Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Kraj jmenoval lékařské odborníky

​Na fungování jednotlivých oborů akutní lůžkové péče ve zdravotnictví budou nově dohlížet krajští lékařští odborníci. Měli by rozvíjet svěřený obor a stát se poradním orgánem kraje. Jmenovací listiny převzala z rukou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla většina z 23 vybraných lékařů.

Kraj opět nabídne firmám inovační vouchery

​Stejně jako vloni i letos podpoří Karlovarský kraj projekty v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Na spolupráci podnikatelských subjektů s vědeckovýzkumnými institucemi půjdou 2 miliony korun. Vyhlášení veřejné soutěže na inovační vouchery schválila Rada Karlovarského kraje na svém pondělním zasedání.

Karlovarský kraj pokračuje v přestavbě sokolovské chirurgie

Kompletní rekonstrukce 3. nadzemního podlaží pavilonu B Nemocnice Sokolov je v plném proudu. Stavba, která byla zahájena v červnu letošního roku, vyjde kraj na 40 milionů korun. Pro pacienty zde vznikne moderní oddělení lůžkové chirurgie s kapacitou 40 lůžek.

Kraj zve na Lázeňský festival jablek do Mariánských Lázní

​Na festival s vůní jablek a štrúdlu zve Karlovarský kraj do Mariánských Lázní. Oblíbenou tradiční akcí ožije mariánskolázeňská kolonáda v srdci města v neděli 2. října od 10 hodin až do pozdního odpoledne.

O státním svátku zůstane muzeum otevřené

​Pokud nemáte ještě žádné plány na zítřek, máme pro vás tip. Brány sokolovského muzea a jeho poboček zůstanou otevřené. Navštívit tak můžete nejenom stálou expozici v budově klasicistního zámku v Sokolově, ale i Hornické muzeum v Krásně, Důl Jeroným v Čisté či Štolu č.1 v Jáchymově.

Kraj se představuje zahraničním médiím

​Novináři ze Slovenska, Španělska, Itálie nebo Velké Británie zavítali do Karlovarského kraje, aby si prohlédli lázeňská města a získali informace o památkách, přírodních krásách i kulturní nabídce regionu. Kraj se tak snaží představit ta nejatraktivnější místa prostřednictvím médií turistům a návštěvníkům z různých zemí Evropy a světa.

Cvičení na hranicích probíhá i v našem kraji

​Během dneška se koná na hranicích ČR se Slovenskem, Rakouskem a Německem cvičení policie, vojáků i celníků zaměřené na kontroly vozidel pro případ převážení nelegálních migrantů. Konkrétně v německém příhraničí se tématem akce staly kontroly nelegální zpětné migrace z azylových zařízení na území SRN.

Tourfilm přenese diváky do země tisíců jezer

​Za několik dní odstartuje v Karlových Varech v pořadí již 49. ročník filmového festivalu s turistickou tématikou Tourfilm. Návštěvníci se mohou opět těšit na prezentaci zajímavé zahraniční destinace. Zatímco v loňském roce to byly exotické Velikonoční ostrovy, letos se v doprovodném programu představí Finsko.

​Kraj chce podpořit gastronomické obory

​Řada hotelů a lázeňských zařízení v regionu se v současnosti potýká s nedostatkem obslužného personálu. Radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Edmund Janisch se proto sešel s jejich zástupci, aby se pokusili najít cestu, jak tento problém vyřešit. Na setkání pozval také ředitele středních škol, které vzdělávají žáky v gastronomických oborech.

Hejtman Havel se účastnil kontroly hranic

​Večerní kontroly automobilů přejíždějících hranici mezi ČR a Německem ve Svatém Kříži se v minulém týdnu účastnil hejtman Karlovarského kraje Martin Havel. Společně s vedoucím odboru cizinecké policie krajského policejního ředitelství plukovníkem Antonem Gábrišem diskutovali o ostraze příhraničí a o problematice nelegální migrace.

J. Pánik:Plním slib, Ašská ulice v Chebu je v plném provozu

​Od 25. září mohou řidiči v Chebu bez omezení projíždět zrekonstruovanou Ašskou ulicí v Chebu. Zatímco v první etapě oprava během léta značně zkomplikovala situaci v dopravě, po dohodě náměstka hejtmana Jakuba Pánika se zhotovitelem se podařilo domluvit urychlení prací do konce září. Nakonec stavebníci dokončení opravy ještě o týden zkrátili.

Hejtman Havel: Ministr dopravy znevažuje práci krajů a hejtmanů

Reakce hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla na výroky ministra dopravy Dana Ťoka při jeho návštěvě Karlovarského kraje 23. 9. 2016​

Na střeše karlovarské nemocnice přistanou i těžší vrtulníky

​Na he​liportu na střeše pavilonu akutní medicíny v karlovarské nemocnici budou moci se zraněnými pacienty přistávat i těžší armádní vrtulníky Letecké záchranné služby v Plzni - Líních, které obsluhují Karlovarský a Plzeňský kraj.

Kraj ocenil nejlepší obce v třídění odpadu

​V tepelském klášteře dnes převzali starostové a zástupci obcí z rukou krajského radního Josefa Hory ceny v soutěžích zaměřených na sběr využitelných složek odpadu. Jednalo se o soutěž „Liga odpadů 2016“, dále vyhodnocení soutěže obcí ve sběru drobného elekra „EZ – Liga 2016“ a soutěž obcí ve sběru velkých elektrospotřebičů. Soutěžily všechny obce, které mají uzavřené smlouvy se společnostmi EKO – KOM, Asekol a ELEKTROWIN.

V chebském muzeu se bude křtít nová kniha Zbyňka Černého

​Milovníci historie fotografie jsou zváni 6. října do Valdštejnské obrazárny na křest knihy s názvem „Příznivé světlo. Chebské fotografické ateliéry (1849 - 1945)“. Publikace čtenářům představí více jak padesát fotografů, kteří kdysi působili v Chebu.
Zobrazit informační kanál RSS