Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Mezi Bochovem a Toužimí slouží řidičům zbrusu nová silnice

​Silni​ce z Bochova přes obec Kozlov do Toužimi je po modernizaci širší a bezpečnější pro řidiče i další účastníky silničního provozu. Jde o důležitou spojnici pro okolní obce, která zároveň propojuje silnice I/6 na Prahu s komunikací I/20 ve směru do Plzně. Komunikace byla dlouhodobě ve špatném stavu. Karlovarský kraj se proto rozhodl pro její rekonstrukci, na niž využil příspěvek z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

18.10.2018    >> celý článek >>

Inovační vouchery opět pomohou regionálním firmám

​Stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce Karlovarský kraj rozdělil dotace na inovační vouchery. Na podporu spolupráce podnikatelských subjektů s vysokými školami a výzkumnými organizacemi půjde více jak 800 tisíc korun. Mezi úspěšné žadatele patří firmy z oblasti strojírenství nebo elektrotechniky.
18.10.2018    >> celý článek >>

Jak vypadal rok 1938 v Karlových Varech, prozradí přednáška

​Nenechte si ujít zajímavou přednášku, která se uskuteční ve čtvrtek 18. října v Muzeu Karlovy Vary. Historik Lukáš Svoboda seznámí posluchače s osudovým rokem 1938, kdy se politické a společenské poměry ve městě značně přiostřovaly a zesílily útoky členů a přívrženců Sudetoněmecké strany vůči jejich politickým odpůrcům a židovským obyvatelům.
17.10.2018    >> celý článek >>

Literární soutěž pro amatéry vstupuje do dalšího ročníku

​Krajská knihovna Karlovy Vary vyhlásila 12. ročník oblíbené literární soutěže. Určena je pro všechny autory z České republiky, kteří se literární tvorbě nevěnují profesionálně a kterým je více než čtrnáct let. Patronem letošního ročníku soutěže je známý básník, překladatel a publicista Petr Borkovec.
17.10.2018    >> celý článek >>

Kraj vyhlašuje soutěž o ztvárnění maskota olympiády dětí a mládeže

​Každé olympijské hry mají svého maskota, který se společně se sportovci raduje z jejich úspěchu a povzbuzuje je do dalších bojů. Nejinak by tomu mělo bý i v případě Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020 v Karlovarském kraji. Proto kraj vyhlašuje výtvarnou soutěž o návrh podoby a jména maskota, jenž se stanem symbolem této sportovní události.

16.10.2018    >> celý článek >>

Belgický velvyslanec navštívil Karlovarský kraj

​Velvyslanec Belgického království v České republice Grégoire Vardakis přijel na pracovní návštěvu do našeho regionu. Na krajském úřadě jej přivítal náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík. Během setkání spolu hovořili o plánované výstavbě nového zkušebního centra pro autonomní vozy BMW na Sokolovsku, o chystaných projektech v dopravní infrastruktuře či o nominaci lázeňských měst na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
16.10.2018    >> celý článek >>

Žáci ISŠ Cheb zvítězili na veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC 2018

​V uplynulých dnech se Integrovaná střední škola Cheb - Houslařská škola zúčastnila 12. ročníku prezentační akce škol a firem "EDUCA MYJOB LIBEREC 2018". Výstava se konala v areálu libereckého výstaviště a k vidění byla nabídka šedesáti firem a sedmi desítek škol. Stánek houslařské školy si získal obdiv návštěvníků a stal se absolutním vítězem veletržní soutěže "TOP škola".

16.10.2018    >> celý článek >>

​Natoč video a vyhraj v soutěži „Youtuber“ mobil

​Je ti více jak třináct let a baví tě natáčení krátkých videí? Pak se určitě přihlas do soutěže „Youtuber“, kterou pořádá Karlovarská agentura rozvoje podnikání. Jejím cílem je přimět žáky základních škol z našeho regionu, aby přemýšleli o svém budoucím povolání, a zároveň je motivovat ke studiu na střední škole. Na vítěze čekají hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů. Soutěž se koná pod záštitou krajského radního pro oblast regionálního rozvoje a informatiky Josefa Janů.
15.10.2018    >> celý článek >>

​Dalovičtí logistici se radují z vítězství

​Ve druhém říjnovém týdnu pořádala Střední škola logistická v Dalovicích jubilejní 10. ročník celostátní soutěže „Logistik Junior“. V tvrdé konkurenci dvaceti přihlášených týmů zazářili domácí logistici, kteří prokázali jednoznačně nejlepší znalosti, nejpevnější nervy a největší odhodlání zvítězit. Akce se konala pod záštitou Karlovarského kraje a Svazu spedice a logistiky.
12.10.2018    >> celý článek >>

​Nový dotační program by mohl pomoct firmám s vylepšením prezentace

​Karlovarský kraj prostřednictvím Karlovarské agentury rozvoje podnikání zvažuje, že zavede takzvané kreativní vouchery. Jednorázová finanční podpora by byla určena pro firmy z našeho regionu, které by rády vylepšily design svých produktů nebo jejich prezentaci. Pomozte nám s vytvořením nového dotačního nástroje a zúčastněte se krátkého dotazníkového šetření.
12.10.2018    >> celý článek >>

Ženou regionu se v našem kraji stala propagátorka dětského sportu

​Vítězkou 9. ročníku prestižní ankety Žena regionu se v Karlovarském kraji stala trenérka a předsedkyně klubu Triatlet Karlovy Vary Lucie Markusková, která přivedla ke sportu stovky dětí. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devítí nominovaných žen z regionu nejvíce hlasů.

12.10.2018    >> celý článek >>

Krajský domov pro seniory a domov se zvláštním režimem v Pochlovících získaly prestižní značku kvality

​Sociální služby v Kynšperku nad Ohří, které jsou příspěvkovou organizací Karlovarského kraje, se staly držitelem certifikace, respektive značky kvality udělované Asociací poskytovatelů sociálních služeb. Zájemci o službu, klienti zařízení i jejich rodiny tak mají jistotu, že poskytované služby v oblasti ubytování stravování, péče, ale třeba i využití volného času jsou na vysoké úrovni.

11.10.2018    >> celý článek >>

Kraj zahájil průzkum zájmu o třetí vlnu kotlíkových dotací

​Možnost získat takzvanou kotlíkovou dotaci využily v Karlovarském kraji už stovky domácností. Když v srpnu loňského roku spustil kraj druhou vlnu kotlíkových dotací, měl pro zájemce k dispozici 64, 2 milionu korun. Veškeré finance už žadatelé vyčerpali. Proto se vedení kraje rozhodlo zjistit, zda by byl mezi obyvateli regionu zájem o další příspěvky na výměny kotlů.

11.10.2018    >> celý článek >>

Unikátní 3D skener urychlí vyšetřování dopravních nehod

​Karlovarský kraj zakoupí 3D skener, jenž slouží k velice přesnému prostorovému skenování místa dopravní nehody. Čas, který policisté věnují potřebnému vyšetřování, se tak zkrátí i o celé hodiny. Předpokládané náklady na pořízení tohoto jedinečného zařízení činí 2 miliony korun.
10.10.2018    >> celý článek >>

Karlovarský kraj vyhlašuje druhý ročník ankety Zdravotník roku

​Mezi lékaři, sestřičkami a dalšími zdravotníky je celá řada těch, kteří obětavě pečují o naše zdraví, a to i často na úkor svého volného času. Karlovarský kraj proto vyhlašuje již druhý ročník ankety Zdravotník roku, prostřednictvím které jim chce poděkovat za jejich záslužnou a namáhavou práci. Návrhy na ocenění můžete zasílat do 5. listopadu.
Zobrazit informační kanál RSS