Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Jakub Pánik: Hnutí ANO mohlo řidičům a D6 pomoci už dávno

Hnutí ANO v čele s kandidátkou na hejtmanku Janou Vildumetzovou přichází před krajskými volbami s návrhem, že kraj začne ze svého rozpočtu proplácet zdejším řidičům polovinu dálniční známky, aby ušetřili. A chce, aby se na přípravě i samotné stavbě dálnice D6 Karlovy Vary - Praha pracovalo sedm dní v týdnu, aby dálnice byla hotova dříve než v nyní plánovaných termínech 2025 nebo 2030.

Kraj chystá přednášku o lázeňské architektuře

​​Ve čtvrtek 8. září 2016 se od 17 hodin ve Velkém sále Lázní III v Karlových Varech uskuteční přednáška historika  Lubomíra Zemana věnovaná jubileu právě této budovy, která je jednou z nejvýznamnějších a nejstarších dochovaných veřejných lázeňských staveb v Karlových Varech.

Díky elektrifikaci se Cheb stane významným uzlem na evropské trati

​Sousední Bavorsko se přece jen chystá elektrifikovat železnici z Norimberku směrem na Drážďany, včetně odbočky na Marktredwitz a Cheb. Na české straně už je železniční koridor Praha - Cheb připravený, zbývá jen krátký úsek z Chebu k hranici s Německem. Správa železniční dopravní cesty slíbila, že ho dokončí, jakmile začnou práce na německé straně.

Kraj podpoří zavedení letů do Düsseldorfu a Tel Avivu

​​Mimořádným příspěvkem ve výši 5 milionů korun pomůže Karlovarský kraj k zavedení dvou nových leteckých linek Karlovy Vary - Düsseldorf a Karlovy Vary - Tel Aviv. Celoroční provoz v rozsahu jednoho až dvou pravidelných letů týdně do Německa by měl od dubna 2017 zahájit dopravce Germania. Do Izraele zajistí sezonní charterové spojení česká společnost Travel Service.

Ostrov se chystá na Dny evropského dědictví

​Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, objektů a budov včetně těch, které jsou jindy zčásti nebo zcela nepřístupné. Město a Dům kultury Ostrov zvou v rámci těchto dnů obyvatele i návštěvníky města na řadu poutavých událostí, které proběhnou od 3. do 11. září.

Festival H-Fest podpoří domácí hospicovou péči

​Chcete pomoci organizacím poskytujícím domácí hospicovou péči a ještě si poslechnout dobrou hudbu? Pak zavítejte na festival H-Fest, který se uskuteční v sobotu 27. srpna od 14 hodin v Městském divadle v Sokolově. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák.

Chebské muzeum zavede návštěvníky do světa lišejníků

​Do chebského muzea můžete zavítat na výstavu, která přibližuje zajímavý svět lišejníků pomocí makrofotografií, keramických modelů a dalších předmětů. Expozice věnovaná těmto záhadným organismům zde bude k vidění až do 30. října.

Jáchymov zve na oslavy založení města

​Již o tomto víkendu vyvrcholí v Jáchymově oslavy 500. výročí založení města. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, ve kterém nebude chybět dobový průvod, jarmark, atrakce pro děti, světelná show na budově radnice či vystoupení populární kapely Jelen. Oslavy se konají za podpory Karlovarského kraje.

​Založení nového mostu u Vintířova se musí přepracovat

​Na nečekané komplikace narazili stavbaři při rekonstrukci silničního mostu u Vintířova na Sokolovsku. Úplná uzavírka silnice spojující Sokolov s Chodovem má po demolici starého mostu a výstavbě nového trvat podle původního termínu do konce října.

České dráhy vypraví vlak pro pivní slavnosti

​Karlovarský Chodovar Expres vyjede již po jedenácté tuto sobotu na tradiční slavnosti rodinného pivovaru Chodovar. Cesta povede z Karlových Varů přes Bečov nad Teplou a Mariánské Lázně do Chodové Plané, kde se konají Slavnosti piva Chodovar 2016.

Personál karlovarské nemocnice bude mít lepší zázemí

Zaměstnanci Nemocnice v Karlových Varech získali nové prostory pro krátkodobé ubytování. Ty vznikly rekonstrukcí části pavilonu E a pomoci by měly především nově nastupujícím zdravotníkům i lékařům po neplánované službě.

​Pohár hejtmana Karlovarského kraje získali němečtí hokejisté

​Od pátku do neděle probíhal na ledové ploše KV Areny tradiční hokejový turnaj staršího dorostu. Ve finále se utkalo domácí družstvo HC Energie Karlovy Vary s německým týmem Düsseldorfer EG. Cenu vítězům předal hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Karlovarské kardiocentrum má nového primáře

​Primářem kardiologie se stal doktor Alexandr Schee. Čtyřicetiletý lékař působí v karlovarské nemocnici už od roku 2010 a ve své nové funkci chce navázat na dosavadní práci svého předchůdce. O jeho jmenování rozhodla minulý týden odborná komise, v níž zasedal předseda České kardiologické společnosti profesor Miloš Táborský.

​Díky podpoře kraje přibude na lyžařských trasách nové značení

​Po úspěšném dokončení značení lyžařských tratí v Krušných horách přijde na řadu i oblast Mariánskolázeňska, Ašska, Kraslicka a Lubska. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, Klub českých turistů získá na umístění zbývajícího značení dotaci ve výši 400 tisíc korun.

Obliba jízdenek EgroNet u cestujících strmě roste

​Vlakem, autobusem a tramvají ještě nikdy necestovalo v rámci přeshraničního integrovaného dopravního systému tolik pasažérů. Jen v uplynulém roce si lidé v České republice a Německu koupili přes 56 tisíc výhodných jízdenek.
Zobrazit informační kanál RSS