Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Do konce ledna je možné se zapojit do soutěže o sv. Ludmile

​Stále je možné se zapojit do soutěže, kterou vyhlásil Karlovarský kraj spolu s Biskupstvím plzeňským, a to u příležitosti 1100 let od smrti sv. Ludmily. Určena je dětem a mládeži z Karlovarského kraje.
30.11.2021    >> celý článek >>

Chebští středoškoláci a vysokoškoláci darovali krev v rámci akce „Kýbl akademické krve“

Po dvouleté covidové pauze se studenti vrátili k dobrovolnému darování krve. V chebské transfúzní stanici Karlovarské krajské nemocnice se totiž uskutečnil již 54. Kýbl akademické krve, tradiční studentská akce Fakulty ekonomické Západočeské univerzity.
29.11.2021    >> celý článek >>

Vydejte se do Muzea Karlovy Vary na listopadovou pohádku

V rámci posledního dne, kdy bude možné zhlédnout v Muzeu Karlovy Vary výstavu „Loutky z ateliéru Václava Lokvence a divadla Antonína Neumayera“, jsou srdečně zváni malí i velcí návštěvníci na divadelní představení „Jak se jelínek s říjí opozdil“.
26.11.2021    >> celý článek >>

Kraj bude nově poskytovat náborové příspěvky i záchranářům

Karlovarský kraj rozšíří od příštího roku okruh zdravotníků, na které se při novém nástupu do práce vztahuje možnost získat velkorysý náborový příspěvek. Kromě budoucích primářů, lékařů a dalších profesí v nemocnicích jej budou moci od 1. ledna 2022 získat také nově nastupující lékaři Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje (ZZS KVK), zdravotničtí záchranáři, řidiči vozidla záchranky a operátoři zdravotnického operačního střediska ZZS KVK.
26.11.2021    >> celý článek >>

Vánoční stromek Naděje zazáří i na Krajském úřadě Karlovarského kraje

Karlovarský kraj se letos zapojil do charitativní vánoční akce organizované Interním oddělením Nemocnice Sokolov. Prostřednictvím vánočního stromku s přáníčky budou moci lidé pořídit dárky pro děti z dětských domovů. Vánoční stromek Naděje se rozsvítí od první adventní neděle 28. listopadu 2021 ve vestibulu budovy A krajského úřadu, seznam přání je k dispozici na krajských internetových stránkách.
25.11.2021    >> celý článek >>

Adventní koncerty České televize podpoří i Hospic Sv. Jiří

Tradiční předvánoční sbírka Adventních koncertů České televize, která se na obrazovkách objevuje již 30 let, letos opět podpoří čtyři charitativní projekty, mezi nimiž je i obecně prospěšná společnost Hospic Sv. Jiří.
25.11.2021    >> celý článek >>

Cesty krajem zavedly zástupce Karlovarského kraje do obcí Tři Sekery a Zádub-Závišín

Další z cest po kraji tentokrát zavedly hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a radního pro rozvoj venkova a zemědělství Víta Hromádka do obcí Tři Sekery a Zádub-Závišín. Setkání se starosty opět přinesla řadu podnětů, kterými se zástupci kraje budou dále zabývat.  
24.11.2021    >> celý článek >>

Kotlíkové dotace budou pro domácnosti s nízkými příjmy dostupnější

Karlovarský kraj připravuje na rok 2022 další projekt výměny nevyhovujících zdrojů tepla (kotlů) s ručním přikládáním nesplňujících emisní třídu 3, 4 nebo 5 (dle ČSN EN 303-5). Tentokrát budou dotace určeny pro nízkopříjmové domácnosti. Mezi žadatele bude možno rozdělit částku až do výše 300 milionů korun. Do konce ledna 2022 musí zájemci o dotaci vyslovit směrem ke krajskému úřadu tzv. předběžný zájem.
24.11.2021    >> celý článek >>

Den zdravého mozku a paměti se uskuteční online

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace přesouvá Krajská knihovna Karlovy Vary odbornou konferenci s názvem „DEN ZDRAVÉHO MOZKU A PAMĚTI – mozek, paměť a řeč“ do online prostoru. ​

24.11.2021    >> celý článek >>

Nenechte si ujít finálový koncert pěvecké soutěže Karlovarský hlas

​Letošní 44. ročník pěvecké soutěže Karlovarský hlas vyvrcholí finálovým koncertem v sobotu 27. listopadu 2021 od 19 hodin v Malém sálu karlovarského hotelu Thermal. Divákům se představí 9 finalistů soutěže v sólovém zpěvu, které vybrala porota v čele s hudebníkem Milanem Krajícem.

22.11.2021    >> celý článek >>

Senioři roku 2021 převzali ceny od Karlovarského kraje

​Ve čtvrtek 18. listopadu se v karlovarském Grandhotelu Pupp uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 5. ročníku krajské ankety Senior roku 2021.  V anketě mohli hlasovat občané z celého regionu a nominovat osobnosti ve věku nad 60 let. Ceny vítězům ankety předal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek, krajský radní pro oblast sociálních věcí Robert Pisár, starostové a zástupci měst a obcí regionu. Součástí akce se stalo také předání ocenění u příležitosti oslav 30. výročí založení Svazu důchodců České republiky (nyní Senioři ČR). Jedná se o ocenění za dlouholetou nebo mimořádnou aktivitu členů v Karlovarském kraji. 

18.11.2021    >> celý článek >>

Výzva hejtmana: Včasné očkování je nejúčinnější cestou z covidové krize

Vážení obyvatelé Karlovarského kraje, vážení přátelé,

většina z vás pravděpodobně sleduje horšící se epidemickou situaci v České republice. V řadě krajů se opět musí omezovat nemocniční péče a znovu se části nemocnic mění na covidová oddělení, roste zátěž intenzivní péče. Možná vás uklidňuje pohled na mapu ČR, kde je Karlovarský kraj vyznačen stále nejsvětlejší barvou. V současné chvíli máme sice nejmenší přírůstky v rámci republiky, bohužel se však jedná o časovanou nálož.

18.11.2021    >> celý článek >>

Odklon od uhlí a přeměna regionu. Hejtman diskutoval o transformaci

Čerpání evropských peněz pro uhelné regiony, dopady útlumu těžby i budoucnost regionu, který chce přilákat zpět mladé lidi, to byla hlavní témata debaty hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka 16. listopadu 2021 v Galerii umění Karlovy Vary. Akci připravil regionální Deník.
 ​
18.11.2021    >> celý článek >>

Nejlepší sportovci Karlovarského kraje převzali svá ocenění

V prostorech Karlovarského městského divadla se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Karlovarského kraje za rok 2019 a 2020. Ocenění převzali jednotlivci, kolektivy a trenéři, jež dosáhli v oblasti sportu vynikajících výsledků. Zároveň byla udělena Cena hejtmana Karlovarského kraje, kterou získal vzpěrač Dominik Oračko z klubu SK vzpírání Sokolov, z. s.
17.11.2021    >> celý článek >>

Interaktivní galerie Becherova vila hostí výstavu "PaLidi"

V Interaktivní galerii Becherova vila je možné zhlédnout zajímavou výstavu s názvem PaLidi. Autorka, kterou je fotografka Anna Šíma Kopková, zde prezentuje tři fotografické cykly. Prostřednictvím stylizovaných fotografií se obrací na publikum s výzvou a apelem na náš vztah k životnímu prostředí.
16.11.2021    >> celý článek >>
Zobrazit informační kanál RSS