Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Karlovarskou nemocnici čeká odstávka elektrické energie

​Upozorňujeme pacienty a návštěvníky karlovarské nemocnice, že v pátek 20. října zde dojde k plánované odstávce elektrické energie. Důvodem je přepojení napojení na energetickou soustavu. Dodávka elektřiny bude po celou dobu zajištěna z náhradních zdrojů, přesto však dojde k omezení provozu některých oddělení.
19.10.2017    >> celý článek >>

Kraj by chtěl otevřít lávku v Mostově ještě letos

​Po dohodě s vedením obce Odrava se Karlovarský kraj před časem rozhodl převzít a opravit chátrající železobetonovou lávku v Mostově na trase Cyklostezky Ohře. Lávka je už delší dobu uzavřena a cyklisté, často rodiny s dětmi, ji musejí objíždět po frekventované silnici. Kraj chce lávku opravit a otevřít ještě letos. příští rok po cyklistické sezóně pak vybuduje lávku novou.

19.10.2017    >> celý článek >>

​O tom, kolik bude mít kraj poslanců ve sněmovně, rozhodne voličská účast a počty platných hlasů

​Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou. Čím silnější zastoupení ve sněmovně kraj má, tím silnější je jeho vyjednávací pozice při prosazování zájmů jeho obyvatel. Nezapomeňte tedy ve dnech 20. a 21. října přijít k volbám.
18.10.2017    >> celý článek >>

Knihovna z Velké Hleďsebe slaví úspěch

​Na začátku října proběhlo slavnostní udílení cen Knihovna roku 2017. Diplom si kromě dalších oceněných odnesla i obecní knihovna z Velké Hleďsebe vedená knihovníkem Petrem Kreuzem, a to za vynikající práci se seniory, mimořádnou rozmanitost pořádaných aktivit a efektivní naplňování funkce komunitního centra obce.
18.10.2017    >> celý článek >>

Kraj bude přispívat na techniku pro praktické lékaře

​Už od ledna příštího roku budou muset na základě novely zákona o léčivech lékaři, respektive všechna zdravotnická zařízení předepisovat léky prostřednictvím takzvaných eReceptů. Ne všichni praktičtí lékaři, zejména v malých obcích, mají ve své ordinaci potřebné informační technologie. Hrozí proto uzavírání některých ordinací, a to především na venkově, kde obvykle působí jen jeden lékař a to ještě ne denně. Kraj proto vyhlásí nový dotační titul na vybavení ordinací praktiků a pediatrů například počítači, tiskárnami i připojením k internetu.
17.10.2017    >> celý článek >>

Kraj uspoří finanční prostředky díky centrálnímu nákupu plynu

​Karlovarský kraj má za sebou další úspěšný nákup na komoditní burze. Díky příznivým cenám a vhodnému načasování zaplatí za poptávaný objem zemního plynu v následujících dvou letech o 6 milionů korun méně. Kromě Karlovarského kraje se k centrálnímu nákupu připojilo ještě dalších 43 organizací.
17.10.2017    >> celý článek >>

​Nový Kostel obsadil druhé místo v soutěži Úřad roku Půl na půl

​Začátkem října proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů 11. ročníku soutěže o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže, kterou organizuje Ministerstvo vnitra ČR spolu se svými partnery. Karlovarský kraj se v soutěži rozhodně neztratil, v kategorii obce I. typu se na druhém místě umístil Nový Kostel z Chebska.
17.10.2017    >> celý článek >>

​Chebské muzeum zve na oslavu Mezinárodního dne archeologie

​Přijďte do chebského muzea oslavit v sobotu 21. října svátek nejdobrodružnější vědy a prožít den v pravěku. Na nádvoří vás čekají tematické workshopy, připravena je i výstava a povídání o archeologických artefaktech. Celý program pak završí přednáška archeologa Michala Beránka. Vstup na akci je volný.
16.10.2017    >> celý článek >>

Cesta po D6 mezi Chebem a Karlovými Vary bude od příštího roku bez dálničního poplatku

​Ministr Dan Ťok vyslyšel výzvy starostů a občanů Karlovarského kraje a zařadil zbývající zpoplatněné části D6 mezi Chebem a Karlovými Vary do úseků, kde není potřeba dálniční kupón. Vjezd do Karlových Varů a obchvat Chebu je nyní bez poplatku, po zařazení obchvatu Sokolova by zpoplatněných 20 kilometrů již nemělo význam a dopravně by spíš způsobovalo zmatek. Rozhodnutí ministr oznámil na dnešní tiskové konferenci na Krajském úřadě Karlovarského kraje. 

13.10.2017    >> celý článek >>

​Díky podpoře kraje zdravotní sestry studují bakalářský obor přímo v Karlových Varech

​Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni otevřela na Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole zdravotnické Karlovy Vary výukové místo pro kombinovanou formu bakalářského studia v oboru Všeobecná sestra. Zdravotní sestry tak již nemusí složitě dojíždět za studiem, ale mohou si doplnit potřebné vysokoškolské vzdělání rovnou v našem regionu. Do prvního ročníku jich nastoupilo celkem pětadvacet.
13.10.2017    >> celý článek >>

Kraj zve na Lázeňský festival jablek do Mariánských Lázní

​Jablečný štrúdl a spousta dalších kulinářských specialit letos opět zavoní na kolonádě v Mariánských Lázních. Kalovarský kraj tam společně s partnery akce přichystal na neděli 15. října od 10 hodin Lázeňský festival jablek. ​


12.10.2017    >> celý článek >>

Karlovarský kraj se může pochlubit novým chráněným územím

​Náš region se od září pyšní dalším chráněným územím. Stala se jím přírodní památka Na Vážkách zahrnující plochu Nového rybníka nedaleko Horního Slavkova a jeho blízké okolí. Podle ochránců přírody zde žije jedna z největších populací vážek ve střední Evropě. Nejvýznamnějším druhem je vážka běloústá.
12.10.2017    >> celý článek >>

Kraj vyzývá majitele rodinných domů k předkládání žádostí o kotlíkové dotace

​Koncem srpna Karlovarský kraj spustil v pořadí již druhou vlnu kotlíkových dotací, díky níž mohou majitelé rodinných domů získat více než 64 milionů korun na výměnu starých neekologických kotlů za nové. Upozorňujeme případné zájemce, že alokace dotačního programu nebyla doposud vyčerpána. K rozdělení zbývá ještě minimálně 22 milionů korun, což vystačí k uspokojení dalších přibližně 220 žádostí.
12.10.2017    >> celý článek >>

​Karlovarští mladí návrháři zazářili v soutěži

​Koncem září se konal již čtvrtý ročník celorepublikové soutěže s mezinárodní účastí s názvem "Oděv a Textil, Liberec". Do návrhářského klání bylo přihlášeno na 78 kolekcí. Studenti ze Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary se v soutěži rozhodně neztratili a obsadili skvělá přední místa.
12.10.2017    >> celý článek >>

Kraje podepsaly memorandum s ministerstvem zdravotnictví o financování mezd zdravotníků

​Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík společně s předsedkyní Rady Asociace krajů a hejtmankou Karlovarského kraje Janou Vildumetzovou dnes podepsali Memorandum o systémovém financování navyšování platů a mezd zdravotnických pracovníků. V memorandu se uvádí, že kraje i ministerstvo si uvědomují nezbytnost stabilizace počtu pracovníků ve zdravotnictví, což úzce souvisí s výší platů a mezd v této oblasti.
11.10.2017    >> celý článek >>
Zobrazit informační kanál RSS