Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Kraj nechal zbudovat novou lůžkovou ortopedii v Nemocnici Sokolov

​Moderní pokoje pro pacienty i zázemí pro lékaře a sestry nabízí od nynějška nové lůžkové oddělení v pavilonu B Nemocnice Sokolov. Karlovarský kraj nechal provést kompletní rekonstrukci 3. nadzemního podlaží pavilonu a celou stavbu financoval.


V Těšovicích si hejtmanka prohlédla obec a setkala se s občany

​V posledním březnovém týdnu hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová v rámci svých cest do obcí v našem regionu navštívila Těšovice u Sokolova. Se starostou Jiřím Halbrštátem probrali témata, která trápí těšovické obyvatele. Starosta připomněl problém obce s pokácením 150 let starého jasanu, jež proběhlo i přes nesouhlas obecního úřadu v loňském roce. Dále upozornil na ekologickou zátěž přímo ve středu obce v blízkosti dětského hřiště. 

Sokolovští uspěli na Mezinárodním veletrhu fiktivních firem

Studenti Střední školy živnostenské Sokolov se v minulém týdnu zúčastnili 23. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze, z něhož si odvezli dvě skvělá umístění a zvítězili v obrovské zahraniční konkurenci.


Hejtmanka se opět setkala se starosty obcí s rozšířenou působností

​V závěru minulého pracovního týdne se uskutečnilo v pořadí již druhé setkání hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové se starosty obcí s rozšířenou působností. Během jednání se hovořilo například o dostupnosti a zajištění zdravotní a sociální péče, problematice bezdomovectví či podpoře projektů „Obědy do škol“ a „Senior expres“.

Přijďte na konferenci Internetem Bezpečně 2017

​Jak se vyhnout bezpečnostním rizikům na internetu a mnoho dalších užitečných tipů se dozvíte na chystané konferenci s názvem "Internetem Bezpečně 2017". Akci pořádá Karlovarský kraj, odbor sociálních věcí krajského úřadu ve spolupráci s odborem školství, mládeže a tělovýchovy a s krajskou knihovnou. Záštitu nad konferencí převzal náměstek hejtmanky pro oblast sociálních věcí a bezpečnosti Petr Kubis.

Kraj navštívila delegace v čele s velvyslankyní Čínské lidové republiky

​Velvyslankyně Čínské lidové republiky Ma Keqing zavítala na pracovní návštěvu do našeho regionu. Na krajském úřadě jí přivítala spolu s ostatními radními hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Během jednání se řešila otázka spolupráce s městskou částí Pekingu - Changpingem, která by se do budoucna měla ještě více zintenzivnit. Společně se také diskutovalo o rozvoji cestovního ruchu a o přilákání čínských turistů do regionu na dlouhodobější pobyty.

Hejtmanka jednala s ministryní práce a sociálních věcí

​Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se sešla s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou. Mezi témata společného jednání patřila problematika navýšení platů pracovníků v sociálních službách, podpora projektu „Obědy do škol“ či představení dalších možností spolupráce v oblasti čerpání dotací. Setkání se rovněž zúčastnili náměstek pro sociální věci a bezpečnost Petr Kubis a radní pro školství, mládež a tělovýchovu Jaroslav Bradáč.

​Zapojte se do dotazníkového šetření

​Jste z Karlovarského kraje, ale žijete, pracujete či studujete mimo náš region? Tak se zapojte do průzkumu, jehož hlavním cílem je zjistit, co lidem v kraji chybí, z jakého důvodu z něj nejčastěji odcházejí a co by je eventuálně mohlo přimět k návratu zpět. Dotazníkové šetření končí 27. března.

V karlovarské nemocnici mohou nově přistávat i vojenští záchranáři

​Pacienti v ohrožení života budou mít větší šanci na záchranu. Od dnešního dne mohou v Nemocnici v Karlových Varech přistávat vrtulníky Letecké záchranné služby Armády ČR Plzeň – Líně. U historicky prvního příletu vrtulníku PZL W-3 Sokół nechyběla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová ani ředitel Agentury vojenského zdravotnictví Armády ČR brigádní generál Zoltán Bubeník.

Kraj plní slib, zajistil lékárenskou pohotovost

​Lidé v Karlovarském kraji už nebudou muset mít do budoucna obavy, že během státních svátků zůstanou kvůli zavřeným lékárnám bez potřebných léků. Vedení Karlovarského kraje totiž vyřešilo problém s chybějící lékárenskou pohotovostí a pověřilo management Karlovarské krajské nemocnice, aby zajistila lékárenskou pohotovostní službu o svátcích v lékárnách karlovarské a chebské nemocnice. Obě lékárny by měly zůstat otevřeny už o Velikonocích. Během roku se jedná o celkem 7 svátečních dní.

Kraje požadují od vlády miliardu korun na mzdy řidičů autobusů

​Hejtmani se v Praze shodli, že budou po vládě požadovat jednu miliardu korun na zvýšení mezd řidičů autobusů. O financování chtějí představitelé krajů jednat s kabinetem Bohuslava Sobotky. Kromě toho také podepsaly s hasiči a záchranáři memorandum o předlékařské první pomoci. Záchrana lidských životů by tak měla být rychlejší a jednodušší.

Soutěž o nejlepší webové stránky obcí a měst zná své vítěze

​Karlovarský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlásil krajské kolo 19. ročníku soutěže Zlatý erb. Výhercům ve třech kategoriích dnes na krajském úřadě předala ceny hejtmanka Jana VIldumetzová a krajský radní Josef Janů.


Navštivte mezinárodní festival dokumentárních filmů Ekotopfilm

​Nejstarší světový festival životního prostředí a trvale udržitelného rozvoje se koná 21. a 22. března od 16 hodin v klubu Crux v Karlových Varech. Divákům nabídne nejlepší filmy o přírodě, besedy s odborníky a bohatý doprovodný program.

Předseda Senátu Milan Štěch jednal s hejtmany

​Jedním z hlavních témat setkání předsedy Senátu Parlamentu ČR s hejtmankami a hejtmany byla aktuální situace, kdy řidiči autobusů chtějí stávkovat kvůli mzdám. Přestože Senát i Asociace krajů ČR souhlasí se zvýšením mezd řidičů, obávají se, že neexistují garance pro to, aby se peníze od krajů směrem k dopravcům skutečně dostaly na účty řidičů.

Nenechte si ujít veletrh pracovních příležitostí

​Hledáte práci a nedaří se vám ji sehnat? Nebo jen přemýšlíte o změně zaměstnání? Tak využijte nabídky Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje, která pořádá 16. března v Lidovém domě v Karlových Varech veletrh pracovních příležitostí. Akce bude probíhat od 9 do 17 hodin.
Zobrazit informační kanál RSS