Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Kraj opět vyhlásí dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu

​Na opravu kulturních památek ale i památkově hodnotných objektů, uspořádání kulturních akcí, propagaci turisticky zajímavých destinací, nebo například na vydávání neperiodických publikací, budou moci žadatelé opět čerpat dotace od Karlovarského kraje. V rozpočtu kraje je pro ně přichystáno více jak 19 milionů korun. Systém, ve kterém si mohou připravit elektronické žádosti, bude otevřen 21. ledna.

V Lázních Kynžvart vědí, jak správně třídit odpad

​Karlovarský kraj ve spolupráci se společnostmi EKO-KOM, ASEKOL a ELEKTROWIN realizoval osvětovou a informační kampaň v Léčebných lázních Lázně Kynžvart. Kromě instalace informačních tabulí, týkajících se třídění separovaných složek odpadu a elektroodpadu, byly pořízeny také kapesníky, pohlednice a omalovánky s motivy maskota lázní „Vydrou Mayou“. Ty jsou určeny především pro děti, které zde tráví léčebný pobyt se svými rodiči.

​Nenechte si ujít konferenci, která bude věnována podpoře sportování mládeže

​Pár hodin před zahajovacím ceremoniálem Olympiády dětí a mládeže proběhne v prostorách hotelu Imperial Karlovy Vary odborná konference na téma „Podpora sportování mládeže v regionech“. Jejím cílem je otevřít debatu o roli krajů v oblasti podpory sportu a diskutovat o ideálním organizačním nastavení s dalšími subjekty zodpovědnými za sport. Na konferenci, která se koná v neděli 19. ledna od 10:30 hodin, se lze přihlásit ještě dnes.

Karlovarský kraj loni opět hospodařil s rekordním přebytkem

​Podobně jako v roce 2018 i v roce 2019 dosáhl Karlovarský kraj vysokého přebytku hospodaření. Potvrdila to exhejtmanka a nyní náměstkyně hejtmana Jana Mračková Vildumetzová. Vycházela přitom z předběžných výsledků stavu finančních prostředků na bankovních účtech kraje k 31. prosinci 2019.

Olympiáda dětí a mládeže v Karlovarském kraji brzy odstartuje. Přijďte fandit!

​V neděli 19. ledna 2020 začínají Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Olympiádu nezastaví ani nedostatek sněhu, kvůli kterému se řeší přesun některých sportovních disciplín. Výpravy sportovců ze všech 13 krajů a hlavního města se představí v karlovarské KV Areně během slavnostního zahajovacího ceremoniálu. Olympionici se utkají nejen v zimních sportech po celém regionu.

Novodobí váleční veteráni besedovali se žáky základních škol

​Karlovarský kraj ve spolupráci s Armádou ČR uspořádal besedy s novodobými válečnými veterány pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Jejich cílem bylo nejenom to, aby se děti seznámily se současnou rolí Armády ČR, s jejími složkami, činnostmi, průběhem výcviku a zahraničními misemi, ale i se zkušenostmi přednášejících veteránů, kteří jsou v armádě nadále činní, konkrétně ve 4. brigádě rychlého nasazení v Žatci.

Slavná stříbrná mince z Jáchymova oslaví o víkendu 500 let

​Jáchymovský tolar, stříbrná mince, která dala jméno dnešní nejznámější měně na světě, se začala oficiálně razit před 500 lety. Muzeum Karlovy Vary připravilo pro návštěvníky i odbornou veřejnost bohatý třídenní program. Pátečního slavnostního zahájení oslav v Královské mincovně v Jáchymově se zúčastní i náměstek hejtmana Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Kraj distribuuje mezi občany obálku, která může zachránit život seniorům

​Seniorské obálky, které usnadňují složkám integrovaného záchranného systému získat informace o zdravotním stavu seniora, byly na počátku prosince rozeslány do 150 ordinací praktických lékařů v Karlovarském kraji. Další byly distribuovány do domovů pro seniory či jednotlivých organizací sdružujících seniory. Lidé tak mají k dispozici zhruba 50 tisíc těchto užitečných karet.

Ostrovské gymnázium opět bodovalo v soutěži O pohár Královské mincovny

​Šestnáctý ročník soutěže O pohár Královské mincovny se nesl ve znamení vítězství ostrovského gymnázia. Kategorii základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií ovládla dvojice Hanka Štěpánková a Tomáš Ježek, v kategorii středních škol na pomyslných stupních vítězů stanuli Kristián Šťastný a Tereza Kamarýtová. Oblíbenou vědomostní soutěž pořádalo v prosinci Muzeum Karlovy Vary.

​Tradiční Tříkrálová sbírka dnes odstartovala v Karlových Varech

​Než se skupinky koledníků převlečených za tři krále vydaly do ulic města, čekalo je obvyklé požehnání před budovou hlavní pošty. Na zahajovacím ceremoniálu nechyběl ani hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis. Stejně jako v loňském roce bude výtěžek ze sbírky v Karlových Varech a okolí využit na úhradu části nákladů spojených s provozem místního týdenního stacionáře pro osoby s Alzheimerovou chorobou.

Účastníci olympiády dětí a mládeže si užijí bohatý doprovodný program

​Sauna, bruslení, hvězdárna nebo třeba kino. To je jen výběr aktivit, kterými si akreditovaní účastníci olympiády dětí a mládeže mohou zpestřit svou lednovou návštěvu Karlovarského kraje. Organizátoři ve spolupráci s partnery připravili pro mládežnické olympioniky bohatý mimozávodní program. K čerpání všech výhod je potřeba předložit platnou akreditační kartu.

​Obce, města i regiony mohou opět soutěžit o nejlepší webové stránky a elektronické služby

​Populární soutěž Zlatý erb, kterou pořádá spolek Český zavináč ve spolupráci s jednotlivými kraji, vstoupila do 22. ročníku. Přihlášky lze odevzdávat až do pátku 31. ledna 2020 do 14 hodin. Na vítěze krajského kola čekají hodnotné ceny, postup do celostátního finále a volný vstup na konferenci ISSS v Hradci Králové.

Během olympiády dětí a mládeže mohou školáci absolvovat doprovodný šachový turnaj OPEN ZŠ

​Nadcházející zimní olympiáda dětí a mládeže, která se v Karlovarském kraji koná od 19. do 24. ledna 2020, se stane velkou sportovní příležitostí pro olympioniky v 12 sportech. Ale nepůjde zdaleka jen o typické zimní sporty, o medaile se bude bojovat i ve hře na elektronické klávesy, karate a šachu. Šachisty bude hostit lázeňský hotel Thermal v Karlových Varech a olympijská klání doplní doprovodný šachový turnaj pro žáky základních škol našeho regionu.

Krajská knihovna připravuje na letošek řadu novinek i akcí

​Zážitková prohlídka, přednášky, kurzy, hudební pořady, nová služba pro čtenáře i nový web, to všechno čeká v nejbližších měsících návštěvníky a uživatele Krajské knihovny Karlovy Vary.


Všech 7 miminek narozených první den roku dostalo dárky od kraje

​Za miminky narozenými v první den roku 2020 v Karlovarském kraji se hned 2. ledna vypravil hejtman Petr Kubis do porodnic v Karlových Varech, Sokolově a v Chebu. Blahopřál maminkám a předal jim dárky, mimo jiné zlatý řetízek s andělíčkem, který je symbolem ochrany dítěte.

Zobrazit informační kanál RSS