Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Projekt „Na kole jen s přilbou“ pomáhá chránit zdraví cyklistů

Letos se uskuteční již šestý ročník společného projektu Týmu silniční bezpečnosti a Horské služby, nad kterým převzal záštitu hejtman Karlovarského kraje Martin Havel. Během nadcházejícího víkendu se můžete dozvědět řadu cenných informací ze světa cyklistiky na Ježíškově cestě na Božím Daru.

Upozornění na objížďku Cyklostezky Ohře v Mostově

​Menší změna trasy čeká na cyklisty projíždějící po páteřní Cyklostezce Ohře. V Mostově na Chebsku uzavřela obec Odrava kvůli havarijnímu stavu lávku přes řeku. Karlovarský kraj zareagoval a nechal pro cyklisty přehledně vyznačit objížďku, která ve směru na Cheb vede po místní komunikaci přes Odravu a Nebanice, kde se opět na Cyklostezku Ohře napojuje.

Na cestě krajem hejtman zamířil do Bukovan nebo do Dasnic

​Hejtman Martin Havel během pracovní cesty krajem navštívil starosty a diskutoval s nimi o problémech především malých obcí. Nejprve ale zavítal do Sokolova, kde začínalo krajské kolo fotbalového turnaje družstev základních škol  McDonald’s Cup 2015/2016.

Nenechte si ujít Den otevřených dveří v Becherově vile

​V sobotu 28. května se Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech otevře malým i velkým návštěvníkům. Akci, která se bude konat u příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV., finančně podpořil Karlovarský kraj. Bohatý program začíná v půl druhé odpoledne.

Střední odborná škola logistická získala prestižní ocenění

​V Karlovarském kraji byla doposavad pouze jedna střední škola, které byl udělen mezinárodně uznávaný titul Ekoškola. Pod vedením učitelky Zuzany Juráčkové se jím nově může pyšnit i Střední odborná škola logistická v Dalovicích.

Kraj podepsal deklaraci o modernizaci železnice Plavno - Cheb

​Deklaraci o rozšíření a modernizaci přeshraničního železničního spojení Plavno - Cheb v tomto týdnu podepsali náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik a přednosta okresního úřadu Vogtlandkreis Rolf Keil.

Cvičení krizového štábu se zaměřilo na likvidaci nákazy

​Podezření na výskyt vysoce nakažlivého onemocnění - takové bylo téma dnešního cvičení Krizového štábu Karlovarského kraje, které svolal hejtman a předseda Bezpečnostní rady kraje Martin Havel. Cílem cvičení bylo prověřit součinnost složek Integrovaného záchranného systému a dokázat, že by případnou krizovou situaci podobného rozsahu bez problémů zvládly.

Karlovarská škola uspěla v celostátní soutěži

​Česká společnost pro kybernetiku a informatiku (ČSKI) vyhlásila soutěž s cílem podpořit rozvoj digitální gramotnosti žáků. Na skvělém druhém místě se umístila Obchodní akademie, vyšší odborná škola cestovního ruchu a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Karlovy Vary.

Hejtman představí projekt bezpečných škol na konferenci v Praze

​Větší bezpečnost žáků a pedagogů na krajských školách by měl zajistit pilotní projekt Karlovarského kraje. Na technická i organizační opatření vyčlenil kraj téměř 15 milionů. Záměr představí hejtman Karlovarského kraje Martin Havel ve čtvrtek 26. května na konferenci Bezpečná škola v Praze.

Kraj chce dotovat budoucí praktické lékaře

​Na nedostatek praktických lékařů pro dospělé a pro děti a dorost reaguje Karlovarský kraj. Ještě letos chce začít poskytovat finanční příspěvek 20 tisíc korun měsíčně akreditovaným zařízením v regionu, která příští praktické lékaře po absolvování lékařské fakulty dál vzdělávají.

Plánujete s dětmi dovolenou, nezapomeňte na cestovní doklady

​Blíží se čas dovolených a s ním čeká mnohé rodiny cesta za hranice České republiky. Co si musíte zařídit, než vycestujete s dětmi? Věděli jste například, že i děti mohou do členských států Evropské unie a dalších vybraných zemí cestovat na vlastní občanský průkaz?

Do Karlových Varů přijel Legiovlak

​Do 5. června budou moci lidé navštívit na horním nádraží v Karlových Varech unikátní legionářské muzeum na kolejích. Expozice jim představí život a boj legií na Transsibiřské magistrále během první světové války. Projekt vznikl u příležitosti 100. výročí boje československých legií za samostatný stát.

Štola č. 1 v Jáchymově se může pochlubit novým zázemím

​Do jáchymovského podzemí zavítají ročně tisíce návštěvníků, aby si prohlédly místa, kde se dříve dobývalo stříbro a těžil uran. Ke zkvalitnění služeb pro turisty by nyní mělo přispět i nové zázemí Štoly č. 1. Projekt byl financován s přispěním Regionálního operačního programu Severozápad a Karlovarského kraje.

Karlovy Vary budou zítra patřit běžcům

​V sobotu 21. května bude odstartován v pořadí již čtvrtý ročník Mattoni 1/2 Maratonu Karlovy Vary, který běžce zavede do nejpůvabnějších koutů lázeňského města. Za dobu své existence se kapacita závodu zvýšila téměř třikrát. Informovali o tom dnes pořadatelé na tiskové konferenci.

Světová špička v aerobiku a Hip Hopu míří do Karlových Varů

​Velký den aerobiku a Hip Hopu se blíží. Ve dnech 24. – 28. května se v hotelu Thermal uskuteční FISAF International Fitness & HIP HOP UNITE Championships 2016. Těšit se můžete na soutěžící z Belgie, Dánska, Finska, Francie, Holandska, Itálie, Maďarska, Německa, Polska, Ruska, Švýcarska a domácí České republiky.
Zobrazit informační kanál RSS