Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Mezinárodní filmová produkce natáčela na farmě u Toužimi

​Filmová kancelář Karlovarského kraje, která je nedílnou součástí krajské destinační agentury Živý kraj, se podílela na přípravě natáčení krátkého filmu indicko-česko-německo-italské koprodukce. Na farmě nedaleko Toužimi vznikaly poslední únorový týden záběry k filmu Destination Paradise, který vypráví příběh o ilegálním imigrantovi z indické oblasti Punjab. Ten na cestě do vysněného Londýna skončí dočasně na českém venkově, a právě pro tyto scény hledal filmový štáb vhodné lokace.

Interaktivní galerie Becherova vila připravila online prohlídku výstavy Zdeňka Smetany

Vzhledem k platným vládním nařízením není ani nadále možné navštěvovat galerie, muzea a další kulturní instituce. Pracovníci Interaktivní galerie Becherova Vila v Karlových Varech proto pro své příznivce připravili komentovanou online prohlídku výstavy "Křemílek, Vochomůrka, Rákosníček a další bytosti z kouzelného světa Zdeňka Smetany...a ještě mnoho dalšího".

Obce, školy, spolky nebo církve mohou získat finance na projekt výsadby stromů

Nadace Partnerství rozdělí více než 1,5 milionu korun mezi zájemce o podzimní výsadby stromů. Žadatelé z řad obcí, škol, spolků nebo církví mohou získat na jednotlivý projekt od 10 do 60 tisíc korun. Grantový program „Sázíme budoucnost“ nabízí pokrytí nákladů na výsadbu, péči o stromy, odborný dohled nebo finance na nezbytný materiál, nářadí či dopravu. Podmínkou je, že stromy a keře vysadí místní dobrovolníci, kteří budou o novou zeleň pečovat následujících 5 let.

Sasko pošle Karlovarskému kraji 15 tisíc vakcín proti COVID-19. Dalších 1800 dávek přidá stát

​Karlovarský kraj získá od sousedního Saska i dalších německých regionů 15 tisíc dávek vakcíny Astra Zeneca. Díky tomu bude moci co nejdříve zapojit do očkování praktické lékaře. Potvrdil to uvolněný krajský zastupitel pro zdravotnictví Josef März s tím, že 1800 vakcín přidá stát.

Nový projekt Karlovarské agentury rozvoje podnikání podpoří spolupráci žáků a studentů s místními firmami

V reakci na velký odliv absolventů středních a vysokých škol z Karlovarského kraje, připravuje Karlovarská agentura rozvoje podnikání (KARP) nový projekt, který bude realizován v rámci projektu Smart Akcelerátor 2.0. Týká se podpory spolupráce žáků a studentů v Karlovarském kraji s místními firmami. Zároveň cílí i na absolventy, kteří zde hledají zajímavou a inovativní práci.

Policie dále pokračuje v kontrolách dodržování mimořádných opatření

V souvislosti s vydanými krizovými opatřeními Vlády ČR a mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví, která platí od 1. března 2021 od 0:00 hodin, přijalo Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje patřičné opatření.

Soutěžní on-line kvíz pro žáky a studenty z oblasti internetové bezpečnosti byl prodloužen!

​V rámci projektu "Kraje pro bezpečný internet" mohou žáci a studenti základních a středních škol v Karlovarském kraji soutěžit až do 31. března 2021. Soutěžní on-line kvíz navazuje na aktualizované e-learningové lekce a krátké preventivně informační videospoty. Po správném zodpovězení všech kvízových otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o věcné ceny. Ti zvídavější mohou soutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

Nové očkovací centrum zprovozní Karlovarský kraj v KV Areně, současně se uzavře očkovací místo v karlovarské nemocnici

​V multifunkční hale KV Arena v Karlových Varech zahájí od 1. března 2021 provoz první velkokapacitní očkovací centrum. Stane se tak dalším očkovacím místem v regionu pro prioritní skupiny občanů stanovené podle státní očkovací strategie. Očkovací centrum bude fungovat pod hlavičkou Karlovarské krajské nemocnice a jeho vybavení financuje Karlovarský kraj.

Společná jednání se starosty o dostavbě D6 pokračují

​O aktuální situaci ohledně dostavby dálnice D6 a o dalších plánech na její dokončení společně jednali zástupci Karlovarského kraje, představitelé měst a obcí po trase D6 s vedením Ředitelství silnic a dálnic ČR. O získání financí na přeměnu regionů po ukončení těžby jednali zástupci kraje s členy senátního podvýboru

​O možnosti získat finanční prostředky na transformaci krajů potýkajících se s útlumem těžby jednal senátní Podvýbor pro regiony v transformaci. Akce se účastnili zástupci strukturálně postižených krajů Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského, ale také představitelé Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva životního prostředí ČR.

Integrovaná střední škola Cheb nabídne nový studijní obor, v němž během čtyř let získají žáci výuční list i maturitu

Integrovaná střední škola Cheb, která je příspěvkovou organizací Karlovarského kraje, bude od příštího školního roku nabízet nový maturitní obor Elektrikář – silnoproud. V rámci čtyřletého studia žáci získají po třech letech výuční list a rok poté maturitní vysvědčení. V kraji se jedná o obor s jedinečnou strukturou studia.

Hejtman jednal se zástupci Nadačního fondu západočeských olympioniků a přislíbil jim podporu

Karlovarský kraj každoročně podporuje činnosti Nadačního fondu západočeských olympioniků. Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek se proto setkal s předsedou správní rady a držitelem stříbrné medaile z letních olympijských her v Mnichově z roku 1972 Vladimírem Jarým a jednání se zúčastnila také místopředsedkyně Krajské organizace České unie sportu Jitka Peřina.

Karlovarský kraj řeší zhoršující se situaci v pohřebnictví

​Karlovarský kraj pomůže krematoriu v Karlových Varech řešit situaci týkající se zvýšeného počtu žehů a nedostatečné kapacity pro uložení těl zemřelých před provedením kremace. Pro tyto účely pronajme mobilní chladicí jednotku, kam budou ostatky uloženy a převezeny do krematoria v jiném regionu, kde ještě nejsou na hranici provozních možností. Bude se to týkat těch případů, v nichž pozůstalí nechtějí provést obřad rozloučení se se zesnulým. Rodinám také kraj bude kompenzovat náklady na mezikrajský převoz.

Od pondělí 1. března 2021 začíná registrace seniorů 70+ k očkování proti COVID-19, od 27. února se budou registrovat také pedagogové s unikátními kódy

Podle informací ministerstva zdravotnictví se budou moci  od 1. 3. 2021 senioři starší 70 let registrovat v centrálním rezervačním systému státu. Prostřednictvím systému jim bude rezervován termín a místo provedení očkování. Karlovarský kraj chce usnadnit proces registrace lidem, kteří ne vždy mají přístup k internetu a potřebnou uživatelskou zkušenost, i nadále proto nabízí bezplatnou asistenční linku pro telefonickou pomoc s touto registrací. 

Karlovarský kraj podpoří letiště v Karlových Varech v provozování letů do Bulharska

​Do bulharského Burgasu by se mohli v letní sezóně vydat cestující z letiště v Karlových Varech. Pokud to pandemická situace v ČR a v Evropě dovolí, jednalo by se o 13 charterových letů na zájezdy pořádané společností ČEDOK, která projevila zájem o provozování letů.Zobrazit informační kanál RSS