Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Galerie, muzea a další kulturní stánky dnes opět přivítají návštěvníky

Příspěvkové organizace Karlovarského kraje v oblasti kultury se ode dneška (3. 12. 2020) opět otevřou veřejnosti. Uzavřeny byly na základě vládního usnesení od 12. října. S rozvolněním opatření se do nich opět vrátí život, i když jen v omezeném režimu. 

Kraj vyplatí první část příspěvků na podporu ubytování v regionu

Karlovarský kraj poskytne příspěvky na podporu ubytování v regionu prvním 138 žadatelům, kteří splnili veškeré potřebné podmínky krajského programu. Ten má pomoci přilákat návštěvníky zpět do všech typů ubytovacích zařízení v kraji. Žádosti ve finančním objemu přesahujícím 379 tisíc korun schválila na svém jednání v tomto týdnu Rada kraje.

V Božím Daru opět úřaduje oblíbená Ježíškova pošta

Služby tradiční Ježíškovy pošty v Božím Daru mohou využít zájemci o orazítkování zásilky speciálním razítkem s vánočním motivem. Ježíškova pošta úřaduje již po sedmadvacáté a stále se těší velké oblibě. V loňském roce putovalo do poštovních schránek 341 kilogramů zásilek s vánočním razítkem, které má každoročně jinou podobu.

Z Karlových Varů do Prahy po nových 10 kilometrech dálnice D6

​Dva nové úseky D6 dnes zprovoznilo Ředitelství silnic a dálnic ČR ve Středočeském kraji. Jedná se o úsek mezi Novým Strašecím a Řevničovem a obchvat Řevničova. Jde o významný krok k urychlení jízdy mezi Karlovarským krajem a Prahou a snížení dopravní zátěže pro obyvatele obcí po trase dálnice D6.

30.11.2020    >> celý článek >>

Cestující na železnici v kraji vítají dvě nové nádražní budovy

Dvě obce v Karlovarském kraji - Tršnice a Stráž nad Ohří - mají nové nádražní budovy. Správa železnic dokončila opravu těchto dvou objektů, jež byly součástí tehdejší Buštěhradské dráhy na trati Praha – Kladno – Chomutov – Karlovy Vary – Cheb. Oba stavební zásahy respektovaly a zachovaly historickou hodnotu budov.
27.11.2020    >> celý článek >>

Karlovarský kraj podpoří vylepšení informačního systému MicroRescue

​Informační systém MicroRescue od roku 2017 pomáhá hasičům a dalším složkám Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje (IZS) v případě řešení mimořádných událostí s velkým počtem raněných. V informačním systému se shromažďují v okamžiku krizové situace s hromadným postižením osob údaje o případných raněných a ohrožených obyvatelích regionu či obětech na životech, což významně urychluje následnou komunikaci složek IZS s nemocnicemi a rodinami postižených. Zároveň to umožňuje generovat informační výstupy nezbytné pro řešení krizové situace. Nyní by se měl systém rozšířit tak, aby se lidé indikovaní k testu na COVID-19 mohli přímo sami bezplatně objednávat.

27.11.2020    >> celý článek >>

Výstava "20 společných let v Karlovarském kraji" je k vidění na I. poliklinice v Karlových Varech

Jak se změnil Karlovarský kraj za dvacet let své existence? Odpověď na tuto otázku přináší putovní výstava s názvem „20 společných let v Karlovarském kraji“, která je nyní k vidění v prostorech I. polikliniky v Karlových Varech na náměstí Dr. Milady Horákové.
27.11.2020    >> celý článek >>

Muzeum Cheb získalo finanční podporu na další vzdělávací projekt – děti seznamuje s výrobou houslí

Muzeum Cheb se snaží každý rok vytvořit nový muzejní edukační program pro školní děti. V  letošním roce se jedná o „Dílnu houslaře“ v souvislosti s expozicí hudebních nástrojů v Lubech, která je ve správě muzea. Na projekt získalo finanční podporu Ministerstva kultury ČR v rámci programu „Podpora výchovně vzdělávacích aktivit v muzejnictví“.    
27.11.2020    >> celý článek >>

Střední škola logistická Dalovice pořádá online Den otevřených dveří

Současná situace neumožňuje uspořádat tradiční Den otevřených dveří, kdy do prostor školy přicházeli zájemci o studium, kteří se seznamovali s prostředím školy, s obsahem studijního plánu vybraného oboru či s informacemi o přijímacích zkouškách. Střední škola logistická se proto představí zájemcům v rámci online Dne otevřených dveří, a to dnes (26. 11.) v čase od 15 do 16 hodin.
26.11.2020    >> celý článek >>

Muzeum Karlovy Vary připravilo soutěž s vánoční tématikou

Motto netradiční soutěže karlovarského muzea by mohlo znít "Když nemůžete do muzea, přijďte alespoň k muzeu a zúčastněte se soutěže". Do muzejních expozic se totiž návštěvníci zatím vzhledem k vládním nařízením nedostanou a v současné chvíli není jasné, kdy se tato situace změní. Proto muzeum pro své příznivce a zájemce připravilo speciální vánoční soutěž.
26.11.2020    >> celý článek >>

Příští týden se otevřou další dva nové úseky dálnice D6 na Prahu

​Řidiči, kteří cestují mezi Karlovými Vary a Prahou, se dočkají v příštím týdnu zprovoznění nových dvou úseků dálnice D6. V pondělí 30. listopadu by měl být zprovozněn obchvat Řevničova a úsek mezi Řevničovem a Novým Strašecím. Celkem se jedná o 9,8 km nové dálnice.
25.11.2020    >> celý článek >>

Sokolovští vzpěrači převzali ocenění od hejtmana Karlovarského kraje

Sokolovští vzpěrači převzali od hejtmana ocenění za sportovní výkony a výsledky, kterých dosáhli v rámci českého národního týmu na spojených soutěžích Mistrovství Evropy a Světového poháru. Právě v těchto soutěžích dosáhli ve svých váhových kategoriích skvělých výsledků.
24.11.2020    >> celý článek >>

Přestavba mostu přes železnici u Nového Sedla je hotová

Kraj nechal zmodernizovat most u Nového Sedla, který nebyl v dobrém technickém stavu. Most se nachází na silnici II/209, která jednak propojuje území Chodovska s dálnicí D6, dále také v budoucnu bude sloužit k propojení dopravy od Karlových Varů ke zkušebnímu centru BMW budovanému na Podkrušnohorské výsypce. Na rekonstrukci mostu kraj získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 92, 9 milionu korun včetně DPH. První auta po mostě projedou do konce listopadu.

23.11.2020    >> celý článek >>

Potůčky zabodovaly v 16. ročníku soutěže O Křišťálovou popelnici

​V netradičním kabátu se letos konalo předání ocenění vítězům celorepublikové soutěže obcí v třídění odpadů „O Křišťálovou popelnici“ za rok 2019. Zástupci společnosti EKO-KOM se rozjeli přímo na radnice a obecní úřady, kde ve stejnou chvíli předali ocenění a zveřejnili umístění v soutěži. Radost pro Karlovarský kraj přineslo vítězství obce Potůčky v kategorii obcí do 500 obyvatel.

20.11.2020    >> celý článek >>

Stříbrná Babička roku 2020 je z Mariánských Lázní

Celostátní finále soutěže Babička roku 2020 se letos kvůli koronavirové epidemii uskutečnilo online formou. Přesto všechny finalistky musely splnit předem stanovené disciplíny. Moderátor se proto vydal za soutěžícími do všech krajů a natočil s nimi medailonky, jež pak byly ve finálový večer promítány a také hodnoceny porotou.  
20.11.2020    >> celý článek >>
Zobrazit informační kanál RSS