Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

​Karlovarské muzeum zve na Sopečný den

​Nenechte si ujít Sopečný den, který se uskuteční již tuto sobotu 12. října od 14 hodin v Muzeu Karlovy Vary. Program se skládá ze dvou částí, a sice z komentované prohlídky aktuální výstavy a z přednášky s nevšedními pokusy. Nejenom děti si budou moci vyzkoušet vytvořit vlastní „sopečnou erupci“.
11.10.2019    >> celý článek >>

100 dní do olympiády dětí a mládeže v našem kraji. Novinky a zajímavosti najdete na olympijském webu a sociálních sítích

​Už za 100 dní začínají Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Ve dnech 19. - 24. ledna 2020 poměří síly sportovci ve věku 10 - 16 let ve skiareálech a dalších sportovištích v regionu. Přípravy olympiády jsou v plném proudu, potřebné informace postupně najdou sportovci a fanoušci na internetových stránkách olympiády, na Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítích.

11.10.2019    >> celý článek >>

Krajský krizový štáb cvičil zásah při úniku chemikálie v Sokolově

​Únik kapalného propylenu z poškozené cisterny v sokolovské společnosti Synthomer se stal tématem dnešního cvičení Krizového štábu Karlovarského kraje. Cílem cvičení bylo především zajistit místo havárie, ochránit zaměstnance i obyvatele v blízkém okolí a prověřit součinnost krizového štábu i města Sokolov.

10.10.2019    >> celý článek >>

Oslavte „30 let svobody“ společně s krajem

​Karlovarský kraj pořádá každoročně akce, které se pojí s významnými historickými událostmi nebo osobnostmi. Ani letos tomu nebude jinak. V listopadu to bude přesně 30 let od chvíle, kdy studenti vyšli z pražského Albertova demonstrovat na Národní třídu. Brutální zákrok proti nim tehdy odstartoval vlnu odporu, jež vyústila v sametovou revoluci a následný pád komunistického režimu. Pojďte společně s námi oslavit „30 let svobody“.

Semináře pomohou seniorům prověřit znalosti dopravních předpisů

​Senioři z našeho kraje starší 55 let, kteří jsou aktivními řidiči a dalšími účastníky silničního provozu, mohou navštívit odborné semináře, na nichž si procvičí své znalosti dopravních předpisů a řidičské schopnosti pod dohledem odborníků. Akce se uskuteční v Mariánských Lázních, v Sokolově a v Karlových Varech. Vstup je zdarma.

Karlovarský kraj má hejtmanský řetěz pro slavnostní příležitosti

​Karlovarský kraj má poprvé ve své historii hejtmanský řetěz. Insignii budou nosit hejtmani regionu při slavnostních okamžicích a výjimečných událostech. Autorem řetězu je pedagog, šperkař a medailér Petr Vogel ze Západočeské univerzity v Plzni. Při tvorbě závěsného odznaku se inspiroval tradicemi a přírodním bohatstvím regionu. 

Stále ještě můžete soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet

​Až do 15. listopadu mohou žáci a studenti ze základních a středních škol v regionu soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet. Pro děti je připraven online kvíz, díky kterému se dozví důležité informace o bezpečném užívání informačních technologií. Na úspěšné řešitele navíc čekají zajímavé ceny od partnerů projektu.

Karlovarský kraj je jedním ze šesti uhelných regionů EU, kterému se podařilo získat podporu Evropské komise

​Karlovarskému kraji se spolu s dalšími 5 uhelnými regiony z celé EU dostane pomoci expertní skupiny Evropské komise. Tým bude po dobu 2 let pomáhat při řešení hospodářských problémů souvisejících s postupným útlumem těžby a přechodem na nové zdroje energie. Jako další byly vybrány oblasti k transformaci v Rumunsku, Řecku, Španělsku, Polsku a Irsku. 

​Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana žije sportem

​Až do pátku 11. října bude v Ostrově probíhat 51. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Kromě projekcí se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program, který se nese v duchu hesla „Žijeme sportem“. Patrony akce jsou oblíbený režisér Zdeněk Troška a výjimečná herečka Simona Stašová. 

La Hospoda propojuje kvalitní gastronomii a odborné vzdělávání

​​​Důkazem úspěšné spolupráce veřejného a soukromého sektoru v našem kraji se stal PPP projekt La Hospoda v Karlových Varech. Z bývalé karlovarské školní restaurace Luna vznikl designově a technologicky jedinečný restaurant založený na moderní gastronomii šéfkuchaře Jana Krajče ze společnosti EASYFOOD Service. Zároveň je La Hospoda střediskem praktického vyučování krajské Střední školy stravování a služeb, v němž sbírají zkušenosti žáci gastronomických oborů.

Řád Elišky Přemyslovny letos patří i dvěma ženám z našeho kraje

​V kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla v Praze se na konci září uskutečnilo 5. předávání řádu Elišky Přemyslovny. Z rukou prezidenta Nadačního fondu Elišky Přemyslovny Augustina Karla Andrleho Sylora jej opět převzaly ženy, které jsou aktivní v charitativní, kulturní nebo sociální oblasti. Mezi oceněnými nechyběla ředitelka REHOS Nejdek Olga Pištejová a zakladatelka agentury LADARA Pavla Andrejkivová.

​Karlovarský kraj bude pokračovat v rozvoji inovačního prostředí

​Karlovarský kraj patří mezi regiony, které se dlouhodobě potýkají s nižší úrovní hospodářského růstu. Jednou z cest, jak přispět k jeho opětovnému nastartování je podpora výzkumu, vývoje a inovací. Prostřednictvím projektu Smart Akcelerátor 2.0 půjde nyní na rozvoj inovačního prostředí téměř 45 milionů korun.

Hejtmani: Na opravy krajských silnic budeme chtít pro rok 2020 od státu 4 miliardy korun

​O opatřeních v souvislosti se zavedením mýta a o financích na opravy silnic II. a III. tříd jednali 3. října 2019 v Praze hejtmani na zasedání Rady Asociace krajů ČR. Zabývali se také možnostmi získat dotace na řešení kůrovcové kalamity.


​V Chebu byla slavnostně otevřena Zemědělská škola

​Odloučené pracoviště Integrované střední školy Cheb nyní nabízí tři studijní obory, další dva chce otevřít od příštího školního roku. Kromě pozvaných hostů na akci dorazili i rodiče budoucích žáků. Přichystána pro ně byla prohlídka školy a ukázka zemědělské techniky.

​Navrhni kolonádní pohárek a vyhraj jednu ze zajímavých cen

Karlovarský kraj vyhlašuje pro žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií výtvarnou soutěž o nejkreativnější a nejinovativnější ztvárnění tradičního kolonádního pohárku. Kromě hodnotných cen mohou vyhrát i možnost vytvořit si vlastníma rukama sadu porcelánových výrobků. Soutěž probíhá od 1. října do 29. listopadu 2019.
Zobrazit informační kanál RSS