Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Kraj uložil obcím s rozšířenou působností zajistit ubytování pro lidi bez domova a vykázané osoby s nařízenou karanténou či s onemocněním COVID-19

​Karlovy Vary, Ostrov, Sokolov, Cheb, Mariánské Lázně, Kraslice a Aš budou muset zajistit ubytování lidem bez domova v případě, že mají nařízenou karanténu či už se u nich prokázalo onemocnění COVID-19. Opatření se vztahuje i na ty občany, kteří byli z důvodu domácího násilí vykázáni z domu. Rozhodl o tom dnes hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Školáci v Karlovarském kraji vysbírali více než 2 tuny vysloužilého elektra

​Žáci a studenti v Karlovarském kraji odevzdali během tříměsíční sběrové kampaně k recyklaci 2 088 kilogramů vysloužilých drobných elektrospotřebičů. Kampaň se uskutečnila v rámci programu „Recyklohraní aneb Ukliďme si svět“ a v regionu se do ní zapojilo na 23 mateřských, základních a středních škol.

Zámek Kynžvart získal prestižní značku Evropské dědictví

Státní zámek Kynžvart v Karlovarském kraji je jednou z deseti nových památek, kterým Evropská komise udělila prestižní ocenění v podobě značky Evropské dědictví. Ta je každé dva roky udělována památkám, které oslavují a symbolizují evropskou historii a ideály.

Krajská knihovna pracuje v nouzovém režimu

​Krajská knihovna v Karlových Varech stejně jako ostatní kulturní instituce zůstává i nadále pro své čtenáře uzavřená.  Knihovníci ale rozhodně nezahálejí, ošetřují dokumenty, připravují nový web, programy pro děti i dospělé, informují své uživatele a prohlubují si své vzdělání.

Vedení kraje videokonferenčně diskutovalo s představiteli obcí s rozšířenou působností

​Vedení Karlovarského kraje společně s primátorkou Karlových Varů Andreou Pfeffer Ferklovou, starostkou Sokolova Renatou Oulehlovou, starostou Ostrova Janem Burešem, starostou Chebu Antonínem Jalovcem, starostou Mariánských Lázní Martinem Kalinou, se starostou Aše Daliborem Blažkem a starostou Kraslic Romanem Kotilínkem jednalo o tématech spojených s šířením nákazy koronavirem v regionu. Diskutovalo se mimo jiné o opatřeních v sociálních službách, prostorech pro lidi bez domova, kteří by mohli mít onemocnění COVID-19, a o distribuci ochranných prostředků. 

Kraj činí potřebná opatření v zařízeních sociálních služeb kvůli hrozbě nákazy koronavirem

​Nejen krajské domovy pro seniory, pro osoby se zdravotním postižením, ale i další pobytová sociální zařízení na území regionu provádějí kroky, které mají omezit šíření nákazy onemocněním COVID-19. Karlovarský kraj chce nyní navíc vyčlenit jednu odběrovou sanitu, která v případě podezření na výskyt nákazy navštíví konkrétní zařízení a bude testovat klienty i zaměstnance. V jednotlivých domovech by měl být vyhrazen karanténní prostor. V zdravotnickém zařízení REHOS Nejdek se pak vyčlení další karanténní lůžka.

Kraj doporučuje, jak nakládat s odpady v době pandemie

​Jak nakládat s odpady vznikajícími v domácnosti u osob s potvrzeným onemocněním COVID-19 a u osob v domácí karanténě? Co dělat s jednorázovými osobními ochrannými pomůckami na pracovištích bez rizika infekce? Na tyto a mnohé další otázky vám přinášíme potřebné odpovědi. Věnujte prosím pozornost doporučením a informacím ze strany Karlovarského kraje.

Kraj nechá otevřít od 1. dubna 2020 odběrové místo v Chebu

Ve středu 1. dubna 2020 bude pro testování na nákazu koronavirem otevřeno další odběrové místo v kraji, a sice v areálu nemocnice v Chebu. Dohodl se dnes na tom hejtman Karlovarského kraje se zástupci nemocnic, praktických lékařů, hygieniků i hasičů.

K testování obvatel na onemocnění COVID-19 získal kraj další 2 tisíce odběrových setů. Lidé s příznaky by neměli váhat s telefonátem lékaři či hygienikům

​Karlovarský kraj dostal o víkendu 2 tisíce odběrových setů od státu. Předsedu Ústředního krizového štábu Romana Prymulu o dodávku požádal hejtman Petr Kubis. Kraj jimi zásobí odběrové místo v Karlových Varech, dvě odběrové skupiny a je připraven otevřít další odběrová místa v Chebu a v Sokolově. Na nákazu koronavirem je třeba otestovat co nejvíce lidí v našem regionu.

Anekdota z bečovského zámku rozveselí smutnou mysl

​Ačkoliv je zahájení nové návštěvnické sezony prozatím na všech památkách v regionu až do odvolání odloženo, zaměstnanci bečovského hradu a zámku se i nadále věnují naplno své práci a chystají se na návrat prvních turistů.  Kromě toho společně s originálním vydavatelstvím Ivana Rillicha a s oblíbeným českým karikaturistou Zdeňkem Hofmanem připravili speciální kreslenou anekdotu pro tyto nelehké dny. S humorem jde přeci  všechno líp.

Linkové autobusy v kraji přecházejí na prázdninový provoz

​Dalš​í opatření, které má bránit šíření koronavirové nákazy, realizuje ve veřejné linkové dopravě Karlovarský kraj. Jedná se o dočasné zavedení tzv. prázninového provozu. Opatření na území republiky vstupuje v platnost ve čtvrtek 26. března 2020 a navazuje na vládní zákaz účasti žáků a studentů ve vzdělávání. Kraj zároveň doporučil městům a obcím směrovat stejný pokyn k dopravcům, se kterými mají uzavřenou smlouvu.

Pomozte Muzeu Cheb zdokumentovat každodenní život v těchto nelehkých chvílích

​Ani Muzeum Cheb v době pandemie koronaviru nezahálí. Kromě toho, že se jeho šikovné zaměstnankyně zapojily do šití roušek a vytvořily spolu s Bagueterií Špalíček na náměstí rouškovník, plní i dokumentační funkci. Hledá proto fotografy, kteří by za dodržování platných nařízení zachytili, jak obyvatelé Chebska v době karantény žijí.

​Milovníci Egypta nepřijdou o výstavu, na kterou se těšili

​Chystali jste se na výstavu „Mezi Prahou a Káhirou“, která měla být k vidění v Muzeu Karlovy Vary u příležitosti 100 let české egyptologie? Je vám líto, že si jí nemůžete kvůli koronavirové pandemii prohlédnout? Pak nezoufejte. Výstavu můžete navštívit online prostřednictvím webových stránek a facebooku muzea.

V sedmi výdejních místech si zdravotníci přebírají ochranné prostředky

​Od pondělí 23. března 2020 si zdravotníci přebírají v sedmi výdejních místech po celém kraji ochranné prostředky, které Karlovarský kraj obdržel od státu. Další ochranné prostředky si v těchto dnech vyzvednou také pracovníci lázeňské léčebně rehabilitační péče a dopravních zdravotních služeb.


Karlovarský kraj na další posily z Armády ČR spoléhat nemůže, i přesto zostří opatření pro pendlery

Karlovarský kraj chce rozšířit opatření, která by účinněji bránila rozšíření nákazy koronavirem prostřednictvím pendlerů denně překračujících hranice s Německem. Hejtman Petr Kubis také apeloval dopisem na předsedu Ústředního krizového štábu Romana Prymulu, aby vedení státu rozhodlo o neprodleném uzavření hraničního přechodu do SRN na Božím Daru. Omezilo by se tak riziko nákazy, a hasiči, policisté i celníci by mohli soustředit své síly na zbývající přechody Pomezí nad Ohří a Vojtanov.
​​
Zobrazit informační kanál RSS