Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

V "olympijském" vzdělávacím programu soutěžily školy z celého kraje

​Základní školy i nižší ročníky víceletých gymnázií se úspěšně zapojily do zábavného vzdělávacího programu s olympijskými tématy, který pro ně před časem připravil Karlovarský kraj. Ve výuce jej využilo celkem 19 škol, které zaslaly výtvarná dílka, fotografie a videa, za něž získaly řadu cen. Cílem programu s názvem "Moje ODM 2020" bylo posílit povědomí školáků o olympiádě dětí a mládeže, o olympijských hodnotách, ale také je inspirovat k pravidelnému sportování.

Zástupci Českých drah představili novinky v jízdním řádu pro rok 2020

​V neděli 15. prosince začne platit nový jízdní řád na regionální železnici. Jak uvedli zástupci Českých drah na dnešní tiskové konferenci, hlavní novinkou v dálkové dopravě budou ranní rychlíky z Chebu přes Karlovy Vary do Prahy a v opačném směru z Ústí nad Labem do Chebu. Představeny byly i chystané výluky, z nichž nejdelší bude od poloviny května do konce října platit na úseku mezi Dalovicemi a Hájkem.

Získejte přehled o poskytovaných slevách prostřednictvím nové aplikace

​V rámci projektu Senior Pas, který je podporován Karlovarským krajem, si nyní mohou držitelé těchto karet stáhnout do svého mobilu novou aplikaci, díky níž získají kompletní přehled o poskytovaných slevách a nemusí již listovat v tištěném katalogu. Aplikace je dostupná zdarma pro operační systémy Android a iOS a pokud není v blízkosti internetové připojení, funguje i v režimu offline.

Přípravy zimní olympiády dětí a mládeže v našem kraji finišují

​Karlovarsk​ý kraj se intenzivně připravuje na Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže. Regionu bude hostit 1980 sportovců, trenérů a dalších členů krajských výprav. Náš kraj přitom bude reprezentovat 101 sportovců. Olympiáda začne slavnostní ceremoniálem v karlovarské KV Areně v neděli 19. ledna 2020 od 15 hodin. Společně s předsedou Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřím Kejvalem to potvrdila médiím hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

​Začala výstavba depozitáře Krajské knihovny Karlovy Vary

​Poklepem na základní kámen dnes byla slavnostně zahájena stavba depozitáře Krajské knihovny Karlovy Vary. Nový třípodlažní objekt by měl vyrůst v její těsné blízkosti a celkové náklady jsou vyčísleny na více jak 143 milionů korun. Karlovarskému kraji se podařilo na realizaci projektu získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. S ukončením stavebních prací, které bude provádět firma Metrostav, se počítá v únoru roku 2021.  

​Západní obchvat Sokolova již plně slouží řidičům

​Ke snížení dopravního zatížení a ke zvýšení bezpečnosti by mělo dojít díky nově vybudovanému západnímu obchvatu Sokolova. Dokončena byla třetí klíčová etapa projektu hrazeného z Programu řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji. Provoz na tomto úseku, který propojuje zbylé dvě etapy pomocí mostní estakády přes řeku Svatavu, železniční trať a silnici na Citice, byl včera zahájen za účasti zástupců kraje, města i zhotovitele.

​Pomozte společně s krajem splnit přání seniorům a lidem se zdravotním postižením

​Stejně jako v minulém roce chce i letos Karlovarský kraj rozdávat radost prostřednictvím Vánočního stromu splněných přání. Tentokrát se budou pořizovat dárky pro klienty z domovů pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením. Do akce se může zapojit prakticky každý, stačí si jen ze seznamu vybrat přání a zakoupený dárek včas doručit na adresu krajského úřadu.
29.11.2019    >> celý článek >>

Náš region získal od ASEKOLU titul "Aktivní kraj" a finanční odměnu

​V úterý 26. listopadu 2019 se v Žižkovském divadle Járy Cimrmana rozdávaly ceny krajům a obcím, které jsou úspěšné ve sběru vysloužilého elektroodpadu. Slavnostní galavečer pořádala nezisková organizace ASEKOL, jež organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení. Jedno z ocenění patří také Karlovarskému kraji, který získal v kategoii "Aktivní kraj" Cenu poroty za přístup kraje k osvětě v oblasti ochrany životního prostředí.

27.11.2019    >> celý článek >>

Nenechte si ujít voňavý adventní trh v chebském muzeu

​Ačkoliv je Muzeum Cheb od ledna letošního roku uzavřeno kvůli rekonstrukci, návštěvníci se nemusí bát, že by přišli o oblíbený adventní trh. Ten se uskuteční již tuto sobotu 30. listopadu od 10 do 17 hodin. Těšit se můžete na širokou nabídku rukodělných výrobků, vánočních dekorací i ochutnávku tradičních dobrot.
27.11.2019    >> celý článek >>

Evropské uhelné regiony podepsaly společné prohlášení

​V německém Görlitz se v uplynulých dnech uskutečnilo setkání Platformy pro uhelné regiony v transformaci. Vedle zástupců Evropské komise, německých, polských či španělských uhelných regionů se akce zúčastnila také hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová a představitelé dalších českých uhelných krajů.

26.11.2019    >> celý článek >>

Na modernizaci základních škol v regionu půjdou další peníze

​V Integrovaném regionálním operačním programu došlo k navýšení prostředků ve 47. výzvě "Infrastruktura základních škol (SVL)". Výzva je zaměřena na podporu modernizace základních škol, konkrétně odborných učeben, a na zajištění jejich bezbariérovosti. Alokace bude navýšena o 1, 8 miliardy korun a díky tomu bude možné uspokojit 212 náhradních projektů, jež byly podány již na přelomu let 2016 a 2017. Mezi nimi nechybí ani ty z Karlovarského kraje.
26.11.2019    >> celý článek >>

Staňte se dobrovolníky na zimní olympiádě dětí a mládeže

​Máte rádi zimní sporty? Jste aktivní a nic vám neuteče? Pak právě vy se můžete stát dobrovolníky na zimní olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Olympiáda se koná ve dnech 19. - 24. ledna 2020 a z nabízených dobrovolnických pozic si jistě vybere každý. Podmínkou je chuť být při tom a věk 18+. Přihlásit se k dobrovolnické práci během IX. Her zimní olympiády dětí a mládeže mohou například studenti, rodiče, ale vítáni budou také senioři, kteří třeba celý život žijí sportem.

22.11.2019    >> celý článek >>

Na netradiční výstavu můžete zavítat do Retromusea v Chebu

​Retromuseum v Chebu zve na výstavu, která se zaměřuje na současnou podobu kutilství a jeho proměnu od pádu socialismu, před nímž zažilo velký rozkvět. Výstava vznikla ve spolupráci se Sociologickým ústavem Akademie věd ČR a můžete jí navštívit až do dubna příštího roku. Otevřeno je zde kromě pondělí každý den.
22.11.2019    >> celý článek >>

​Přeshraniční spojení mezi Bad Brambachem a Plesnou je dokončeno

​Mezi Plesnou a Bad Brambach vedlo až do poloviny 20. století silniční spojení, které bylo následně uzavřeno a od té doby na něm nebyla prováděna žádná údržba ani větší rekonstrukce. Díky spolupráci Karlovarského kraje, zemského okresu Vogtland, města Plesná a obce Bad Brambach se podařilo připravit projekt na jeho obnovu, jehož realizace trvala více než dva roky. Za účasti zástupců všech zainteresovaných stran dnes došlo ke slavnostnímu zprovoznění dlouho očekávané silnice.
21.11.2019    >> celý článek >>

Kraj se rozhodl odstoupit od smlouvy na dostavbu nemocnice v Chebu

​Po dlouhém vyjednávání se společnostmi, jež měly provést revitalizaci nemocnice v Chebu, se Karlovarský kraj rozhodl odstoupit od smlouvy o dílo. Hlavním důvodem bylo značné zpoždění a následné bezdůvodné přerušení prací ze strany zhotovitelů, neplnění ujednání o zárukách a nepřevzetí staveniště pro rekonstrukci budovy B. Kraj se nyní bude snažit co nejrychleji vybrat nového zhotovitele, který dokončí stavbu tak, aby pacienty a zaměstnance zdravotnického zařízení nadále neobtěžoval omezený provoz.

21.11.2019    >> celý článek >>
Zobrazit informační kanál RSS