Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

V Karlovarském kraji probíhá výměna kotlů

Zájemci o výměnu starého kotle za ekologičtější mohli žádosti podávat do konce minulého měsíce. O první výzvu takzvaných kotlíkových dotací, na kterou bylo vyčleněno více než 64 milionů korun, byl nečekaně velký zájem. Na krajský úřad tak dorazilo celkem 625 žádostí.

Na sociální služby získá kraj o 9 milionů více

Vláda ČR schválila na svém včerejším jednání další prostředky na sociální služby. Krajům rozdělí celkem 270 milionů korun na jejich dofinancování. Pro Karlovarský kraj činí příspěvek 8,9 milionu korun.

Kraj přispěje na programy pro seniory

Nestátním neziskovým organizacím rozdělí Karlovarský kraj částku ve výši 200 tisíc korun na podporu aktivit v oblasti začleňování seniorů do společnosti. Příspěvek pro letošní rok schválila rada kraje.

Záchranáři a hasiči dnes pomáhali lidem zasaženým bleskem

​Silné bouřky v Karlovarském kraji během dneška způsobily nejen zatopení sklepů a komplikovaly bezpečnou jízdu na silnicích. Ve dvou případech museli hasiči a záchranáři pomáhat lidem, které ohrozil úder blesku.

Školy a školky v regionu získaly nemalé dotace z EU

​V uplynulém období 2007 - 2013 dostala školská zařízení v Karlovarském a Ústeckém kraji dotaci ve výši téměř 1, 7 miliardy korun z Regionálního operačního programu Severozápad. Rekonstrukcí či modernizací prošly díky podpoře Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) desítky základních i středních škol. Obce žádaly o finance také pro mateřské školy.

Upozornění na lokální povodně v kraji

​Dle informací Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje zasáhly náš region lokální povodně. Nejhorší situace je v současnosti na Karlovarsku a Mariánskolázeňsku.

​Archiv zdravotnické dokumentace KKN se bude stěhovat

Uskladněné záznamy o pacientech, jejich zdravotním stavu a léčbě bude nutné na přechodnou dobu přemístit z dosavadního úložiště v budově A Nemocnice v Chebu, protože tento objekt projde rekonstrukcí v rámci připravované dostavby chebské nemocnice.

Nenechte si ujít závody koňských spřežení v Nebanicích

​Ve dnech 28. až 31. července se uskuteční Mezinárodní závody spřežení v Nebanicích, kterých se zúčastní elitní jezdci z celé Evropy. Návštěvníci se mohou těšit nejenom na velkolepou podívanou, ale také na bohatý doprovodný program, včetně zábavných atrakcí pro děti. Akce se koná za finanční podpory Karlovarského kraje.

Obnova historické silnice z Plesné do Aše je na dosah

​Karlovarský kraj se chystá obnovit původní historickou silnici z Plesné do německého Bad Brambachu a do Aše. Rada kraje záměr schválila, a pokud dá souhlas i krajské zastupitelstvo, bude následovat vypsání veřejné zakázky na rozšíření stávající úzké cesty pro pěší tak, aby tudy mohly jezdit automobily.

Kraj nechává zrekonstruovat most ve Svatavě

​Práce na opravách mostu ve Svatavě na Sokolovsku jsou v plném proudu. Díky kompletní přestavbě by se měla obnovit původní nosnost i kvalita mostní konstrukce. Akci financuje Karlovarský kraj ze svého rozpočtu. Během dnešního kontrolního dne to potvrdil náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Kraj bude zajišťovat údržbu všech silnic v regionu

​Až dosud se krajští silničáři starali o zimní a letní údržbu silnic II. a III. třídy v regionu, o údržbu státní silnice I. třídy museli soutěžit ve výběrovém řízení. V případě, že by neuspěli, potkávali by řidiči v zimě na silnicích I. třídy jejich sypače se zdviženou radlicí. Situaci ale změní memorandum mezi státem a kraji.

Nejdecké muzeum přejde pod správu města

​Město Nejdek by chtělo v prostorách současné pobočky karlovarského muzea provozovat vlastní muzeum se stálou expozicí, s výstavním prostorem a výhledově také s informačním turistickým centrem. O uvolnění budovy městu rozhodli včera radní Karlovarského kraje.

​V soutěži o nejlepší destinace Česka má kraj své kandidáty

​Agentura CzechTourism vyhlásila čtvrtý ročník soutěže „DestinaCZe“, prostřednictvím které se snaží upozornit na turisticky zajímavá místa u nás. Mezi finalisty jsou i tři zástupci z Karlovarského kraje. Podpořte je svým hlasem a získejte jednu ze zajímavých cen. Hlasování probíhá až do 30. září.

Kraj rozdělí příspěvek Českého olympijského výboru

Stejně jako v loňském roce obdržel Karlovarský kraj finance na sportovní činnost dětí a mládeže, které letos dosahují výše 2,6 milionu korun. Kraj ze svého rozpočtu přidal dalších 1,8 milionu korun. Žádosti o dotaci mohou podávat sportovní kluby působící v regionu, a to až do 18. srpna.

V Domově pro seniory v Hranicích vznikne dvanáct nových pokojů

Krajský Domov pro seniory v Hranicích nabídne svým obyvatelům už brzy mnohem komfortnější bydlení než dosud. Rada Karlovarského kraje dnes schválila podmínky zadávacího řízení na zhotovitele rekonstrukce zařízení. Z krajského rozpočtu půjde na výstavbu nových jednolůžkových pokojů 22 milionů korun.

Zobrazit informační kanál RSS