Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Kraj bude dál pokračovat v jednání se zdravotníky

​Se sestrami z nemocnic v kraji se během včerejšího jednání krajského zastupitelstva sešla hejtmanka Jana Vildumetzová. Ujistila je, že kromě 10 milionů korun, které zastupitelé schválili na mzdy zdravotníků, a desetiprocentního navýšení od března na základě nařízení vlády, bude kraj dál hledat cestu, jak zlepšit personální situaci jednotlivých oddělení.

Vedení kraje a Českých drah jednalo o železniční dopravě v regionu

​Novinky v regionální železniční dopravě, obnova vozidlového parku i oprava tratí a výpravních budov se staly tématy pracovního setkání předsedy představenstva Českých drah Pavla Krtka s hejtmankou Karlovarského kraje Janou Vildumetzovou a s náměstkem hejtmanky pro oblast dopravy Martinem Hurajčíkem.

Karlovarský kraj převzal do správy Císařské lázně

​Zastupitelé Karlovarského kraje na svém včerejším zasedání schválili převzetí práv a závazků ze zrušeného zájmového sdružení právnických osob, které v uplynulých letech spravovalo Císařské lázně. Hlavní snahou kraje i nadále zůstává zahájit kompletní obnovu doposud chátrající národní kulturní památky.

Kraj podpoří maraton zdravých a handicapovaných cyklistů

​Karlovarským krajem povede opět trasa handy cyklo maratonu, benefiční jízdy, které se zúčastní zdraví i handicapovaná cyklisté. Zároveň se kraj zapojí do týdne sportu, prevence a integrace s podtitulem "S Cestou za snem okolo měst". Hejtmanka Jana VIldumetzová se na tom domluvila s organizátorem akcí a zástupcem spolku Cesta za snem Heřmanem Volfem s tím, že na těchto aktivitách by se mohly podílet i další kraje.

​Nejlepší koláče pečou učni ze Sokolova

​V Mladé Boleslavi se v minulém týdnu uskutečnily Cukrářské slavnosti Na Karmeli. Do akce, která patří k největším gastronomickým slavnostem v kraji, se zapojilo na 70 soutěžících. Své dovednosti zde předvedli i studenti ze Střední školy živnostenské Sokolov, kteří upekli nejlepší koláče.

Hledá se Žena regionu, nominujte své favoritky

​Máte ve svém okolí nějakou výjimečnou ženu, která se obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Tak jí nominujte do regionálního kola soutěže Žena regionu. Své návrhy můžete zasílat do 1. března.

Asociace krajů dnes jednala se zástupci Svazu měst a obcí

​Zvýšení mezd řidičů rezonuje celou veřejnou správou. Dnes o něm jednala předsednictva Asociace krajů ČR a Svazu měst a obcí ČR. Shodla se, že pošlou společný dopis premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a dalším předsedům koaličních stran s výzvou, aby situaci neprodleně řešili.

Na zámku v Ostrově se bude mluvit o obnově památek

​Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska pořádá ve spolupráci s Domem kultury Ostrov ve čtvrtek 23. února první ročník konference s názvem „Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji“. Nad akcí převzala záštitu náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.

O navýšení kapacity distribuční sítě jednala hejtmanka s energetiky

​Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se sešla se zástupci společností ČEPS a ČEZ Distribuce. Tématem společné schůzky byla problematika rozvoje distribuční sítě v regionu a výstavba nové rozvodny ve Vítkově.

V nominaci do UNESCA chce kraj být aktivnější

​Karlovarský kraj se dlouhodobě snaží uspět  v zápisu dvou projektů na Seznam světového dědictví UNESCO. Jde o nominaci hornické kulturní krajiny Krušnohoří a o nominaci lázeňských měst. Dosavadní proces směřoval k zápisu velmi pomalu. Nové vedení kraje chce proto změnit přístup k oběma nominacím a být v tomto procesu aktivní.

Hejtmani s vládou řešili mzdy řidičů i zdravotníků

​Nejen o zvýšení mezd řidičů veřejné autobusové dopravy jednala Rada Asociace krajů ČR s vládou. Shoda panuje v tom, že je třeba mzdy zvýšit, dopravci související výdaje na základě lednových výplat vyčíslili na asi 800 milionů korun. Protože jde o vládní nařízení, stát by měl garantovat, že ho kraje realizují správně, a také se podílet na financování.

Cheb bude po roce opět patřit maskám

​V sobotu 25. února se již potřinácté vydá na svoji cestu historickým Chebem pestrý masopustní průvod. Na akci jsou zváni všichni, kteří se rádi baví a chtějí si zavzpomínat na staré tradice. A jaké bude letošní téma? Vítány budou všechny masky, hlavně pak bubáci, hastrmani a víly. Fantazii se meze nekladou.

V Karlových Varech jednala krajská tripartita

Na krajském úřadě se uskutečnilo 28. zasedání Předsednictva Rady hospodářské a sociální dohody Karlovarského kraje. Na jednání se diskutovalo o strategii hospodářské restrukturalizace, zvýšení mezd řidičům autobusů či o dostavbě dálnice D6.

Hejtmanka Jana Vildumetzová: Obchvat Sokolova bude bez poplatku

​Obchvat Sokolova vyjme ministerstvo dopravy ze seznamu placených dálničních úseků. A na opravy silnic stát zřejmě uvolní namísto původně přislíbených dvou miliard hned dvojnásobek, 4 miliardy korun. Pokračovat bude taky intenzivní příprava staveb tří úseků D6.

Karlovarský kraj zabodoval v turistické anketě

​Na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze byly včera slavnostně vyhlášeny výsledky internetové ankety „Kraj mého srdce 2016“. Karlovarský kraj se stal vítězem jedné z deseti kategorií. Cenu převzala náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.
Zobrazit informační kanál RSS