Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Kvalita lázní v kraji se stále zvyšuje

​​Lepší služby a vyšší úroveň lázeňské léčebné péče nabízejí domácím i zahraničním hostům lázeňské hotely a zařízení v Karlovarském kraji. Příkladem toho je mimo jiné v současnosti nově rekonstruovaný jáchymovský hotel Radium Palace, který má za sebou přestavbu zdravotní, ubytovací i stravovací části. Obnova proběhla za pouhých 41 dní.

Jakou proměnou prošlo Krušnohoří ve 20. století, ukáže přednáška

​V sobotu 21. ledna se Královské mincovně v Jáchymově uskuteční přednáška s názvem „Proměny krajinného dědictví a identity českého Krušnohoří ve 20. století“. Akce, na níž vystoupí kolektiv studentů a pracovníků Univerzity Karlovy v Praze a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, začíná v 17 hodin.

​Tříkrálová sbírka byla opět úspěšná

​V tradiční Tříkrálové sbírce, kterou spolu se zástupci města, církve a charity zahájila na začátku ledna hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová, vybrali koledníci přes sto sedmdesát tisíc korun. V sedmnáctileté historii sbírky jde o druhý největší výtěžek.

Asociace krajů: Na zvýšení platů řidičů by se měl podílet stát

​Od letošního ledna by se měly zvýšit mzdy řidičů veřejné autobusové dopravy. Koncem loňského roku o tom rozhodla vláda. Nevzala však v potaz, že většina krajů má na základě výběrových řízení uzavřené smlouvy s firmami, které zajišťují regionální autobusovou dopravu, na několik let. Kde vzít peníze a jak mzdy řidičů veřejných linkových autobusů navýšit, bylo tématem jednání premiéra Bohuslava Sobotky s vedením Asociace krajů ČR.

V Ústí by mohlo studovat více zdravotníků z našeho regionu

​Zájemci z Karlovarského kraje, kteří sice vykonají úspěšně přijímací zkoušky na vysokou školu v Ústí nad Labem, ale pro velký počet uchazečů nakonec nejsou přijati, mohou dostat další šanci ke studiu. Vyplynulo to z jednání krajského radního pro oblast zdravotnictví Jana Bureše s prorektorkou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Alenou Chvátalovou a s děkanem Fakulty zdravotnických studií Zdeňkem Havlem.

Studentka ze Sokolova získala titul mistryně republiky v make-upu

​Na pražském Žofíně se 11. ledna uskutečnilo Mistrovství ČR žáků oborů kadeřník a kosmetička. Margarita Krupeničová ze Střední školy živnostenské Sokolov navázala na loňské prvenství svého spolužáka a získala nejen první místo, ale také zvláštní cenu Laureát kosmetické tvorby 2017.

Karlovarská kardiologie se dočká rekonstrukce

​Karlovarský kraj chystá opravu třetího nadzemního podlaží pavilonu C v Nemocnici v Karlových Varech. Stavební úpravy budou zahájeny v polovině ledna a vyjdou na 3 miliony korun.

Výstava seznámí s pamětníky holocaustu

​Židovská obec Karlovy Vary uspořádala ve spolupráci s Nadačním fondem obětem holocaustu výstavu s názvem „Stín na duši“. Expozice je věnována pamětníkům z našeho regionu, kteří přežili hrůzy nacistické totality. Výstava bude v Krajské knihovně Karlovy Vary k vidění až do 24. února.

Přihlaste se do soutěže o nejlepší webové stránky obcí a měst

Karlovarský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlašuje krajské kolo 19. ročníku soutěže Zlatý erb. Té se mohou zúčastnit všechna města a obce kraje. Výherci získají ceny a možnost postoupit do celostátního finále. Uzávěrka přihlášek je 3. února.

Soutěž o bezpečném internetu zná své vítěze

​Výherci třetího ročníku projektu Kraje pro bezpečný internet včera na krajském úřadě převzali hodnotné ceny z rukou náměstka hejtmanky Karlovarského kraje Martina Hurajčíka. Soutěž probíhala od května do října minulého roku a v kraji se jí zúčastnilo 20 škol a téměř 400 žáků.

Kraj vybuduje pro zdravotně postižené nové bydlení

​Díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu postaví Karlovarský kraj ve Skalné nový dvojdomek, do kterého se v budoucnu přestěhuje devět obyvatel Domova pro osoby se zdravotním postižením PATA v Hazlově. Klienti tak dostanou příležitost začlenit se do běžného domácího prostředí.

Kraj vyměnil členy představenstva Údržby silnic

​Poprvé prostřednictvím výběrového řízení kraj obměnil představenstvo společnosti Údržba silnic. Společnost, v níž je kraj jediným akcionářem, má na starosti zimní a letní údržbu silnic v regionu, opravy vozovek nebo udržování zeleně podél cest. Od uchazečů o místa v představenstvu kraj očekával především odbornost, manažerské schopnosti a konkrétní koncepci budoucího směřování Údržby silnic.

I v našem kraji platí mimořádná opatření kvůli ptačí chřipce

​V poslední době se na území České republiky vyskytla nebezpečná nákaza drůbeže a ptactva ptačí chřipkou. Státní veterinární správa ČR proto nařídila mimořádná opatření, která by měla zamezit šíření aviární influenzy do dalších oblastí.​

Karlovarský Thermal opanovali terakotoví bojovníci

​​Do lázeňského hotelu Thermal v Karlových Varech můžete v těchto dnech zavítat na interaktivní výstavu takzvané Terakotové armády, která měla za úkol strážit prvního čínského císaře Čchin Š´-chuang-ti na jeho poslední cestě.

Destinační agentura bude jednat o snížení členských příspěvků

​Rada Karlovarského kraje v tomto týdnu představila návrhy změn, které předloží Valné hromadě spolku k projednání. Ta se mimořádně sejde 27. ledna v Karlových Varech a kromě snížení členských příspěvků se bude zabývat také úpravami stanov či vyhlášením výběrového řízení na předsedu Správní rady.
Zobrazit informační kanál RSS