Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Kraj zve na "Svátek seniorů"

​V první říjnový den se po celém světě tradičně slaví Mezinárodní den seniorů. Karlovarský kraj při této příležitosti připravil na sobotu 29. září 2018 pro seniory z celého regionu zábavné odpoledne v Mariánských Lázních a v Chebu. Čekají na ně hudební a pěvecká vystoupení, káva zdarma i možnost zaregistrovat se a získat Senior Pas s nabídkou výhodných slev.


Krajské střední školy se představí uchazečům o studium

​Karlovarský kraj v letošním roce pořádá již 6. ročník tradičních výstav středních škol s podtitulem "Kam po základní škole". Jejich cílem je umožnit žákům základních škol i jejich rodičům získat přehled o nabídkách středoškolského studia v regionu. Akce se postupně uskuteční v Ostrově, v Chebu a v Sokolově.

Chebské muzeum oslaví přicházející podzim

​Nenechte si ujít tradiční Podzimní slavnost, která se letos ponese ve znamení švestek. Čeká vás bohatý program s prezentací podzimní sklizně, ochutnávkou a prodejem nejrůznějších dobrot a chybět nebude ani kulinářská soutěž o nejchutnější švestkovou specialitu. Akce se uskuteční již tuto sobotu v prostorách Muzea Cheb.

Kraje žádají zavést v rámci přijímacích zkoušek na střední školy jednotné bodové ohodnocení jako podmínku přijetí žáka

​Úroveň vzdělávání a výsledky maturitních zkoušek jsou na řadě středních škol tristní. Hejtmani proto vyzývají ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagu k urychlenému řešení. Žádají o zavedení jasného bodového ohodnocení uchazeče v rámci centrálních přijímacích zkoušek na všechny typy středních škol, včetně soukromých, na základě kterého by pak teprve byl žák přijat ke studiu.

Hejtmanka zavítala do výrobního závodu minerálních vod Korunní

​Společnost Karlovarská Korunní ve Stráži nad Ohří navštívila na počátku týdne hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. S generálním ředitelem firmy Liborem Dubou jednala především o plánech rozvoje regionu, na kterých se bude podílet jak kraj, tak i producent minerální vody.Blíží se konference Internetem bezpečně 2018

​Jaké jsou aktuální kybernetické hrozby, jak zabezpečit data či ochránit děti a mládež v kybernetickém prostředí, to vše se dozvědí účastníci celodenní odborné konference Internetem bezpečně 2018. Akce se uskuteční 25. října 2018 v karlovarském hotelu Thermal pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové. Hlavním organizátorem konference je spolek "you connected", jehož hlavní činností je vzdělávání uživatelů zaměřené na bezpečný pohyb v online prostředí.

​Výtvarná soutěž na téma „Jak to vypadalo v kraji před 100 lety“ zná své vítěze

​Ještě než dětem začaly prázdniny, připravila si pro ně hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová výtvarnou soutěž, která je spojena s oslavami 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky. Autoři šesti nejlepších prací si včera odpoledne z jejích rukou převzali mobilní telefony, tablety a MP3 přehrávače.

Atraktivní destinace mohou opět soutěžit s agenturou CzechTourism

​Agentura CzechTourism vyhlašuje 7. ročník soutěže turistických atraktivit s názvem DestinaCZe. Hlavní myšlenkou akce je představit turistům méně známá a zajímavá místa v regionech České republiky.Jedná se o unikátní příležitost pro provozovatele, jak se zviditelnit na trhu.

Nový Kostel bodoval v celostátním finále soutěže Vesnice roku

​V létě se občané Nového Kostela radovali z prvenství v krajském kole soutěže Vesnice roku 2018 a nyní mají opět důvod k oslavám. Obec z Karlovarského kraje obsadila v celostátním finále skvělé třetí místo. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo o tomto víkendu v Luhačovicích za účasti ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové.

​Již zítra proběhnou v Lubech slavnosti věnované tradiční výrobě hudebních nástrojů

​Nenechte si ujít „Slavnosti hudby Strunal Schönbach ... kde slova končí, hudba začíná“. Akci pro vás připravil Karlovarský kraj ve spolupráci s obcí Luby a se společností Strunal Schönbach. Těšit se můžete na celodenní program plný zábavy a skvělé muziky. Jeho zlatým hřebem bude vystoupení houslového virtuosa Jaroslava Svěceného. Vstupné je pro všechny zdarma.

Zastupitelé jednali o otevření výukového střediska letecké školy pro piloty civilních letadel v Karlových Varech

​Na zářijovém zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje byl projednáván záměr otevření výukového střediska letecké školy F AIR v Karlových Varech, ve kterém by se měli vzdělávat budoucí piloti civilních letadel. Výcvik bude probíhat na místním mezinárodním letišti a projekt regionu přinese celou řadu synergických efektů.

Obce dostanou peníze od kraje na opravy místních komunikací

​Nejen silnice II. a III. tříd v regionu, ale také místní komunikace v obcích jsou často ve velmi špatném stavu. Po dohodě se starosty proto Karlovarský kraj připravil nový dotační program na podporu oprav a stavebních úprav těchto silnic. Příspěvek pro 16 žadatelů dnes schválilo krajské zastupitelstvo.

Na Doupově cvičí hasiči, záchranáři i další složky

​Během dnešního dne se koná ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště letošní největší cvičení složek Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje. Námětem cvičení s názvem Aero 2018 je nehoda dopravního letadla.

Kraj pokračuje v rekonstrukci Domova pro seniory v Hranicích

​V Domově pro seniory v Hranicích bude Karlovarský kraj pokračovat po dokončení půdní vestavby ještě v rekonstrukci elektrorozvodů a výměně dveří. Využije na to peníze ušetřené v rámci vestavby. Celkově by práce měly být hotovy na konci srpna 2019. Média o tom informoval náměstek hejtmanky Petr Kubis.

Mezinárodní historické sympozium bude patřit ženám

​Do Ostrova jste zváni na druhé mezinárodní historické sympozium. Tentokrát bude věnováno ženám významných rodů, jež žily na zámku a panství Schlackenwerth. Akce, která se bude konat ve dnech 14. a 15. září za finanční podpory Karlovarského kraje, je určena nejenom odborné, ale i široké veřejnosti. Vstup je volný.
Zobrazit informační kanál RSS