Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Mobilní tým pokračuje v očkování lidí bez domova i dalších zájemců v obcích

V tomto týdnu zahájil mobilní očkovací tým v jednotlivých městech Karlovarského kraje vakcinaci lidí bez přístřeší proti COVID-19. Společně se starosty se na tom domluvil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Očkování se uskutečilo v Karlových Varech a v Ostrově. Ve čtvrtek  29. července následuje město Cheb a Aš, aby se posílila proočkovanost právě v této části regionu.

Silnice z Hranic do Bad Elsteru propojuje sousední regiony

​Představitelé Karlovarského kraje a saského zemského okresu Vogtland oficiálně posvětili zprovoznění silničního spojení z Hranic do Bad Elsteru. Stavba začala na české straně v roce 2018, dokončena byla v závěru loňského roku v německém příhraničí. Náklady dosáhly celkem 7, 9 milionu eur.

Přijďte si užít plážový festival Rock iN Roll

Milovníkům hudby a letních festivalů z Karlovarského kraje není třeba dlouze představovat tradiční Rock iN Roll, který již potřinácté míří do Nové Role. V prostorech koupaliště si mohou festivalových radovánek užít nejen dospělí, odpoledne totiž bude patřit také dětem.

V Karlovarském kraji zahájili zdravotníci očkování neregistrovaných zájemců proti COVID-19

Od pondělí 26. července 2021 se zájemci v Karlovarském kraji mohou nechat očkovat proti COVID-19 bez registrace. Prvním místem, které vakcinaci bez předchozí rezervace termínu v centrálním registračním systému nabízí, je očkovací centrum v klášteře sv. Antonína Paduánského v Sokolově.

Lázně žijí! Vydejte se na slavnosti do Mariánských Lázní

​Město Mariánské Lázně oslaví vkročení do nové kulturně-společenské sezóny. Na kolonádě se uskuteční letní akce s názvem „LÁZNĚ ŽIJÍ aneb Letní městská slavnost“, která bude spojena s oslavami k zapsání lázeňských měst –Mariánských Lázní, Karlových Varů a Františkových Lázní -  na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Triumf našich lázeňských měst. Vstupují na seznam UNESCO

​Západočeský lázeňský trojúhelník měst Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně vstupuje do nové epochy. Společně s dalšími osmi evropskými městy totiž tyto lázně Karlovarského kraje úspěšně završily dlouholeté úsilí o zápis na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Přijetí unikátní kandidatury sériové nadnárodní nominace s názvem Slavné lázně Evropy/Great Spas of Europe na zápis do UNESCA oznámil v sobotu 24. 7. 2021 Výbor pro světové dědictví na svém online jednání.

Na krajském úřadě se konalo jednání se zástupci ministerstva školství o současné situaci v kraji

Na Krajském úřadě Karlovarského kraje se konalo setkání se zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT), v čele se stálým zástupcem náměstka ministra pro řízení sekce vzdělávání a mládeže Jaromírem Beranem. V rámci dvoudenního jednání byla prezentována současná situace v oblasti školství v regionu, popsány problémy a jejich možné řešení v rámci vládní strategie vzdělávací politiky do roku 2030.              

V Novém Drahově pokračuje 27. ročník Hrnčířského swingu

Prostory hrnčírny v Novém Drahově oživí podmanivé melodie skupiny Dixieland Messengers Praha. V rámci 27. ročníku letních koncertů v Novém Drahově vystoupí uznávaný a nejstarší český trombonista Václav Fiala se svými o generace mladšími spoluhráči.

Přijďte se bavit s Karlovarským krajem. Zveme malé i velké na "Kraj dokořán"

Den plný zábavy, hudby, her a dobrého jídla i pití – to je celodenní akce, kterou pod názvem „Kraj dokořán“ připravil Karlovarský kraj pro všechny návštěvníky na pátek 3. září 2021. Příchozím se otevřou budovy krajského úřadu v Karlových Varech – Dvorech, Závodní ulici, v areálu krajských institucí bude pro všechny připraven program plný tónů, vůní a emocí.

Soutěžte s krajem o lístky do festivalového kina

​​​Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se po roční vynucené pauze opět vrací do lázeňského města. Pro 55. ročník této přehlídky českých i světových snímků připravil Karlovarský kraj soutěž o volné vstupenky na filmová představení. Pro jejich získání stačí pouze zaslat odpovědi na tři jednoduché otázky. Pokud budou vaše odpovědi správné, můžete se radovat z výhry a vyrazit se svými nejbližšími do kina. Soutěž probíhá od 23. 7. do 8. 8. 2021.

 

Lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách se uchází o titul Stavba roku

Po úspěšné účasti projektu Lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách v soutěži Stavby Karlovarského kraje se tento projekt uchází o titul i v celorepublikové soutěži Stavba roku 2021. Pokud jej chcete podpořit, můžete tak učinit prostřednictvím internetového hlasování.

Loket zve fanoušky motocrossu na závody Mistrovství světa 2021

Milovníci motocrossu jásají, protože o víkendu se v Lokti koná jeden z nejprestižnějších závodů Mistrovství světa MXGP 2021. Na start se postaví třídy MXGP a MX2. Kromě těchto dvou hlavních klání se bude konat ještě vložený závod a o vavříny zabojují také ženy ve vlastním závodě.

Přijďte se pobavit do Galerie umění na večer se Sandrou Pogodovou

V Galerii umění Karlovy Vary se představí herečka, zpěvačka, moderátorka a spisovatelka Sandra Pogodová se svou knihou – Hoď se do pogody . V rámci pořadu plného vtipných povídek a vzpomínek zazpívá také řadu známých slavných melodií.

Celkem 11 strategických projektů z našeho kraje má šanci získat peníze z Fondu spravedlivé transformace

Regionální stálá konference Karlovarského kraje odsouhlasila výběr 11 projektů z území regionu, které mohou dosáhnout na finance z EU v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace. Projekty posuzovali mimo pracovní skupiny také externí hodnotitelé, kteří proces hodnocení uzavřeli panelovou diskusí expertů za účasti zástupců dotčených ministerstev včetně řídícího orgánu Ministerstva životního prostředí ČR.

Karlovarský kraj chystá rekonstrukci jedné z budov krajského úřadu

Rada Karlovarského kraje schválila investiční záměr rekonstrukce budovy B Krajského úřadu Karlovarského kraje. Opravy jsou nutné z důvodů nevyhovujícího technického stavu, hygienických standardů a technických norem. Záměr obsahuje zpracování stavebně technického průzkumu, energetické studie a zároveň definuje všechny možnosti automatizace a chytrá řešení budovy.
Zobrazit informační kanál RSS