stránkách našeho Domova

Logo Karlovarského kraje

Příspěvková organizace
Karlovarského krajeZákladní informaceJak se stanete naším klientemSlužby, které Vám nabízímeJak to u nás chodíVolnočasové aktivity a aktualityÚhrady za službyVzor smlouvyPráva klientůPovinnosti klientůDokumentace zařízeníHistorie zařízeníMůžete nás podpořitKontaktyRozpočty-financováníVážení návštěvníci, chceme Vás informovat o životě v našem zařízení, o službách, které poskytujeme, a o tom, jak se Vaši blízcí nebo Vy sami můžete stát našimi klienty. Tak tedy, jdeme na to.

Domov pro seniory v Hranicích je příspěvkovou organizací Karlovarského kraje, zapsanou v obchodním rejstříku, vedeným Krajským soudem v Plzni v oddílu Pr, vložce číslo 507. Zřizovatelem je Karlovarský kraj, Závodní 353/88, 360 21 Karlovy Vary-Dvory. Jsme registrovaným poskytovatelem sociálních služeb podle zákona 108/2006Sb. Více informací včetně aktualit se dozvíte na stránkách MPSV. Jsme pobytové zařízení poskytující sociální služby 24 hodin denně 365 dní v roce.

Umístění DD v hranicích Náš Domov je umístěn na kraji města, přímo u lesa a hranice s Německem. Odtud vede silnice až do německého lázeňského města Bad Elster, hodně využívaná k pěší a cyklistické turistice. Bezbariérové budovy Domova jsou rekonstruované, s moderně vybavenými koupelnami, výtahem a vlastní kuchyní. V měsících duben - červenec 2007 proběhla zásadní proměna hospodářských budov a další úpravy prostranství před budovou. Žije tu 54 obyvatel ve dvou a více lůžkových pokojích, o které se stará 26 zaměstnanců.

Naši čtyřnozí kamarádiCílovou skupinou našeho Domova jsou senioři se sníženou soběstačností v základních životních dovednostech a tudíž vyžadující podporu při zabezpečení životních osobních potřeb 24 hodin denně, senioři zdravotně postižení a senioři tělesně postižení. I zima je u nás romantickáOsoby, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. Bohužel nemůžeme přijímat klienty akutně nemocné ani v dekompenzovaném stadiu fyzické nebo duševní choroby, agresívní nebo se silnou demencí. Nejsme zařízeni pro poskytování služeb občanům, závislým na návykových látkách a alkoholu. Domov neřeší ani pouhou bytovou nouzi občanů, protože poskytuje služby komplexní, včetně zdravotní a sociální péče.

Důležitou součástí života našeho Domova je spolupráce Výboru obyvatel s vedením. Jde o široký záběr od řešení připomínek z anonymní schránky až po přípravu a organizaci kulturních a společenských akcí.

S běžnými dny v našem zařízení se můžete seznámit v dokumentu Jak to u nás chodí a projít se po našem Domově (pdf).

        © Karlovarský kraj     |     Prohlášení o přístupnosti