Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Karlovarský kraj a jeho partneři nabízejí obcím spolupráci v oblasti IT technologií

Karlovarský kraj podepsal v roce 2022 memorandum s Czech Smart City Cluster (CSCC) o spolupráci v oblasti SMART s cílem rozvíjet myšlenky vzájemného propojení aktivit a prvků v Karlovarském kraji. Tato spolupráce nabízí příležitost podporovat koncepci chytrých obcí (SMART Village), měst (SMART City) a regionů (SMART Region), využití nových technologických řešení a inovativních přístupů, které zvyšují kvalitu života obyvatel a podporují udržitelný hospodářský růst a regionální rozvoj.

Dotace pomáhají udržet obchody v malých obcích

Provozování obchodů v malých obcích je spíše veřejnou službou než podnikáním, které by majitelům přinášelo horentní zisky. Navíc v době, kdy se razantně zvyšují náklady na jejich fungování, je finanční podpora ze strany státu i kraje pro mnohé z nich doslova životně důležitá. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila rozdělení a následné poskytnutí dotací u 18 žadatelů v programu Podpory malých prodejen na venkově „Obchůdek 2021+“. O poskytnutí finančních prostředků u zbývajících 4 žadatelů bude ještě jednat krajské zastupitelstvo. Z celkové alokace pro Karlovarský kraj bude využito 2 602 278 korun.​

Pedagogický den 2023 představil vzdělávací aktivity spojené s památkami zapsanými na Seznamu světového dědictví UNESCO v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj uspořádal ve spolupráci s Krajským vzdělávacím centrem a Střední školou živnostenskou Sokolov tradiční celokrajské setkání s názvem Pedagogický den 2023. Setkání, které se konalo na Gymnáziu Sokolov, se neslo v duchu tématu památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO.  

Řidiči se dočkají modernizace silnice mezi Starým Rybníkem a Vojtanovem

​Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila realizaci veřejné zakázky na provedení stavebních prací v rámci projektu „II/213 Modernizace silnice Starý Rybník – Vojtanov“. Oprava úseku o délce zhruba 3 kilometry by měla vyjít na více jak 55 milionů korun včetně DPH. O vítězi rozhodne nejnižší nabídková cena.

Karlovarský kraj rozdělí dotace na aktivity seniorů

Rada Karlovarského kraje schválila rozdělení financí v rámci krajského dotačního programu na podporu aktivní činnosti seniorů. Pro rok 2023 byla v rozpočtu alokována částka ve výši 500 tisíc korun.

​Festival Maker Faire nabídne atraktivní program pro rodiny s dětmi, vynálezce i kutily

​Světová přehlídka kreativity Maker Faire zavítá poprvé do Karlových Varů, a to již tuto sobotu 25. března. Festival, který propojuje nadšence, kutily, vynálezce, inovátory a širokou veřejnost, se uskuteční v prostorách Spa Hotelu Thermal. Pakliže máte tvořivého ducha, neměli byste si tuto akci nechat ujít.

I přes maximální snahu ze strany Karlovarského kraje se nepodařilo zajistit provoz zubní pohotovosti v pracovních dnech v Karlových Varech

Od 1. dubna již nebude zajištěn provoz zubní pohotovosti v Nemocnici Karlovy Vary. Ačkoliv Karlovarský kraj nabídl zubním lékařům velmi výhodné finanční podmínky, zubaři na ně nepřistoupili.

Zájemci o studium na Fakultě ekonomické ZČU v Chebu mohou zažít Den s vysokoškolákem

Akce je určena zájemcům o studium, kteří nestihli únorový Den odevřených dveří a chtějí poznat fungování a podobu chebské pobočky. Návštěvníci nudou mít možnost poznat na vlastí kůži život a studium na fakultě, což jim může pomoci při rozhodování, kam nasměrovat svou cestu po úspěšném vykonání maturitní zkoušky.

Od dubna se mohou žáci zapojit do soutěže Kolonádní pohárek

Soutěž Kolonádní pohárek, která má za cíl u žáků základních škol a víceletých gymnázií Karlovarského kraje posílit povědomí o tradiční výrobě porcelánu v našem regionu, podpořit jejich kreativitu a případně je motivovat ke studiu souvisejících středoškolských oborů, je zpět, opět v režii Karlovarské agentury rozvoje podnikání (dále „KARP“). Prozatím krátkou historii soutěže narušila pandemická situace a následně energetická krize.  

Karlovarský kraj může v letošním roce počítat s vyššími výnosy příspěvkových organizací

Rada Karlovarského kraje schválila na svém zasedání rozpočty na rok 2023 a střednědobé výhledy rozpočtů na období 2024 – 2025 příspěvkových organizací Karlovarského kraje. Kromě navýšení nákladů z důvodů vyšších cen za energie, růstu inflace a navýšení prostředků na platy může kraj v roce 2023 počítat také s navýšením výnosů, a to zejména v sociální oblasti a zdravotnictví.      

Náš region zase zabodoval v anketě Kraj mého srdce

​Karlovarský kraj obhájil prvenství v prestižní anketě, kterou tradičně pořádá Vydavatelství KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA Expo Praha. První cenu v kategorii lázeňství a wellness převzal na veletrhu cestovního ruchu Holiday World & Region World v pražských Letňanech náměstek hejtmana Vojtěch Franta.  Ankety se letos zúčastnilo na 3 811 osob.

Kraj opět pomůže se zařízením ordinací pro chybějící lékaře

​Rada Karlovarského kraje odsouhlasila podporu dalším nově vznikajícím ordinacím. Města Karlovy Vary a Horní Slavkov si mezi sebou rozdělí necelých 1,8 milionu korun. O poskytnutí finančních prostředků z dotačního programu, který má za cíl přilákat do našeho regionu chybějící lékaře, bude rozhodovat ještě Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém dalším zasedání.

Muzeu Karlovy Vary se podařila ojedinělá akvizice

​Od podzimu loňského roku usilovalo Muzeum Karlovy Vary o získání sbírky odznaků fotbalových klubů z Karlovarska, Sokolovska a Chebska. Karlovarský kraj finančně nákup odznaků podpořil. Jedná se o unikátní soubor historických odznaků fotbalových klubů shromažďovaných desítky let sběratelskými nadšenci z Plzně a zároveň o zcela jedinečný doklad sportovní fotbalové historie kraje, o sbírku, která svým rozsahem a uceleností nemá obdobu, i vzhledem k tomu, že většina starých odznaků je dnes již prakticky nedostupná.

Hejtman se setkal s vítězem ankety Dítě Česka 2022

Na krajském úřadě se konalo setkání hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka s vítězem ankety Dítě Česko, kterým se stal Matěj Strnad ze Sekerských Chalup.

Porota vybírala nejzdařilejší díla výtvarné soutěže pro seniory

Desátý ročník výtvarní soutěže určené seniorům z Karlovarského kaje s názvem „Věk pro nás není překážkou“ se pomalu blíží do cílové rovinky. Odborná porota se již sešla a vybrala ta nejpovedenější díla, jež budou oceněna v rámci dubnového slavnostního vyhlášení výsledků.   
Zobrazit informační kanál RSS