Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

SPŠ Ostrov získala titul "Inovativní škola roku 2018"

​Titul udělila Střední průmyslové škole Ostrov Česká společnost pro kybernetiku a informatiku (ČSKI)  v rámci Národní soutěže digitální gramotnosti. Ocenění si vysloužili rovným dílem vyučující i studenti za úspěšné zvládnutí mezinárodního vzdělávacího konceptu minimální informační gramotnosti ECDL. Potvrzením vysoké kvality přípravy žáků v oblasti IT technologií se stalo vítězství studenta Lukáše Marka v kategorii "Nejvšestrannější žák" s celkovým skóre úspěšnosti 95 procent.

Žákům ISŠ Cheb v Dalovicích slouží ve výuce nový traktor

​Zbrusu nový moderní traktor Zetor Proxima CL 80 používají žáci oboru Agropodnikání ISŠ Cheb, kteří studují v odloučeném pracovišti školy v Dalovicích. Díky tomu mohou prověřit své schopnosti v řízení moderního zemědělského stroje a kromě maturity získat bezplatně řidičský průkaz na traktor.

Nezapomeňte na očkování proti klíšťové encefalitidě, připomíná Krajská hygienická stanice

​Ačkoliv má Česká republika dlouhodobě jeden z nejvyšších výskytů klíšťové encefalitidy v Evropě, ochrana populace prostřednictvím očkování se nijak výrazně nezvyšuje. Pozdní odhalení tohoto závažného virového onemocnění nebo jeho komplikovaný průběh může přitom zanechat trvalé následky. Myslete proto na včasné očkování.

Karlovarský kraj představil krásu svých památek na veletrhu

​Šesté pokračování mezioborového veletrhu Památky - Muzea - Řemesla přilákalo v minulém týdnu do holešovické INCHEBA Areny v Praze stovky návštěvníků. Mezi restaurátory, pasíři, uměleckými skláři, majiteli památek a ostatními vystavovateli tradičně nechyběl ani stánek našeho kraje. Návštěvníkům neunikla aktualizovaná prezentace národních kulturních památek v regionu, ani ukázka předmětů mapujících historii hornictví a lázeňství.

Vítězové krajského kola soutěže Zlatý erb převzali ceny

​Soutěž o nejlepší webové stránky obcí a měst zná své vítěze. Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová dnes společně se zástupci spolku Český zavináč předala ceny vítězům krajského kola soutěže Zlatý erb. Letos porota hodnotila celkem dvacet tři projektů z našeho regionu. Jejich počet se tak oproti minulému roku více jak zdvojnásobil.

V našem kraji se uskuteční konference Evropského parlamentu mládeže

​Od 22. do 25. března 2018 se v Karlových Varech bude konat 20. Národní výběrová konference Evropského parlamentu mládeže (EPM) v ČR zaměřená na zdravotnictví. Akce se zúčastní 160 studentů z deseti evropských zemí. Kromě diskuse o zdravotnických tématech si účastníci připomenou 20 let existence EPM v naší zemi.

Začala dlouho očekávaná stavba obchvatu Drmoulu a Trstěnic

​Ředitelství silnic a dálnic zahájilo u Mariánských Lázní na silnici I/21 stavbu obchvatu Drmoulu a Trstěnic. Cílem je snížení nehodovosti v místě a odklon intenzivní dopravy mimo obce. Úsek patří dlouhodobě k nejnebezpečnějším místům na silnicích v ČR.

​Nenechte si ujít přednášku o genealogii

​Pátrání po předcích je v současnosti velmi populární. Pokud vás zajímá rodinná historie a rádi byste si sestavili vlastní rodokmen, pak si rozhodně nenechte ujít přednášku Marty Lihmové, která bude věnována pomocné historické vědě - genealogii. Akce se uskuteční v Muzeu Karlovy Vary ve čtvrtek 15. března od 17 hodin.

​S nedostatkem hotelového personálu by mohli pomoci stážisté z prestižní švýcarské školy

​Řada ubytovacích zařízení v Karlovarském kraji se dlouhodobě potýká s nedostatkem kvalifikovaného personálu. Destinační agentura Živý kraj proto v nedávné době navázala spolupráci s prestižní vysokou hotelovou školou Glion Institute of Higher Education ve Švýcarsku, která by k nám do regionu mohla vyslat studenty na praxi.

Kraj pokračuje v opravách silnic, na peníze od státu ale stále čeká

​Na opravy i rekonstrukce silnic II. a III. tříd v regionu dá kraj v letošním roce 204 miliony korun. Další finance získá prostřednictvím dotačních programů. Celkem by mělo jít do investičních a neinvestičních akcí včetně údržby silnic 542 milionů korun. Plánování oprav ale komplikuje to, že kraj dosud neví, jakou částkou na opravy poničených komunikací přispěje stát.

Ceny Křesadlo se budu v kraji udělovat už pojedenácté

​​Dobrovolníci, kteří zcela nezištně pomáhají druhým, převezmou ceny Křesadlo v 11. ročníku ankety vyhlašované Mateřským centrem Karlovy Vary. Cena, která je symbolem vykřesané jiskřičky lidství, bude patřít čtyřem vybraným dobrovolníkům. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis a primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.

Chebští gymnazisté opět v národním finále CanSat

​Pětičlenný tým studentů chebského gymnázia, který si říká 7-Sat, se znovu dokázal dostat do celostátního finále soutěže CanSat, organizované Evropskou kanceláří pro vzdělávání o vesmíru. V roce 2016 gymnazisté z Chebu získali v národním finále bronzovou medaili. Aby mohli ve své práci úspěšně pokračovat, musí se věnovat i shánění finanční podpory, za kterou by nakoupili nové vybavení.

Karlovarský kraj podpoří domácí hospicovou péči

​Organizace, které poskytují paliativní péči těžce nemocným a umírajícím lidem z našeho regionu, získají od Karlovarského kraje opět dotace. Celkem si mezi sebou rozdělí 2,3 milionu korun, což je o 800 tisíc korun více než vloni. Díky nim mohou klienti strávit poslední momenty svého života doma v kruhu svých nejbližších.

V Sokolově se konal v pořadí již 10. ročník veletrhu fiktivních firem

​Střední škola živnostenská Sokolov uspořádala v minulém týdnu další ročník veletrhu fiktivních firem. Během akce, která se konala za podpory Karlovarského kraje, si studenti mohli nanečisto vyzkoušet, jak by obstáli ve vedení vlastního podniku. V domě kultury se představilo na 35 škol nejenom z České republiky, ale i ze Slovenska.

Přípravy na Mattoni 1/2 Maraton jsou v plném proudu

​Do startu Mattoni 1/2 Maratonu Karlovy Vary zbývají už jen dva měsíce. Jak uvedli pořadatelé na dnešní tiskové konferenci, více než dvě třetiny čísel jsou již vyprodány. Využijte proto jedinečnou příležitost získat registrace na závod zdarma, a to v rámci soutěže, kterou vyhlásil Karlovarský kraj ve spolupráci s RunCzech. Připraveny jsou i volné registrace na oblíbený dm rodinný běh.
Zobrazit informační kanál RSS