Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Jak vypadala zima v Krušnohoří na přelomu 19. a 20. století, ukáže výstava

​Před první světovou válkou a v období mezi válkami se v Krušných horách začal naplno rozvíjet turistický ruch i v zimě. Na německé a české straně hor vznikaly lyžařské spolky, stavěly se skokanské můstky i sáňkařské dráhy a konala se zde řada závodů. Nenechte si ujít výstavu v Muzeu Karlovy Vary, která je věnována právě těmto zimním radovánkám. Vernisáž se uskuteční ve středu 12. prosince od 17 hodin.
11.12.2018    >> celý článek >>

V Lokti by kraj mohl začít nabízet středoškolský obor uměleckého směru

​Karlovarský kraj zvažuje budoucí využití Střední průmyslové školy v Lokti. Jedním ze záměrů je zavést v Lokti obor uměleckého směru, kde by mohli studovat středoškoláci, kteří jinak odcházejí na konzervatoř do Plzně nebo do Prahy.

10.12.2018    >> celý článek >>

Hejtmanka Karlovarského kraje byla opět zvolena předsedkyní Asociace krajů ČR

​Hejtmani českých a moravských krajů podruhé zvolili předsedkyní Rady Asociace krajů ČR hejtmanku Karlovarského kraje Janu Mračkovou Vildumetzovou. Došlo k tomu na jednání rady ve čtvrtek 6. prosince v Hluboké nad Vltavou.

​​

Kraj získal cenu za aktivitu v třídění elektra

​K výročí desetileté spolupráce s kraji se kolektivní systém ASEKOL rozhodl vyhodnotit nejaktivnější regiony v oblasti zpětného odběru elektrozařízení prostřednictvím soutěže "Aktivní kraj 2008 - 2018". Během galavečera v pražském Studiu Ypsilon získal jednu z cen také Karlovarský kraj.

​Jména válečných zajatců připomínají pamětní desky

​V Sokolově se uskutečnil pietní akt k uctění památky vojenských zajatců, kteří zahynuli v místním lazaretu za 2. světové války. Akce, na níž byly slavnostně odhaleny pamětní desky s jejich jmény, se kromě zástupců města, Ruské federace a dalších států tehdejšího Sovětského svazu, zúčastnili i představitelé Karlovarského kraje.

​Karlovarská nukleární medicína se může pochlubit novým vybavením

​Špičkový výpočetní tomograf spustí od 10. prosince do provozu oddělení nukleární medicíny Nemocnice v Karlových Varech. Zařízení SPECT/CT Symbia Intevo 2 od firmy SIEMENS kombinuje dvě zobrazovací metody a bude sloužit především pacientům s kardiologickým a onkologickým onemocněním. Díky vysoké přesnosti zobrazení umožní zefektivnit jejich léčbu.

Cena ministra zdravotnictví za rok 2018 míří na Mariánskou

​U příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených se v pondělí 3. prosince uskutečnilo v prostorách Španělského sálu Pražského hradu slavnostní předávání Cen ministra zdravotnictví za rok 2018. Velké blahopřání Karlovarského kraje patří paní Dagmar Soukupové, vedoucí zdravotního úseku Domova pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské, která získala cenu za rozvoj zdravotně sociální péče.

Radní kraje i krajského města řešili společná témata

​Letecká škola na karlovarském letišti, krematorium i rekonstrukce Císařských lázní se staly hlavními body setkání Rady Karlovarského kraje a Rady města Karlovy Vary. Šlo o první společné jednání, které na straně kraje vedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, na straně města primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Vítězové soutěží s odpadovou tématikou převzali ceny

​Vítězové výtvarné soutěže "Hrajeme si s odpady" a soutěže v třídění elektroodpadu "Recyklohraní aneb Ukliďme si svět" převzali v krajské knihovně ceny z rukou krajského radního Karla Jakobce a zástupců společností EKO-KOM a ASEKOL, jež jsou zaměřeny na třídění odpadu a elektra.


Krajští radní jednali se starosty Sokolovska a Kraslicka

​Vedení Karlovarského kraje završilo sérii setkání se starosty z regionu v Březové u Sokolova. Společně jednali o čerpání financí z programu Restart, o opravách silnic i o krajském školství.


Populární soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí vstoupila do 21. ročníku

​Karlovarský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlašuje krajské kolo soutěže Zlatý erb. Jejím cílem je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb. Města a obce z našeho regionu mohou odevzdávat přihlášky do pátku 18. ledna do 14 hodin. Na vítěze čekají hodnotné ceny, postup do celostátního finále a volný vstup na konferenci ISSS v Hradci Králové.

Vánoční strom splněných přání bude dělat radost seniorům

​​Vánoce se blíží a Karlovarský kraj chce opět rozdávat radost prostřednictvím dárků, které tentokrát pod stromečkem najdou senioři z Domovů pro seniory, ze Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) Nejdek a seniorských organizací z našeho regionu. Zapojit se do akce a koupit dárek může prakticky kdokoliv.

30.11.2018    >> celý článek >>

Starostové Mariánskolázeňska, Chebska a Ašska diskutovali s vedením kraje

​Krajští radní uspořádali další setkání se starosty, tentokrát v prostorách Hotelové školy v Mariánských Lázních. Na jednání se diskutovalo například o problému s vydáváním pozemků, o situaci chebské nemocnice či o počtu lůžek v sociálních zařízeních napříč krajem.

30.11.2018    >> celý článek >>

Nejlepší preventivní projekt je z našeho kraje

​Nezisková organizace RUBIKON Centrum získala se svým projektem "Systém prostupného zaměstnávání osob po výkonu trestu odnětí svobody", který se uskutečňuje na území Karlovarského kraje, 1. místo v soutěži o Nejlepší preventivní projekt na místní úrovni 2018. Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo vnitra ČR spolu s Republikovým výborem pro prevenci kriminality.
30.11.2018    >> celý článek >>

Záchranáři kvůli ledovce vyzývají k maximální opatrnosti a ohleduplnosti

​Většina území kraje je kvůli namrzajícímu dešti pokrytá ledovkou. Velmi výrazně se tak zhoršily podmínky pro jízdu na vozovkách. Záchranáři  důrazně apelují na řidiče, aby na zledovatělých vozovkách jezdili s maximální opatrností. V ideálním případě aby v dopoledních hodinách, pokud to není nutné, vůbec nevyjížděli.
30.11.2018    >> celý článek >>
Zobrazit informační kanál RSS