Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Ostrov bude o víkendu patřit fandům komiksů a fantasy

​Pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla se v historickém centru Ostrova uskuteční první ročník západočeského festivalu komiksů, fantasy a zábavy. Dvoudenní nabitý program plný nevšedních zážitků je určen všem věkovým kategoriím.

Kraj řeší další pokusy kamionů přejíždět most v Šemnici

​I přes veškerá nová dopravní opatření, včetně nainstalovaných mohutných zábran a značení, registruje Karlovarský kraj další pokusy řidičů kamionů zkrátit si cestu zakázanou trasou po mostě přes Ohři v Šemnici.

Záchranka bude mít v Ostrově novou základnu

​Výjezdová základna záchranky se znovu vrátí do Ostrova. Nové stanoviště tu Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje nechá postavit ještě letos. Stavba bude stát 8, 2 milionu korun a vybuduje ji společnost Jurica Group, která v zadávacím řízení předložila nejvýhodnější nabídku. Akci předfinancoval Karlovarský kraj.

​Nejdecká výstava vrací návštěvníky do dětství

​Chcete se alespoň na malou chvíli vrátit zpět do dětství? Pak navštivte výstavu v Muzeu Nejdek, kde jsou k vidění hračky a panenky z období od konce 19. století až do druhé poloviny 20. století. Exponáty pocházejí ze sbírky Aleny Pleslové.

Díky recyklaci elektra chrání krajský úřad životní prostředí

​​V loňském roce vytřídili  lidé na krajském úřadě 39 kilogramů drobné spotřební elektroniky. Vyplývá to z údajů společnosti ASEKOL, která organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení.

Karlovarský kraj podpoří mobilní hospice

​Chebský Hospic sv. Jiří a sokolovský Domácí hospic Motýl získají od Karlovarského kraje individuální dotaci ve výši 200 tisíc korun. Obě tato zařízení poskytují paliativní péči nevyléčitelně nemocným lidem v regionu, kteří tak s jejich pomocí mohou strávit poslední momenty svého života doma v kruhu svých nejbližších.

​Jihovýchodní obchvat Chebu získal prestižní ocenění

​Ve čtvrtek 16. června byly v Betlémské kapli v Praze slavnostně vyhlášeny výsledky 13. ročníku soutěže „Česká dopravní stavba, dopravní technologie a výrazná inovace v dopravě roku 2015“. Mezi oceněnými nechyběl ani projekt Karlovarského kraje, cenu poroty si odnesl jihovýchodní obchvat Chebu.

Novorozence budou hlídat nové monitory dechu

​Zástupci Nadace Křižovatka dnes předali zdravotníkům dětského oddělení karlovarské nemocnice 15 nových monitorů dechu Babysense II. Přístroje v celkové hodnotě přes 44 tisíc korun budou kontrolovat pravidelné dýchání miminek a zvukovým signálem upozorňovat na problém.

Karlovarský kraj poskytl dar úspěšné atletce Janě Novotné

Místní sportovkyně včera na krajském úřadě převzala šek na částku 7 tisíc korun z rukou krajského radního Edmunda Janische. Poskytnutí finančního daru za její dosažené úspěchy v atletice a výbornou reprezentaci našeho regionu schválila v tomto týdnu Rada Karlovarského kraje.

Krajská knihovna změní o prázdninách provozní dobu

​Jako každoročně v době letních prázdnin upraví Krajská knihovna v Karlových Varech Dvorech provozní dobu. Návštěvníci knihovny budou moci přijít do hlavní budovy v Závodní ulici v pracovní dny od 9 do 19 hodin. V sobotu a v neděli zůstane zavřeno.

Malí fotbalisté se utkali v okresní soutěži

​Za podpory Karlovarského kraje se o uplynulém víkendu uskutečnil první ročník Turnaje mladších přípravek. Zápas pořádal TJ Baník Královské Poříčí.

Kraj ocenil nejlepší regionální potraviny

​Celkem 27 výrobků dnes získalo krajské ceny v rámci 7. ročníku soutěže Regionální potravina. Devět z nich ponese v příštích letech značku kvality, která je zárukou místního původu surovin. Ceny převzali výrobci a sedláci z rukou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla.

Více než stovka mladých basketbalistů se utkala v turnaji

​V druhém červnovém týdnu se v Karlových Varech uskutečnil tradiční turnaj kroužků v košíkové. Sportovní klání bylo určeno nejenom pro žáky prvního stupně sedmi karlovarských základních škol, ale pozvání přijala i nejdecká základní škola.

​Střední uměleckoprůmyslová škola chystá speciální akci

​Pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla se v sobotu 25. června uskuteční před Alžbětinými lázněmi v Karlových Varech akce s názvem „Umprumka v parku“. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na zábavné představení všech oborů, které se na škole vyučují. Akce bude probíhat od 10 do 16 hodin.

Kraj připraví studii s novou trasou obchvatu Karlových Varů

​Karlovarský kraj nechá zpracovat územní studii silniční dopravy, která by do budoucna řešila nové vedení obchvatu v severozápadní části Karlových Varů.

Zobrazit informační kanál RSS