Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Návštěvnická sezóna památek vyvrcholí o víkendu

​Hlavní období návštěv památek sice končí v závěru října, řada z nich však pro zájemce připravuje i listopadové akce a zajímavý adventní program. Během státního svátku 28. října budou mít například na všech památkách ve správě Národního památkového ústavu vstup zdarma návštěvníci mladší osmnácti let. V našem regionu jde o hrad a zámek v Bečově nad Teplou, zámek Kynžvart a Valeč.

26.10.2016    >> celý článek >>

Na sociální prevenci půjde více peněz

Karlovarský kraj získal z evropských fondů dotaci ve výši 220 milionů korun. Projekt na podporu vybraných služeb sociální prevence potrvá od letošního listopadu do srpna 2019. Karlovarský kraj ze svého rozpočtu přispěje 11 miliony korun.

25.10.2016    >> celý článek >>

Na západě Čech se diskutovalo o konkurenceschopnosti lázní

​Františkovy Lázně hostily v pořadí již 19. konferenci Sdružení lázeňských míst. Mezi stovkou účastníků nechyběl ani ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček či první náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.
25.10.2016    >> celý článek >>

Pravidla pro přidělování stipendií středoškolákům doznají změn

​Od února příštího roku začnou platit nová kritéria pro přidělování stipendií studentům středních škol zřizovaných Karlovarským krajem. Kromě zpřísnění podmínek pro získání motivačního stipendia dojde i k rozšíření výčtu podporovaných oborů.
25.10.2016    >> celý článek >>

Karlovarský kraj chce požádat o navýšení kotlíkové dotace

​Karlovarský kraj by chtěl využít možnosti nabízené ministerstvem životního prostředí a získat dodatečné finance na výměnu dosluhujících kotlů. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, peníze půjdou těm žadatelům, kteří si budou chtít pořídit výhradně kotle na biomasu nebo tepelná čerpadla.

25.10.2016    >> celý článek >>

Karlovarská nemocnice úspěšně prošla akreditací

​Nemocnice v Karlových Varech má za sebou náročný akreditační proces zaměřený na kvalitu a bezpečí při poskytování zdravotnických služeb. Spojená akreditační komise (SAK) svým verdiktem potvrdila jak kvalitu služeb a jejich řízení ze strany nemocnice, tak bezpečnost těchto služeb pro pacienty. Ti mají jistotu, že se jim v zařízení dostane špičkové a profesionální péče.

24.10.2016    >> celý článek >>

Krajská knihovna vyhlásila 10. ročník literární soutěže

​I v letošním roce se mohou amatérští autoři přihlásit do literární soutěže Krajské knihovny v Karlových Varech. Patronát nad aktuálním ročníkem převzal populární spisovatel a držitel ceny Magnesia Litera Jiří Hájíček.


21.10.2016    >> celý článek >>

Karlovarští symfonici zahrají k výročí založení republiky

​Karlovarský symfonický orchestr uvede ve čtvrtek 27. října od 19:30 v Grandhotelu Ambassador Národní dům koncert k výročí vzniku samostatného československého státu. Na koncertě pod vedením šéfdirigenta orchestru Jana Kučery zazní tradičně Smetanova Má vlast.

20.10.2016    >> celý článek >>

​Domov pro seniory Skalka v Chebu čeká druhá etapa rekonstrukce

​Karlovarský kraj úspěšně pokračuje v postupné modernizaci Domova pro seniory Skalka v Chebu. V nejbližší době bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavebních prací pro druhou etapu rekonstrukce osmipodlažní budovy. Klientům zařízení kraj nabídne adekvátní náhradní ubytování.
20.10.2016    >> celý článek >>

Obce mohou žádat o dotace na demolice chátrajících budov

​Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k podávání žádostí o dotace z programu "Podpora revitalizace území". Obce tak mohou získat příspěvek na demolici chátrajících budov. Na přístí rok je v programu připraveno 100 milionů korun, žádosti je třeba podat do 30. prosince 2016.


19.10.2016    >> celý článek >>

Kraj opakovaně apeluje na ministerstvo dopravy kvůli D6

​Dopis se zamítavým stanoviskem k vyjmutí části dálnice D6 u Sokolova ze seznamu časově zpoplatněných komunikací zaslalo Karlovarskému kraji ministerstvo dopravy. Šlo o odpověď na oficiální žádost schválenou krajským zastupitelstvem, na základě které by mohli řidiči bez poplatku jezdit po úseku D6 u Sokolova a nezatěžovat centrum města.
19.10.2016    >> celý článek >>

Logistici z Dalovic mají zlato

​Putovní pohár za vítězství v soutěži "Logistik Junior SŠ" získala v polovině října krajská Střední škola logistická v Dalovicích. Svůj úspěch vybojovali dalovičtí studenti v konkurenci jedenadvaceti družstev ze čtrnácti škol například z Olomouce, z Opavy, Brna, Liberce nebo z Prahy.

19.10.2016    >> celý článek >>

Zapojte se do soutěže o titul Škola udržitelného rozvoje

Karlovarský kraj ve spolupráci s Klubem ekologické výchovy vyhlásil soutěž na období let 2017 - 2019. O udělení titulu Škola udržitelného rozvoje Karlovarského kraje mohou soutěžit všechny školy působící v regionu a ty nejlepší mají navíc možnost získat i finanční odměnu.  

18.10.2016    >> celý článek >>

Obce mohou získat dotaci na pořízení územních plánů

​Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotací z programu na podporu územně plánovacích činností obcí pro rok 2017. Konkrétně jde o dotační titul "Územní plán", v němž je pro žadatele připraveno 20 milionů korun. Žádat o podporu mohou do 30. prosince 2016.

18.10.2016    >> celý článek >>

Stavby Karlovarského kraje se o víkendu otevřou návštěvníkům

V rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2016 se v sobotu 22. října uskuteční Den otevřených dveří na stavbách. V době od 10 do 13 hodin bude k vidění Bytový dům BRIX a Malé Versailles v Karlových Varech. 


17.10.2016    >> celý článek >>
Zobrazit informační kanál RSS