Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Pedagogové z našeho kraje převzali ceny

​V náhradním termínu Karlovarský kraj uspořádal slavnostní předání cen pedagogům a dalším pracovníkům škol a školských zařízení v regionu u příležitosti Dne učitelů. Akce, která byla přeložena z jarního období kvůli koronavirové krizi, se uskutečnila v Muzeu Cheb.

Karlovarský kraj podpoří provozovatele domácí hospicové péče

​Zastupitelé Karlovarského kraje na svém posledním zasedání schválili poskytnutí dotace v rámci Programu na podporu provozování domácí hospicové péče pro rok 2020. Ta je určena organizacím, které poskytují paliativní péči těžce nemocným lidem v regionu a měla by pomoci s financováním provozních a mzdových nákladů spojených s provozem této služby. Díky tomu mohou vážně nemocní strávit poslední momenty svého života doma v kruhu svých nejbližších. 

Putovní výstava „20 společných let v Karlovarském kraji“ popáté

​Pátým zastavením putovní výstavy k 20. výročí Karlovarského kraje je tentokrát město Nejdek. V prostorech kina a místního infocentra si mohou lidé výstavu ode dneška prohlédnout.

Duatlon Bublava 2020 a Bublavská šestka 2020

​Tradiční závody – Duatlon Bublava 2020 a Bublavská šestka 2020 přivedou v neděli 20. září na Bublavu sportovce všech věkových kategorií.
Na své si přijdou běžci, cyklisté i milovníci pěší turistiky.

Žádejte o kreativní vouchery do 23. září 2020

​Vyrábíte kvalitní produkty či poskytujete profesionální služby a chcete podpořit jejich prodej? Pak vám jistě přijdou vhod návrhy atraktivního obalu, webových stránek či dalších forem marketingu. Nyní můžete získat dotaci formou kreativního voucheru. Neváhejte, žádosti přijímá Karlovarská agentura rozvoje podnikání do 23. září 2020.

Karlovarský kraj podpoří také profesionální sport

​Krajští zastupitelé na svém posledním zasedání schválili poskytnutí dotace na podporu sportovní infrastruktury profesionálního sportu. Z rozpočtu Karlovarského kraje tak vyčlenili částku 4,5 milionu korun, kterou získají tři profesionální sportovní kluby v regionu.  

V Karlovarkém kraji budou firmy a školy testovat prvky duálního vzdělávání

​Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK) právě spustila jedinečný projekt, v rámci kterého budou moct studenti odborných škol testovat prvky duálního systému vzdělávání, mimo jiné tedy i absolvovat praxi u zaměstnavatele už od prvního ročníku. Takovou možnost dostanou například budoucí nástrojaři, elektromechanici, obráběči kovů nebo třeba skláři. Díky projektu bude navíc možné, aby si žáci základních škol vyzkoušeli povolání ještě před výběrem střední školy. Zda je to krok správným směrem, zhodnotí KHK KK spolu se zástupci škol a zaměstnavatelů za tři roky. 

Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary zahájila školní rok v nově přistavěném pavilonu

​Nová přístavba budovy Střední školy stravování a služeb Karlovy Vary byla dokončena již v březnu, ale její slavnostní otevření přerušila koronavirová pandemie a následná nepřítomnost žáků ve škole. K uvedení do provozu došlo se začátkem nového školního roku za přítomnosti hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise, který zároveň také předvedl své schopnosti u rozpálené plotny.

BikeTrial Březová 2020

V Březové u Sokolova se o víkendu pojedou závody Mistrovství ČR, Pohár ČR a Pohár ČMF v biketrialu. Jedná se o technicky zaměřenou disciplínu na speciálně upravených kolech. Na trase jezdci zdolávají umělé i přírodní překážky, aniž by se dotkli země jakoukoli částí těla. Jejich cílem je získat co nejméně trestných bodů.

Bezpečnostní rada Karlovarského kraje doporučí roušky ve všech prostorách škol

​Krajští hygienici evidují pozitivní žáky i pedagogy ve 22 školách a školských zařízeních v regionu. Bezpečnostní rada kraje proto vyzvala hygieniky, aby připravili soubor pravidel, která pak ve formě doporučení dostanou ředitelé všech škol. Půjde především o nošení ochrany dýchacích cest ve všech vnitřních prostorech škol a školských zařízení. Pro případ dalšího zhoršování situace pak Bezpečnostní rada doporučila Krajské hygienické stanici Karlovarského kraje připravit mimořádné opatření. Po jednání Bezpečnostní rady to potvrdil hejtman Petr Kubis.​

Karlovarský kraj podpoří horskou službu dotací na nákup techniky a zdravotnického materiálu

​Rada Karlovarského kraje odsouhlasila poskytnutí individuální dotace na obnovu a doplnění zdravotnického materiálu pro Horskou službu ČR, oblast Krušné hory. Jedná se o dotaci ve výši 200 000 Kč z krajského rozpočtu.  

Vojenská třída v Sokolově byla stvrzena podpisem společné smlouvy

​Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis, státní tajemník Ministerstva obrany Petr Vančura, velitel Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy v Moravské Třebové plukovník Zdeněk Macháček a ředitel Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově Pavel Janus dnes podepsali společnou smlouvu o spolupráci. 

Konec léta – výstava v Muzeu Sokolov

​Koláže, litografie a knižní vazba – to je tvorba, kterou se v Muzeu Sokolov představí Jana Vacková a Libor Michalák v rámci autorské výstavy „Konec léta“. 

Den dárců krve v Sokolově

​Kampaň na podporu dárcovství krve s názvem „Daruj krev – zachraň život“ zavítá do Sokolova. Před Městským domem kultury bude mít stanoviště Nemocnice Sokolov, která představí veřejnosti nové a moderní dárcovské centrum, které vzniklo v prostrorách nemocnice. Připraven bude i další program.

Putovní výstava fotografií – Mezinárodní pěvecká soutěž očima Jana Boreckého

​Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka se v Karlových Varech koná více než 150 let. Určena je mladým operním pěvcům z celého světa. V posledních deseti letech se role fotografa soutěže ujal Jan Borecký. Jeho fotografie ze soutěže jsou k vidění na krajském úřadě.
Zobrazit informační kanál RSS