Velký Luh Velký Luh Velký Luh Velký Luh
Vítáme Vás na stránkách naší obce

Naše obec Velký Luh existovala jako samostatná obec  od roku 1877 do roku 1960, kdy byla připojena k obci Křižovatka. Od roku 1991 je však opět samostatnou obcí.

Velký LuhKatastrální území Velkého Luhu má výměru 388 ha, bydlí zde v současné době 150 trvale žijících obyvatel ve 39 domech. Obecní úřad nemá placené funkcionáře. Je zde vodovod a částečná plynofikace a do budoucna plánujeme výstavbu 25 rodinných domů.

 

Velký Luh - rybníkZánikem těžební činnosti zde vznikly dva oblíbené rekreační rybníky Šmatovka a Cesar, které jsou součástí chatové oblasti obce.

Těžba pískuV katastru obce se těží vysoce kvalitní písek.

Velký Luh je již několik let zapsán do podvědomí motoristických fanoušků každoročním konáním truck trialových závodů v prostorech těžby písků.

 

Velký Luh - rybníkVelký Luh - fotbalové hřištěNa místním fotbalovém hřišti se koná pravidelně jednou ročně turnaj v malé kopané.

V naší obci není mimo pohostinství a obchodu s potravinami další prodejní síť. Vzdálenost do Plesné je 3 km, Křižovatky 1 km, Skalné 3 km. Většina práceschopných obyvatel dojíždí do zmiňovaných míst a do Chebu.

V obci máme železniční stanici lokální tratě Tršnice - Luby.

© Karlovarský kraj     |     Prohlášení o přístupnosti