Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Pro pacienty sokolovské nemocnice nechal kraj vybudovat nové operační sály

​Šest nových operačních sálů s moderními technologiemi nyní nabízí svým pacientům Nemocnice Sokolov. Kromě toho v pavilonu B, kde sály sídlí, Karlovarský kraj nechal přestavět chráněné únikové cesty a upravit trafostanici.  Kraj na akci vynaložil ze svého rozpočtu 162 miliony korun s DPH.

Karlovarský kraj znovu rozdělí dotace na obnovu a ochranu lesů

​Karlovarský kraj opět poskytne dotace v rámci Programu na opakovanou umělou obnovu lesů poškozených suchem a ochranu lesa proti zvěři oplocenkami. Ze svého rozpočtu vyčlenil částku 6 milionů korun.

Hokejový turnaj „O pohár hejtmana“ v Karlových Varech

​V rámci přípravy na novou sezónu se karlovarští junioři zúčastní tradičního hokejového turnaje O pohár hejtmana. Na ledě se utkají se špičkou mládežnických kategorií nejen z České republiky ale také z Německa. Na ledě se představí týmy - HC Energie Karlovy Vary, hradecký Mountfield, HC Oceláři Třinec, Jungadler Mannheim a Kölner EC z Kolína nad Rýnem.

Jáchymovské dožínky 2020

Paní mámo zlatá, otvírejte vrata“ – právě touto větou končily žně a začínala oslava dožínek. V minulosti se jednalo o oslavu ukončení sklizně. Hospodář převzal poslední snop a na oplátku přichystal hostinu s hudbou a tancem pro všechny účastníky žní. V sobotu se v Jáchymově snopy z pole svážet nebudou, ale oslavy si můžete užít na akci Jáchymovské dožínky aneb Šlikův tolar v sudu.

Karlovarský kraj vyhlásí současně výsledky ankety Sportovec roku 2019 a 2020

Rada Karlovarského kraje rozhodla o zrušení ankety „Nejlepší sportovec Karlovarského kraje za rok 2019“. Ačkoliv byla nominace v roce 2020 spuštěna, slavnostní vyhlášení se neuskuteční, a to na základě vývoje epidemiologické situace v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Osamělí písničkáři ve Skokách

Dva hudební recitály během jednoho večera se odehrají v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách. Představí se dva Osamělí písničkáři – Jan Burian a Petr Linhart.

Loket hostí Grand Prix České republiky 2020 v motokrosu

V Lokti se v neděli 9. 8. 2020 uskuteční 4. podnik Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu v areálu Loketských serpentin. Divákům se představí závodníci ve čtyřech kategoriích – MX1, MX2, ženy a veteráni.

RADON TRI PEC triatlon pro všechny ve Vysoké Peci

Tělovýchovná jednota Radon Vysoká Pec pořádá v sobotu 8. 8. 2020 Radon TRI PEC terénní triatlon pro všechny. Samotný závod je rozdělen do 10 kategorií, které se postaví na start ve čtyřech skupinách s určeným časovým rozestupem. Přihlášky je možné zasílat elektronicky na adresu tjradon@seznam.cz do 6. 8. 2020, registrace bude ale umožněna i přímo na místě v Radon aréně ve Vysoké Peci.

​Dobrovolní hasiči představili nové automobily pořízené s přispěním kraje

​​Karlovarský kraj spolufinancoval nákup 16 nových dopravních automobilů pro obce a města, která zřizují jednotky sboru dobrovolných hasičů. O dotace si obce žádaly a obdržely je už v loňském roce. Kromě pořízení vozů přispěl kraj také na další vybavení pro jednotky dobrovolných hasičů, například na pořízení nové cisternové stříkačky, na dýchací přístroje, zásahové obleky, havarijní vyprošťovací zařízení, mobilní radiostanice, užitková terénní vozidla či na přenosné zásahové prostředky jako jsou pily a čerpadla. Krajský příspěvek získal i Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje, kromě jiného šlo o částku 3, 8 milionu korun na speciální velitelský automobil včetně dronu, zobrazovacích prostředků či kamer na zkvalitnění řízení zásahu. I letos kraj podpoří další jednotky ve městech a obcích. Krajské zastupitelstvo na svém červnovém jednání zatím odsouhlasilo dotaci pro 6 jednotek, o zbylých 69 žádostech bude jednat v září.

Upozormění na zákaz vstupu na staveniště budoucího polygonu BMW

Na Krušnohorské výsypce u Sokolova započala výstavba nového Vývojového centra společnosti BMW Group. Přestože je místo osazeno několika cedulemi s upozorněním na zákaz vstupu a doplněno také závorami, pohybují se po staveništi pěší a cyklisté.

Vernisáž výstavy fotografií na Statku Bernard v Královském Poříčí

Klub přátel fotografie Karlovy Vary pořádá výstavu s názvem „Z našich šuplíků“. K vidění bude v prostorách galerie na Statku Bernard v Královském Poříčí.

Karlovarský kraj opět podpoří žáky středních škol formou stipendií

Rada Karlovarského kraje schválila návrh na poskytnutí stipendií pro žáky středních škol zřizovaných Karlovarským krajem za 2. pololetí školního roku 2019/2020. O finanční prostředky zažádalo 15 středních škol.

Karlovarský kraj vyhlásil druhý ročník soutěže „Babička roku“

Karlovarský kraj vyhlásil oblastní kolo 2. ročníku soutěže „Babička roku“. Tento projekt se snaží zábavnou a příjemnou formou poukázat na důležitost mezigeneračního soužití nejen v rodinách a zároveň ocenit aktivní seniorky. Přihlásit se mohou všechny babičky z Karlovarského kraje ve věku nad 55 let. Své favoritky mohou do krajského kola nominovat také rodinní příslušníci, přátelé či známí.

Influenceři představili krásy Karlovarského kraje

​Krajská destinační agentura Živý kraj pokračuje ve svých aktivitách, které mají do Karlovarského kraje přilákat co nejvíce návštěvníků. Jednou ze součástí kampaně, jež odstartovala už od 1. dubna 2020, je spolupráce s dnes tolik populárními influencery. Destinační agentura oslovila osobnosti, jejichž profily na Instagramu sledují desítky tisíc lidí, a pozvala je do našeho regionu. Na základě toho influenceři zachytili dojmy a zkušenosti ze svých pobytů v Karlovarském kraji a pozvali do regionu další zájemce.

Benefiční koncert "Mým národům" v Chebu

V kostele sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu se uskuteční v sobotu 1. 8. 2020 benefiční koncert komorního orchestru MLP. Jedná se o hudební těleso složené z předních muzikantů České filharmonie a Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Koncert podpoří Hospic sv. Jiří v Chebu.
Zobrazit informační kanál RSS