Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Novou leteckou linkou z Moskvy do Karlových Varů přiletěli první cestující

​Jeden z nežádanějších ruských dopravců, nízkonákladová letecká společnost "POBEDA", zahájil v sobotu 17. února 2018 provoz na své nové mezinárodní lince z Moskvy (letiště Vnukovo) do Karlových Varů. Krajské město se tak stalo první destinací této společnosti v České republice.

V kraji najdou práci nejen zdravotníci, ale i jejich rodina

​Zdravotní sestry, které nežijí v našem kraji, ale chtěly by v budoucnu pracovat například v karlovarské nemocnici, se nebudou muset obávat, že by zde nenašli práci další členové jejich rodin. Karlovarská krajská nemocnice pro zájemce spustila projekt "Práce pro celou rodinu", na kterém budou spolupracovat zaměstnavatelé z regionu a Krajská hospodářská komora.

Kraj se prezentoval na prestižním veletrhu v Tel Avivu

​Krajská destinační agentura Živý kraj se zúčastnila mezinárodního veletrhu cestovního ruchu IMTM 2018 v izraelském Tel Avivu, kde úspěšně prezentovala náš region. Na akci, která probíhala ve dnech 6. až 7. února, zavítalo na 25 500 návštěvníků a představilo se zde 50 zemí z celého světa.

Karlovarské letiště loni odbavilo více terminálových cestujících

​Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2017 celkem 20 034 terminálových cestujících, jejichž cesta začínala a končila v krajském městě. To znamená nárůst o 3, 9 procenta oproti předcházejícímu roku. Novými charterovými linkami do Izraele a Tel Avivu se tak podařilo kompenzovat další pokles počtu cestujících, na linkách z Ruské federace v důsledku snížení počtu letů Českých aerolinií do Moskvy v průběhu roku.

Pro zájemce o dotace jsou připraveny konzultační dny

​Chcete-li získat dotaci z Operačního programu Zaměstnanost, který je zaměřen mimo jiné na podporu dalšího vzdělávání, rovných příležitostí, nebo například na sociální začleňování a boj s chudobou, pak využijte konzultační dny. Pro Karlovarský kraj je zřízeno detašované pracoviště v Ústí nad Labem, kde se případným zájemcům budou věnovat projektoví manažeři.

Královská mincovna v Jáchymově zve na zajímavou přednášku

​Do Královské mincovny v Jáchymově můžete zavítat na přednášku Zdeňka Kučery z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, ve které vás seznámí se zaniklými sídly v pohraničí a proměnami kulturní krajiny v 2. polovině 20. století. Akce se uskuteční v sobotu 17. února od 17 hodin.

V Hazlově a ve Skalné kraj nechá vystavět domy pro osoby s hendikepem

​Karlovarský kraj pokračuje v budování nového bydlení pro obyvatele Domova pro osoby se zdravotním postižením PATA v Hazlově. Moderní účelné domky vyrostou v Hazlově a ve Skalné. Zázemí v nich najde celkem 25 lidí, kteří budou moci s podporou asistenta žít mimo ústav a naučit se zvládat všednodenní povinnosti.

Kraj má za minulý rok historicky nejvyšší přebytek hospodaření

​Díky úspornému trendu a bedlivé kontrole výdajů krajského úřadu a příspěvkových organizací se podařilo Karlovarskému kraji dosáhnout historicky nejvyššího přebytku hospodaření. Přebytek hospodaření za rok 2017, který kraj bude rozdělovat, dosáhl přes 500 milionů korun.


Posledních 10 milionů korun čeká na zájemce o kotlíkové dotace

​Koncem srpna minulého roku spustil Karlovarský kraj v pořadí již druhou vlnu kotlíkových dotací, díky níž mohou majitelé rodinných domů získat peníze na výměnu starých neekologických kotlů za moderní zdroje vytápění. V současné době k rozdělení zbývá ještě zhruba 10 milionů korun, což vystačí k uspokojení přibližně 100 žadatelů.

Na konferenci o problematice GDPR jste zváni 21. února 2018

​Agentura CzechInvest ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu zve všechny zájemce na seminář k tématu GDPR z pohledu firem. Řeč bude o novém nařízení Evropské unie týkajícím se ochrany osobních údajů, které vstoupí v platnost od května letošního roku. ​

V detašované třídě vojenské střední školy v Sokolově bude moci studovat 32 žáků

​Od 1. září 2018 se otevře pobočka Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany Moravská Třebová v Karlovarském kraji, konkrétně v Integrované střední škole technické a ekonomické (ISŠTE) Sokolov, jež je krajskou příspěvkovou organizací. Do detašované třídy bude přijato až 32 žáků oboru Elektrotechnika, kterým sokolovská škola poskytne moderní zázemí pro výuku, ubytování v domově mládeže v areálu školy včetně celodenního stravování. Během pracovního jednání v Sokolově se na tom dnes dohodli mimo jiné zástupci Ministerstva obrany ČR, Armády ČR, Karlovarského kraje, města Sokolov, společnosti Sokolovská uhelná a Krajského vojenského velitelství s vedením ISŠTE Sokolov.

Přijďtte na seminář o evropské územní spolupráci v našem kraji

​Eurocentrum Karlovy Vary ve spolupráci s partnery zve všechny zájemce ve čtvrtek 15. února 2018 od 9:30 hodin do budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje na seminář s názvem "Evropská územní spolupráce v Karlovarském kraji", který se zaměří především na přeshraniční aktivity s Bavorskem a Saskem. 

Kraj opět přispěje na provoz cyklobusů

​Karlovarský kraj stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce podpoří dopravce, který zajišťuje přepravu cyklistů a kol v našem regionu. Dotaci ve výši 200 tisíc korun získá společnost Autobusy Karlovy Vary. Cyklobusy vyjedou poprvé 19. května, naposledy se s nimi lidé v této sezóně svezou 30. září.

​O titul Památka roku budou usilovat dva projekty

​Krajské kolo soutěže Památka roku 2017, kterou pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, zná své vítěze. Odborná porota poslala do celostátního finále dva projekty z našeho regionu, a sice historické krovy měšťanských domů v Chebu a zrekonstruovaný objekt bývalé železniční zastávky v Ostrově.

​Kraj zmodernizuje průtahy v Děpoltovicích a Odeři

​Další poničené úseky silnic v okolí Hroznětína se dočkají rekonstrukce. Rada Karlovarského kraje odsouhlasila výsledky zadávacích řízení na modernizaci průtahů v Děpoltovicích a  Odeři. Se stavebními pracemi by se mělo začít na jaře tohoto roku. Obě akce budou financovány z dotace Integrovaného regionálního operačního programu a rozpočtu kraje.
Zobrazit informační kanál RSS