Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Karlovarský kraj zabodoval v turistické anketě

​Na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze byly včera slavnostně vyhlášeny výsledky internetové ankety „Kraj mého srdce 2016“. Karlovarský kraj se stal vítězem jedné z deseti kategorií. Cenu převzala náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.

Kraje řeší zvýšení mezd řidičů autobusů, jednat budou i s vládou

Hejtmanky a hejtmani jednotlivých regionů se intenzivně zabývají situací kolem zvýšení mezd řidičů autobusů. S aktuálním děním tento týden seznámili  prezidenta Miloše Zemana a bude to i jedno z témat setkání  s vládou v pondělí 20. února 2017. Předsedkyně Asociace krajů a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová o věci jednala také se zástupci odborů. Náklady na zvýšení financí pro dopravce, které by pak měli použít na mzdy, budou konkrétně v Karlovarském kraji dosahovat okolo 15 milionů korun z krajského rozpočtu.

Vintířov je krásná moderní obec, nešetřila chválou hejtmanka

​Na své další cestě po regionu zamířila hejtmanka Jana Vildumetzová do Vintířova. Obec, která má dnes přes tisíc obyvatel, se pochlubila zbrusu novou hasičskou cisternou, skvěle vybavenou školou i nově opraveným sportovním centrem a knihovnou.

Horskými oblastmi kraje povede cyklistická magistrála

​Horskými partiemi Karlovarského kraje by v budoucnu měla vést více než stokilometrová Krušnohorská cyklistická magistrála. Cyklotrasa by ze silnic v Krušnohoří a v dalších horských oblastech odvedla cyklisty do bezpečnějších míst a usnadnila by ochranu životního prostředí, kterou je nutno řešit v souvislosti s náporem turistů. Odbor regionálního rozvoje krajského úřadu proto pořídil v souladu se stavebním zákonem územní studii Krušnohorské cyklistické magistrály a v těchto dnech ji rozesílám stavebním úřadům a dotčeným obcím jako podklad pro pořizování územních plánů a vydávání územních rozhodnutí.

Thajský velvyslanec se setkal s hejtmankou Karlovarského kraje

​Velvyslanec Thajského království v České republice Narong Sasitorn zavítal na pracovní návštěvu do našeho regionu. Na krajském úřadě jej přivítala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Během setkání, které se neslo v přátelském duchu, spolu hovořili o navázání užší spolupráce.

​Hejtmanka se sešla s úspěšnými mladými hokejisty

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová přivítala na krajském úřadě vítěze hokejového turnaje Riverside Minor Hockey International Bantam-Midget Tournament v kategorii U14. V kanadském městě Windsoru se mladí hráči HC Energie probojovali do Grand finále a porazili sedm týmu.

Dalovičtí studenti hostí zahraniční stážisty

​Na Střední logistickou školu v Dalovicích v tomto týdnu zavítala skupina vysokoškoláků ze sedmi různých koutů světa. Stala se tak další školou, do níž stážisti zamířili v rámci mezinárodního projektu EDISON. Akci pořádá studentská organizace AIESEC a zaštituje ji Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR.

Vydejte se na přednášku o krušnohorských dolech

​V sobotu 18. února od 17 hodin se v Královské mincovně v Jáchymově uskuteční přednáška pod názvem „Krušnohorské doly na historických mapách“. Krásu a význam důlních map představí geolog a historik hornictví Michal Urban.

Pozítří odstartují veletrhy pracovních příležitostí

​Hledáte zaměstnání a nedaří se vám jej sehnat? Tak využijte nabídky Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje, která pořádá další ročník veletrhů pracovních příležitostí. V průběhu února a března proběhnou postupně ve všech třech okresních městech.

Kraji se daří najít pěstouny pro stále více dětí

​Karlovarský kraj se i v loňském roce snažil získat nové dlouhodobé pěstouny pro děti, které nemají potřebné rodinné zázemí, nebo jsou v ústavní péči. Kampaň na vyhledávání těchto zájemců v Karlovarském kraji s názvem "Staňte se pěstounem" měla během roku celou řadu podob. Díky ní se povedlo najít pěstouny pro celkem 27 dětí.

Kraj bude pokračovat v obnově poničených silnic

​Cestování po komunikacích v regionu by mělo být zase o něco bezpečnější. Rada Karlovarského kraje na svém minulém zasedání odsouhlasila zadání veřejných zakázek na modernizaci úseků silnic číslo II/198 a III/2206. Na realizaci staveb chce využít dotace z fondů Evropské unie.

Soutěž Stavby Karlovarského kraje vstupuje do 17. ročníku

​V rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2017 se již tradičně uskuteční soutěž o nejlepší stavby a projekty v regionu. Záštitu nad akcí, kterou každoročně pořádá Regionální stavební sdružení Karlovy Vary, převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.

Statistici opět míří do domácností v regionu

​Český statistický úřad zahájil každoroční šetření životních podmínek a příjmů domácností. Probíhat bude až do 28. května, a to i na území Karlovarského kraje. Nejvíce náhodně vybraných domácností osloví tazatelé v okrese Karlovy Vary, nejméně pak na Chebsku.

V kraji byly zaznamenány první případy ptačí chřipky

​Smrtelná nákaza ptačí chřipkou se rozšířila po celé České republice. Pět labutí, které uhynuly v uplynulých dnech na třech místech našeho regionu, zabil virus H5. Potvrdila to Krajská veterinární správa.

Vedení kraje přidá krajské nemocnici na platy zdravotníků

Po jednání se zdravotníky v chebské nemocnici se vedení kraje zavázalo k tomu, že bude hledat cestu k řešení personálního zajištění jednotlivých oddělení a k možnému zvýšení platů. Výsledkem je, že kromě navýšení platů o 10 procent od 1. března 2017 posílí kraj rozpočet Karlovarské krajské nemocnice o dalších 10 milionů korun. Peníze bude muset management nemocnice využít výhradně na platy středního zdravotnického personálu.

Zobrazit informační kanál RSS