Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Ve střelecké soutěži opět uspěli žáci z Horního Slavkova

V minulém týdnu se tým studentů Středního odborného učiliště Horní Slavkov zúčastnil již 28. ročníku mezinárodní střelecké soutěže „Free Contest 2017“, která se tentokrát uskutečnila v Chebu. Ve velké zahraniční konkurenci se žáci umístili na předních příčkách a vybojovali si celkové čtvrté místo.

Karlovarská nemocnice získala akreditaci pro vzdělávání v oboru intenzivní medicíny

Akreditaci pro vzdělávání lékařů v oboru "Intenzivní medicína” získalo Oddělení anesteziologie resuscitace a intenzivní medicíny (OARIM) Nemocnice v Karlových Varech. Čerstvé rozhodnutí ministerstva zdravotnictví tak potvrdilo, že oddělení splňuje všechna potřebná kritéria a díky tomu může vzdělávat lékaře nejen v základním oboru, ale i ve specializovaném oboru "Intenzivní medicína”.

Karlovarský kraj bude rozdělovat další kotlíkové dotace

​Kraj začne znovu nabízet majitelům rodinných domků dotace na výměnu starších neekologických kotlů. V pořadí už 2. výzvu v rámci první vlny kotlíkových dotací kraj vyhlašuje právě dnes, 28. dubna 2017.


​Vydejte se s muzeem za ptačím zpěvem do přírody

​K nejrozsáhlejším projektům, které realizuje Muzeum Cheb, patří stejně jako v minulých letech i v tomto roce cyklus přírodovědných akcí a přednášek s názvem „Pojďte s námi do přírody“. Na pondělí 1. května jsou pro zájemce přichystány tradiční ornitologické vycházky v Mariánských Lázních a Chebu.

Karlovarský kraj opět přispěje na obnovu venkova

​Celkem 10,3 milionů korun rozdělí letos kraj malým obcím v rámci Programu obnovy venkova. Krajské zastupitelstvo na svém posledním jednání schválilo více než 70 podaných žádostí. Kromě toho kraj v současné době vyhlásil i druhé kolo dotačního programu, v němž je pro obce připraveno dalších 1,1 milionu korun.
 

Na krajském úřadě se jednalo o problematice obchodu s chudobou

​Obchod s chudobou, který nyní eskaluje v Sokolově, trápí města a obce napříč regiony. O tom, jak se s tímto problémem vypořádat, diskutoval náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis s představiteli státu, ministerstva práce a sociálních věcí, úřadu práce i ostatních regionů. Snahou kraje je navrhnout konkrétní opatření a předložit zákonodárnou iniciativu.

Hejtmanka vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti a mládež

​Ještě než děti opustí před prázdninami školní lavice, připravila si pro ně hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová výtvarnou soutěž. Jejich úkolem je namalovat obrázek, vytvořit ruční práci nebo fotografii na téma „Moje neoblíbenější místo v Karlovarském kraji“. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů či MP3 přehrávačů.

Karlovarská krajská nemocnice má nové představenstvo

Prostřednictvím výběrového řízení obměnil Karlovarský kraj představenstvo společnosti Karlovarská krajská nemocnice, v níž je jediným akcionářem. Na svém včerejším jednání rozhodla Rada Karlovarského kraje o jmenování tří nových členů, které doporučila výběrová komise. Navázala tak na rozhodnutí zastupitelstva kraje, které na svém posledním zasedání schválilo nové stanovy nemocnice. V nich se mimo jiné počet členů představenstva snížil z pěti na tři.

Karlovarský kraj modernizuje kardiologii karlovarské nemocnice

​Už brzy budou moci pacienti kardiologického oddělení karlovarské nemocnice využít nové pokoje s moderními lůžky a potřebným zázemím. Kraj pro ně nechává přestavět lůžkovou část kardiologického oddělení v pavilonu C. Z krajského rozpočtu na akci uvolnil téměř 4 miliony korun.

​Karlovarský kraj uzavřel memorandum s Vietnamem

​V zájmu posílení přátelských vztahů mezi Velvyslanectvím Vietnamské socialistické republiky a Karlovarským krajem bylo dnes uzavřeno memorandum o vzájemné spolupráci. Podpisem jej stvrdila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a velvyslanec Vietnamské socialistické republiky Truong Manh Son.

Karlovarský kraj přispěje na údržbu značení cyklotras

​Klub českých turistů, který se stará o údržbu značení cyklistických tras v regionu, může i v letošním roce počítat s podporou Karlovarského kraje. Zastupitelstvo mu na svém dubnovém zasedání schválilo individuální dotaci ve výši 300 tisíc korun.

Karlovarské muzeum v novém můžete navštívit od 20. dubna

​U příležitosti 150 let své existence představí krajské Muzeum Karlovy Vary na Nové louce všem návštěvníkům zcela novou podobu stálé expozice v přestavěných prostorách. Expozice přibližuje dějiny města a regionu s využitím moderních audiovizuálních prvků a zážitkovou formou.


Ministr životního prostředí navštívil Karlovarský kraj

​O koltíkových dotacích nebo o nedostatku vody v krajině jednal v našem regionu ministr životního prostředí Richard Brabec. Setkal se se členy krajské rady i se starosty. V doprovodu hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové si prohlédl centrum zpracování odpadu ve Vřesové nebo průmyslové zóny na Sokolovsku, které by po útlumu těžby měly přinést nové pracovní příležitosti.

Přijďte se poradit, jak získat evropské dotace na energetické úspory v bydlení

Centrum pro regionální rozvoj ve spolupráci s Eurocentrem Karlovy Vary pořádá ve čtvrtek 27. dubna seminář pro ty, kteří chtějí žádat o prostředky z evropských fondů. Představení aktuální výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) se uskuteční na Krajském úřadě Karlovarského kraje od 9 do 13 hodin.

Sokolovská porodnice se dočká rekonstrukce

​Modernizaci gynekologicko – porodnického a dětského oddělení, která matkám po porodu i jejich dětem přinese komplexní péči, v Sokolově zahájil krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš spolu se zástupci nemocnice. Stavba za více než 16 milionů korun bude spolufinancována z dotace Ministerstva zdravotnictví. Rekonstrukce probíhá od dubna a potrvá do konce srpna letošního roku.
Zobrazit informační kanál RSS