Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Karlovarské muzeum v novém můžete navštívit od 20. dubna

​U příležitosti 150 let své existence představí krajské Muzeum Karlovy Vary na Nové louce všem návštěvníkům zcela novou podobu stálé expozice v přestavěných prostorách. Expozice přibližuje dějiny města a regionu s využitím moderních audiovizuálních prvků a zážitkovou formou.

Ministr životního prostředí navštívil Karlovarský kraj

​O koltíkových dotacích nebo o nedostatku vody v krajině jednal v našem regionu ministr životního prostředí Richard Brabec. Setkal se se členy krajské rady i se starosty. V doprovodu hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové si prohlédl centrum zpracování odpadu ve Vřesové nebo průmyslové zóny na Sokolovsku, které by po útlumu těžby měly přinést nové pracovní příležitosti.

Přijďte se poradit, jak získat evropské dotace na energetické úspory v bydlení

Centrum pro regionální rozvoj ve spolupráci s Eurocentrem Karlovy Vary pořádá ve čtvrtek 27. dubna seminář pro ty, kteří chtějí žádat o prostředky z evropských fondů. Představení aktuální výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) se uskuteční na Krajském úřadě Karlovarského kraje od 9 do 13 hodin.

Sokolovská porodnice se dočká rekonstrukce

​Modernizaci gynekologicko – porodnického a dětského oddělení, která matkám po porodu i jejich dětem přinese komplexní péči, v Sokolově zahájil krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš spolu se zástupci nemocnice. Stavba za více než 16 milionů korun bude spolufinancována z dotace Ministerstva zdravotnictví. Rekonstrukce probíhá od dubna a potrvá do konce srpna letošního roku.

Hornické památky se po zimě opět otevřou veřejnosti

​Za necelé dva týdny, přesně 1. května, se návštěvníkům otevřou brány Dolu Jeroným v Čisté a Štoly č. 1 v Jáchymově. Na prohlídku těchto unikátních hornických památek se budete moct vydat jakýkoliv den v týdnu, vždy od 10 do 16 hodin. Již nyní si však můžete prohlédnout stálou expozici Hornického muzea Krásno.

V Karlových Varech se uskutečnila Krajská konference Svazu důchodců ČR

​Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a náměstek pro oblast sociálních věcí a bezpečnosti Petr Kubis přijali pozvání na Krajskou konferenci Svazu důchodců ČR. Během akce, která se konala na půdě krajského úřadu, hovořili o navýšení příspěvků pro místní a městské organizace v regionu, o přípravě Senior pasů nebo například o chystaném dotačním programu pro obce na zakoupení vozů, které by seniory vozily k lékaři či na nákupy.

Kraj chce více dopravních hřišť pro školáky

​Karlovarský kraj plánuje zavést nový dotační program na podporu obnovy stávajících a vznik nových dopravních hřišť. Ta slouží především k praktické výuce dopravní výchovy pro žáky 4. a 5. ročníků základních škol v regionu. Kromě toho náměstek hejtmanky Martin Hurajčík uspěl na ministerstvu dopravy s žádostí, zda by ministerstvo mohlo kraji zapůjčit mobilní dětské dopravní hřiště.

V Přebuzi řešila hejtmanka se starostou stav silnice do Nejdku

​Do města Přebuz na Sokolovsku zamířila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová na další ze svých pracovních cest. Starosta Martin Bruoth přivítal hejtmanku na městském úřadě a seznámil ji s problémy, které Přebuz trápí.

Na Ministerstvu dopravy se jednalo o regionálních letištích

Zástupci karlovarského, pardubického, ostravského a brněnského letiště se na konci března sešli s představiteli Ministerstva dopravy a Ministerstva pro místní rozvoj. Spolu s kraji a městy, na jejichž území se letiště nacházejí, hovořili například o finančních příspěvcích státu na rozvoj infrastruktury či o podpoře nových linek.

Střední lesnická škola Žlutice uspěla v trubačské soutěži

Další ročník akademické soutěže v mysliveckém troubení a vábení jelenů se na konci března uskutečnil v Kostelci nad Černými Lesy. V obrovské mezinárodní konkurenci středoškolských i vysokoškolských studentů obsadila osmnáctičlenná skupina žlutických žáků skvělá místa.

Stavba hospicového pavilonu v Nejdku úspěšně pokračuje

​Karlovarský kraj odstartoval v listopadu loňského roku stavbu budovy hospicové péče v areálu Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) v Nejdku. Stavebníci pracují podle stanoveného harmonogramu, zatím se prostavělo necelých 9 milionů korun.

Bečov se může pochlubit dalším oceněním

​Vzdělávací projekt Národního památkového ústavu „Památky nás baví“, do kterého byl zapojen hrad a zámek Bečov, získal prestižní ocenění Europa Nostra. Cena Evropské unie je považována za obdobu filmových Oscarů v oblasti památkové péče.

Zástupci kraje a města jednali o dotacích pro Císařské lázně

​O možnostech financování kompletní obnovy národní kulturní památky Císařské lázně jednali v závěru uplynulého týdne hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a primátor Karlových Varů Petr Kulhánek s představiteli ministerstva pro místní rozvoj. Řešily se především podmínky, za kterých je možné na opravy získat evropské dotace.

Hejtmanka zavítala do vojenského újezdu Hradiště

​Újezdní úřad Hradiště a vojenský výcvikový prostor v Doupovských horách navštívila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Spolu s přednostou vojenského újezdu Petrem Vašíčkem, ředitelem Krajského vojenského velitelství Jaroslavem Kořínkem, náčelníkem Střediska obsluhy výcvikového zařízení Hradiště Martinem Kunou a ředitelem karlovarské divize Vojenských lesů a statků ČR Milanem Sukem nejprve diskutovali o změnách, které přinesla optimalizace vojenských újezdů platná od ledna loňského roku.

​Ve Varech proběhlo vyhodnocení soutěže Škola udržitelného rozvoje

Na krajském úřadě v minulém týdnu udělili zástupci Karlovarského kraje titul Škola udržitelného rozvoje. Celkem 33 škol, které se soutěže zúčastnily, obdrželo certifikáty a první tři umístěné také finanční dary. Ocenění se uskutečnilo v rámci šestého setkání koordinátorů environmentální výchovy Karlovarského kraje.
Zobrazit informační kanál RSS