Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Marienbad Film Festival odtajnil svůj program

​Marienbad Film Festival, který se uskutečný od 29. srpna do 2. září 2017 v Mariánských Lázních, nabídne českou soutěž experimentálních filmů, rakouský experiment nebo českou filmovou avantgardu 20. až 40. let. Festival se pochlubí také širokým hudebním programem, výstavou a projekcemi klasických hollywoodských filmů 50 let. Chybět nebudou ani akce pro rodiny s dětmi.

Příznivce klasické hudby potěší další ročník Chopinova festivalu

​V Mariánských Lázních dnes začíná 58. ročník Chopinova festivalu. Jedná se o jeden z nejstarších hudebních festivalů na světě. Na symfonických koncertech a klavírních recitálech uslyšíte umělce zvučných jmen. Akce se koná za podpory Karlovarského kraje.

Vlastníci lesů získají dotace na jejich obnovu

​Karlovarský kraj rozdělí dotace na opakovanou umělou obnovu lesů poškozených suchem a ochranu lesa proti zvěři oplocenkami. Pokud to schválí zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání,  žadatelé obdrží více jak dva miliony korun. Důvodem podpory je zachování a obnova lesního ekosystému a biodiverzity lesních porostů.

Pohár hejtmanky získali mladoboleslavští hokejisté

​Od pátku do neděle probíhal na ledové ploše KV Areny tradiční hokejový turnaj staršího dorostu. O napínavou podívanou nebylo ve finálovém utkání nouze. Medaile vítěznému týmu z BK Mladá Boleslav předala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

​Královská mincovna v Jáchymově vystavuje opravdové unikáty

​V Královské mincovně Jáchymov můžete obdivovat teprve nedávno popsané minerály. Díky spolupráci s doktorem Jakubem Plášilem z Fyzikálního ústavu Akademie věd se podařilo expozici hornin a minerálů doplnit o dalších šest nových vzorků. Během prázdnin je zde otevřeno vždy od úterý do neděle od 9 do 17 hodin.

Prezident Miloš Zeman podpoří požadavek krajů na dofinancování platů v sociálních službách

​Prezident Miloš Zeman slíbil hejtmanům, že podpoří jejich požadavek, aby obdrželi 822 milionů korun na dofinancování navýšení platů pracovníků v sociálních službách, o které Asociace krajů ČR žádala ministryni práce a sociálních věcí Marksovou. Hejtmanům stanovisko sdělil během čtvrtečního neformálního setkání na zámku v Lánech.

Přijďte sledovat magický roj Perseid na zámek Kynžvart

​Nemáte program na víkend? Tak pro vás máme jeden zajímavý tip na sobotní večer. Státní zámek Kynžvart ve spolupráci s Hvězdárnou v Rokycanech a Plzni zve návštěvníky na Hvězdný piknik, během něhož budou moci pozorovat padající hvězdy a další úkazy z hlubin vesmíru. Akce začíná ve 21:30 hodin.

​Děti malovaly oblíbená místa v Karlovarském kraji

​Výtvarná soutěž, kterou před prázdninami vyhlásila hejtmanka Jana Vildumetzová, děti nadchla. Na téma „Moje nejoblíbenější místo v Karlovarském kraji“ vytvořily celkem 186 prací. Ředitele Galerie umění Karlovy Vary Jana Samce dnes čekal velice náročný úkol, a sice vybrat ty nejlepší.

Regiony znovu požadují doplatek na sociální služby

​​Kraje opakovaně apelují na ministryni práce a sociálních věcí Marksovou, aby uvolnila peníze ve výši 822 milionů korun, které loni z vlastních rozpočtů vynaložily na růst platů v sociálních službách. Rada Asociace krajů proto odeslala ministryni dopis, v němž kraje požadují peníze z nevyčerpané rezervy Úřadu práce ČR. Rezerva by měla činit asi 4, 5 miliardy korun.

​​Kraj chystá pro pracovníky v sociálních službách náborové příspěvky

​Krajské příspěvkové organizace v oblasti sociálních služeb se dlouhodobě potýkají s nedostatkem kvalifikované pracovní síly. Pomoci by nyní měly náborové příspěvky pro pracovníky v přímé obslužné péči a všeobecné sestry. Pravidla pro přidělování příspěvků ještě ale musí schválit Zastupitelstvo Karlovarského kraje.

Kraj pomůže obcím s pořízením Senior expresu

​Karlovarský kraj nabídne městům a obcím možnost získat dotaci na takzvaný Senior expres, tedy na nákup osobního vozu, kterým bude možné převážet občany seniorského věku zejména k lékaři či na nákup na území konkrétní obce. Pokud to schválí krajští zastupitelé na svém jednání 7. září, kraj vyčlení na tuto službu celkem 1 milion korun.

​Student z Mariánských Lázní opět bodoval v matematické soutěži

​Richard Hladík, úspěšný absolvent Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně, zazářil v mezinárodním kole matematické olympiády v íránském Teheránu. V kategorii P obsadil v silné konkurenci skvělé 72. místo. Vylepšil si tak loňské umístění z ruské Kazaně, kde skončil 154.

Extraligoví volejbalisté z našeho kraje se připravují na novou sezónu

​V loňské sezóně se volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko prosadili do semifinále extraligy a v domácím poháru vybojovali stříbrné medaile. Navíc reprezentovali kraj i Českou republiku ve druhé nejlepší evropské soutěži - Poháru CEV, ve které obsadili vynikající páté místo. V nadcházející sezóně chce mužstvo na takové úspěch navázat.

​Přijďte se rozloučit s prázdninami do areálu krajského úřadu

​Prázdniny se pomalu přehouply do druhé poloviny. Ještě než děti usednou do školních lavic, připravil si pro ně Karlovarský kraj odpoledne plné her a zábavy. Na své si samozřejmě přijdou i dospělí. Akce s bohatým programem se uskuteční v sobotu 2. září od 13 do 17 hodin v areálu krajského úřadu v Karlových Varech ve Dvorech. Vstup je volný.

Hejtmanka Jana Vildumetzová navštívila Nejdek

​Další z pravidelných cest hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové vedla do Nejdku. Se starostou Lubomírem Vítkem a s dalšími zástupci města řešili mimo jiné naplánované investiční akce, na kterých by se v budoucnu mohl podílet i kraj.

Zobrazit informační kanál RSS