Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Nenechte si ujít výstavu Ivany Lomové v Chebu

Významná představitelka fotorealistické malby zahájí svou vernisáž v pátek 9. prosince od 18 hodin v Art Centru Galerie 4. Na ní předvede obrazy ze čtyř novějších cyklů své tvorby. Výstava pod názvem „Všichni ti cestující“ potrvá do 31. ledna 2017.

Peníze na nové kotle obdržela již polovina zájemců

​V první výzvě takzvaných kotlíkových dotací dostalo 275 z 561 úspěšných žadatelů své prostředky na pořízení nového ekologičtějšího kotle zpět. Ke konci listopadu tak Karlovarský kraj proplatil již 31 milionů korun. Ostatní žadatelé by měli svá vyúčtování doložit nejpozději do 20. ledna 2017.

Hejtmanka Jana Vildumetzová se stala předsedkyní Asociace krajů

​V čele Rady Asociace krajů ČR ode dneška stojí hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO). Ve volbě zvítězila nad jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou (ČSSD). Ten se stal prvním místopředsedou asociace.

Náš kraj spojí s Düsseldorfem pravidelná letecká linka

​Poprvé v historii se spojí Karlovarský kraj prostřednictvím pravidelné letecké linky s destinací v západní Evropě. Půjde o dva lety týdně mezi německým Düsseldorfem, hlavním městem Severního Porýní - Vestfálska, a Karlovými Vary. Lety bude provozovat společnost Germania Airlines od 26. března 2017.

Městský úřad v Horním Slavkově zabodoval v soutěži

​V úterý 6. prosince proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Přívětivý úřad v kategorii obce s pověřeným obecním úřadem. V Karlovarském kraji je nejblíže občanům městský úřad v Horním Slavkově. Ocenění převzal starosta města Alexandr Terek spolu s tajemníkem Martinem Starkem.

Ve Svatošských skalách vznikne nový most

​Stávající visutý most přes řeku Ohři, který hojně využívají pěší i cyklisti, je téměř v havarijním stavu. Nahradit ho má nový, pro který se nyní hledá nejvhodnější místo. Na projektovou přípravu vyčlení Karlovarský kraj v příštím roce 2 miliony korun.

​Skauti oslavují výročí

​Skautské oddíly ORION Karlovy Vary a Bystřina Hroznětín slaví 70 let od svého založení. Pro známé, kamarády a příznivce skautingu proto připravily v prostorách vestibulu Krajského úřadu Karlovarského kraje výstavu. Expozici si návštěvníci mohou prohlédnout až do 23. prosince.

Regionální konference cestovního ruchu již popáté

​V zastupitelském sále Krajského úřadu Karlovarského kraje včera proběhl v pořadí 5. ročník Regionální konference cestovního ruchu. Akci zahájila náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje pro oblast kultury a památkové péče Daniela Seifertová. Nechyběly příspěvky o rozvoji běžeckého lyžování, turistice či obnově památek.

​Žáci z Horního Slavkova bodují v získávání rekordů

Celkem pěti rekordy se mohou pyšnit studenti Středního odborného učiliště v Horním Slavkově. Ty se jim podařilo zapsat během jednoho roku a mezi poslední patří vytvoření nejmenšího a největšího ježka v kleci.

Konference Zaměstnanost se zaměřila na problémy trhu práce

​Už potřetí uspořádal Karlovarský kraj ve spolupráci s Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání konferenci Zaměstnanost. Zástupci ministerstev, firem, Úřadu práce ČR, hospodářské komory nebo středních škol představili hlavní úskalí nabídky pracovních sil, zaměstnávání cizinců či vzdělávání mladých především v technických oborech.

Centrum pro dítě a rodinu Valika hledá pěstouny

​V Karlovarském kraji žijí stovky dětí, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině. Nejčastěji jsou umístěny v ústavních zařízeních. Chcete-li jim pomoci, pak přijďte na poslední letošní informační setkání pro zájemce o pěstounskou péči, které se uskuteční v úterý 6. prosince v Karlových Varech.

Karlovarská galerie umění zve na loutkové divadlo

​Jeden z nejlepších loutkohereckých souborů u nás - Buchty a loutky - přiveze v neděli 4. prosince do Karlových Varů mikulášské dárky pro malé i velké diváky. Těšit se můžete na pohádku Andělíček Toníček a na zdramatizovaný cestopis Martina Ryšavého Cesta na Sibiř.

Nové videospoty mají povzbudit zájem o technické vzdělávání

​Podpořit zájem žáků základních škol a jejich rodičů o technické obory a ukázat jim perspektivu techniků v budoucích profesích mají krátká videa, která nechal připravit Karlovarský kraj a Karlovarská agentura rozvoje podnikání. Videa jsou zaměřena na pět hlavních technických oborů – strojírenství, elektrotechniku, stavebnictví, IT a logistiku.

Kraj ocenil nejúspěšnější žáky

​Talentovaní žáci a studenti škol z celého Karlovarského kraje převzali ceny za skvělou reprezentaci regionu v republikových i mezinárodních soutěžích, kterých se účastnili v loňském školním roce. Pamětní listy, keramické smajlíky i finanční poukázky jim předal krajský radní pro oblast školství Jaroslav Bradáč.

Do Karlovarského kraje zavítal prezident Srbské republiky

Prohlídku Karlových Varů a Jindřichovic dnes absolvoval srbský prezident Tomislav Nikolić se svojí manželkou v rámci oficiální návštěvy České republiky. V doprovodu hejtmanky Jany Vildumetzové a velvyslankyň obou zemí uctil památku srbských vojáků padlých během první světové války.
30.11.2016    >> celý článek >>
Zobrazit informační kanál RSS