Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Blíží se uzávěrka výtvarné soutěže o hodnotné ceny

​Už jen týden mají děti na to, aby se přihlásily do výtvarné soutěže, kterou vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Jejich úkolem je namalovat obrázek nebo vytvořit ruční práci na téma „Jak to vypadalo v kraji před 100 lety“. Na vítěze čekají hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů či MP3 přehrávačů.

Na podporu sportovní činnosti a infrastrukturu profesionálního sportu půjde letos z rozpočtu kraje 21,5 milionu korun

​Karlovarský kraj letos vyhlásil pět dotačních programů v oblasti sportu. Ve stanoveném termínu bylo podáno téměř 400 žádostí o podporu a celkem 344 bylo vyhověno. Na sportovní aktivity dětí a mládeže – pravidelnou činnost půjde skoro 10,9 milionu korun, na vrcholový sport více jak 5,7 milionu korun, na pořádání sportovních akcí téměř 2,3 milionu korun, na sportovní infrastrukturu profesionálního sportu takřka 2,2 milionu korun a na reprezentaci kraje na významných národních a mezinárodních šampionátech zatím 342 tisíc korun. Do posledně zmiňovaného dotačního titulu je možné žádosti předkládat i nadále.

Kraj opět přispěje na záchranu památek v regionu

​Na op​ravu téměř sedmi desítek památek letos přispěje Karlovarský kraj dotací ve výši 12 milionů korun. Finance poputují například na obnovu kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Svatoboru, na opravy Hauenštejna, zámků Starý Rybník a Nový Dvůr nebo na pokračující záchranné práce na vysoké huti v Šindelové. Na svém červnovém jednání o tom rozhodli krajští zastupitelé.

Karlovarský kraj zve na Roztančený festival

​Odpoledne plné zábavy a hudby s názvem Roztančený festival si pro návštěvníky 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a pro obyvatele regionu připravil Karlovarský kraj. Akce se uskuteční ve čtvrtek 5. července od 15 do 21 hodin ve Dvořákových sadech poblíž karlovarského hotelu Thermal.

Dostavba chebské nemocnice úspěšně pokračuje

​​Revitalizace a dostavba chebské nemocnice pokračuje podle naplánovaného harmonogramu. Vkvětnu skončily hlavní stavební práce na novostavbě pavilonu "A1" a hotovy jsou i komunikace k budově A. Stavebníci nyní pokračují v rekonstrukci středové části pavilonu "B". Akci financuje ze svého rozpočtu Karlovarský kraj s přispěním města Cheb.

Diváci v kinech po regionu uvidí exkluzivní předpremiéru festivalového filmu Mama Brasil

​I lidé z odlehlých koutů našeho regionu si opět budou moci vychutnat atmosféru Mezinárodního filmového festivalu. Karlovarský kraj dohodnul s jeho organizátory předpremiéru rodinného snímku Mama Brasil s okouzlující Karine Teles v hlavní roli. Festivalový film bude divákům promítnut v úterý 3. července v kinech v Ostrově, Sokolově, Chodově, Chebu, Mariánských Lázních a nově také v Kyselce.

Boží Dar získal cenu v celostátní soutěži třídění odpadu

​Město Boží Dar zvítězilo v jedné z kategorií 14. ročníku celostátní soutěže obcí v třídění odpadů. Soutěž s názvem "O kříšťálovou popelnici 2017" vyvrcholila slavnostním večerem v Hradci Králové. Ceny předali zástupci autorizované obalové společnosti EKO-KOM, která je vyhlašovatelem soutěže.

Hejtmanka Jana Vildumetzová diskutovala s podnikateli

​Třicítka podnikatelů a představitelů firem využila možnosti setkat se s hejtmankou Karlovarského kraje a diskutovat s ní o problémech našeho regionu. Debatu uspořádala Krajská hospodářská komora společně s Karlovarským krajem.


Dárci krve převzali Zlaté kříže II. a III. stupně a další dárky

​Karlovarský kraj ocenil dárce krve z našeho regionu, kteří získali Zlatý kříž II. stupně za 120 a více bezplatných odběrů krve a Zlatý kříž III. stupně za 80 a více bezplatných odběrů krve. Jedná se celkem o 75 dárců, z toho je 11 žen. Kraj společně s Českým červeným křížem tímto způsobem tradičně vzdává hold těmto lidem u příležitosti připomínky Světového dne dárců krve.

Krajská knihovna zve na piknik s knihou

​Léto a dobré čtení patří k sobě, proto Krajská knihovna Karlovy Vary opět připravila pro čtenáře i další zájemce už druhý "Piknik s knihou". Akce se uskuteční ve středu 20. června od 9 do 22 hodin v okolí knihovny. Chybět nebudou deky, slunečníky a různé dobroty.

Vznik centra BMW na Sokolovsku potvrzen. Ministr průmyslu podepsal deklaraci

​Na konci minulého týdne se uskutečnil další významný krok k realizaci chystaného zkušebního centra BMW Group Future Mobility Development Center na Sokolovsku. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner společně se zástupcem BMW AG Herbertem Grebencem podepsali v Praze deklaraci o spolupráci mezi českou vládou a BMW Group o přípravě výstavby centra.

Soutěžte o hodnotné ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet

​V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet odstartoval letošní ročník soutěžních kvízů o hodnotné ceny pro žáky a studenty. Kvízové otázky jsou zaměřeny především na oblast bezpečného chování na internetu a předcházení kybernetické kriminalitě. Soutěžit lze až do 31. října.

Den Cyklostezky Ohře se blíží

​Karlovarský kraj a město Sokolov zvou všechny cyklisty a cykloturisty na oslavu oblíbené cyklostezky podél řeky Ohře. Den Cyklostezky Ohře se koná už tuto neděli 17. června 2018 od 14 hodin na Starém náměstí v Sokolově v rámci akce Týden v teniskách.

Již zítra se Karlovy Vary stanou centrem světové módy

​V sobotu 16. června se v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech uskuteční prestižní přehlídka světové módy Czech Fashion Week 2018. Záštitu nad akcí, na které se představí přední návrháři, převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Nenechte si ujít ojedinělou show, akce začíná ve 14 hodin.   

Žáci SPŠ Ostrov byli úspěšní v motivačním programu

​Historicky první předání diplomů a stipendií v podobě šeků absolvovali žáci Střední promyslové školy Ostrov v rámci Motivačního programu Prokopa Diviše. Program je určen studentům oboru Elektrotechnika, kteří jsou mimořádně aktivní nejen ve školní práci, ale i v různých soutěžích. Slavnostní akt se konal za přítomnosti garantů programu - tedy společnosti ČEZ DIstribuce a Asociace energetických manažerů. Karlovarský kraj zastupoval krajský radní pro oblast školství Jaroslav Bradáč.

Zobrazit informační kanál RSS