Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Kraj se bude tradičně prezentovat na výstavě Země živitelka

​Výrobky regionálních zemědělců a producentů, informace o aktivitách Ekocentra Kozodoj či Střední školy lesnické Žlutice nabídne Karlovarský kraj ve svém stánku během 48. ročníku výstavy Země živitelka, která se bude konat na výstavišti v Českých Budějovicích ve dnech    25. 8. – 30. 8. 2022.

Archeologické léto 2022 představí zajímavosti města Kraslice a hradu Hausberg

Muzeum Cheb se připojilo k celorepublikové akci Archeologické léto 2022, která nabízí možnost poznat více než 90 atraktivních lokalit s výběrem z více než 250 komentovaných prohlídek na celém území České republiky. Archeologické léto přináší do Karlovarského kraje prohlídku archeologických lokalit s odborným a poutavým výkladem – tentokrát ve městě Kraslice a na zřícenině hradu Hausberg.

Letecký den v Chebu nabídne show nejen ve vzduchu

Fanoušci letectví se mohou o víkendu těšit na program Leteckého dne v Chebu. Ve vzduchu se představí řada zajímavých strojů a pilotů. Své umění předvede také nejznámější český pilot světové série Red Bull Air Race Martin Šonka.

Ředitelství silnic a dálnic hlásí zastavení oprav mostů na silnici do Plzně

​​Na silnici I/20 ve směru z Karlových Varů do Plzně, která je ve správě Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR), byly zastaveny stavební práce na dvou mostech u Kfel. Důvodem je insolvenční řízení, v němž se ocitl zhotovitel stavby, společnost Raeder & Falge s.r.o.

Regionální informační mapa představuje inovační aktivity v Karlovarském kraji

​Poskytnout přehled o inovačních firmách, inovačních procesech v obcích a městech, regionálních partnerech, programové podpoře inovací a celkově o inovačním prostředí Karlovarského kraje, je cílem Regionální inovační mapy.

Poznejte sakrální památky Jáchymova

Muzeum Karlovy Vary připravilo „Vlastivědnou vycházku po sakrálních památkách v Jáchymově“. Účastníky Jáchymovem provede archeolog muzea Jiří Klsák.

Kraj chce prohloubit spolupráci s Dopravním podnikem Karlovy Vary

​Nalezení optimálního způsobu zajištění přepravy cestujících ve veřejné linkové dopravě, to je cíl memoranda, které svým podpisem stvrdili hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek, primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová a místopředseda představenstva akciové společnosti Dopravní podnik Karlovy Vary Lukáš Siřínek.

V Sokolově se bude konat sousedský festival Sokolov blíž sobě

Jedná se o akci, která dává prostor sokolovským osobnostem, zručným lokálním výrobcům, místním hudebníkům a dalším umělcům. Ti mají možnost veřejně vystoupit a předvést své schopnosti a umění. Připraveny budou workshopy, přednášky, slam poetry, soutěže a koutek pro nejmenší. Návštěvníci budou moci ochutnat dobroty z místních pivovarů a restaurací.

Kraj efektivně propojí dva strategické projekty

​Dva strategické projekty Karlovarského kraje připravené k čerpání peněz z Operačního programu Spravedlivá transformace (OPST) se propojí. Činnosti plánované agentury pro transformaci, která měla mimo jiné pomáhat s efektivnější podporou aktivit v území, se částečně včlení do projektu  krajské kulturní a kreativní kanceláře - 4K. Mnohé činnosti transformační agentury už totiž na území regionu začali přirozeně vyvíjet  i jiní územní aktéři. Díky tomu kraj mohl rozhodnout o propojení obou projektů, čímž docílí rovněž úspory v rámci celkové dotace z OPST.

Komentovaná prohlídka představí spolupráci Studia Najbrt a Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

Výstava Studia Najbrt představuje 28 let trvající spolupráci s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary. Výběr z mnoha podob jednotlivých ročníků prezentují především plakáty, tiskoviny, ale i mnoho dalších předmětů, které každoročně pro festival vznikají. O výstavě i dlouholeté spolupráci na grafické podobě Mezinárodního filmového festivalu pohovoří zakladatel Studia Najbrt Aleš Najbrt.

V loňském roce občané kraje vytřídili 447 000 kg vysloužilých elektrozařízení

​Občané Karlovarského kraje v loňském roce díky odevzdaným elektrozařízením uspořili 4 461 MWh elektřiny, 405 166 litrů ropy, 26 873 metrů krychlových vody a 319 tun primárních surovin. Vyplývá to z environmentálního vyúčtování, které má k dispozici kolektivní systém ASEKOL. S ním kraj spolupracuje na zajištění sběru a recyklace vysloužilých elektrozařízení v regionu.

Přijďte na Den rodinné prevence s Karlovarským krajem

​Odbor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje srdečně zve všechny zájemce na „Den rodinné prevence s Karlovarským krajem“. Akce se bude konat 7. září 2022 v prostorách Krajské knihovny Karlovy Vary.

O víkendu pokračuje seriál běžeckých a turistických výšlapů krušnohorskou krajinou

V sobotu 13. 8. 2022 se uskuteční předposlední etapa Stříbrné stopy, podniku, který se snaží prostřednictvím zdravého pohybu upozornit na nádherná zákoutí Krušnohoří, na jejich poutavé příběhy, ukázat lidem krásu nedotčené přírody a význam udržitelného turismu. Předposlední z etap zavede účastníky do okolí Ryžovny, kde je také start i cíl závodu.

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation) za rok 2021. Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě.

Kraj se obrací na obce kvůli šetření vodou

​Dlouhotrvající sucho a nedostatek srážek trápí všechny regiony České republiky včetně Karlovarského kraje. Kraj se proto obrací na starostky a starosty obcí na území regionu s prosbou, aby občanům připomínali opatření, která mají  zabránit zhoršení situace.
Zobrazit informační kanál RSS