Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Krajský Domov pro seniory SKALKA nabízí modernější prostředí

​Krajský Domov pro seniory SKALKA v Chebu má za sebou první etapu celkové obnovy vnitřních prostor. Rozsáhlou stavební akci, spočívající v kompletní modernizaci dvoupodlažní přístavby hlavní budovy domova, nechal provést Karlovarský kraj. Obyvatelé domova mají nyní k dispozici útulnou jídelnu se zimní zahradou plnou světla, supermoderní kuchyni a vznikly také nové plně vybavené jednolůžkové pokoje pro klienty trpící demencí.

Mladí sportovci z kraje poměří síly na letní olympiádě dětí a mládeže

​Již tuto sobotu odstartují v Brně Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže. Do jihomoravské metropole se chystá i početná výprava z našeho regionu. Na zahájení olympiády přijede sportovní naděje podpořit také hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

​V Karlových Varech se sešli ředitelé středních škol

Na krajském úřadě proběhlo jednání ředitelů středních škol zřizovaných Karlovarským krajem. Spolu s hejtmankou Janou Vildumetzovou a radním pro školství Jaroslavem Bradáčem diskutovali o stavu středoškolského vzdělávání v regionu a o nutnosti nastavit oborovou strukturu tak, aby lépe vyhovovala demografickému vývoji a poptávce na trhu práce. Společná východiska budou hledat i během dalších jednání, která vedení kraje uskuteční s řediteli středních škol podle jednotlivých okresů v příštím měsíci.

Vyberte Osobnost Karlovarského kraje

​Kraj nově vyhlašuje anketu Osobnost Karlovarského kraje. Návrhy může podávat veřejnost i právnické osoby se sídlem na území našeho regionu, a to do 11. srpna 2017. Ocenění se bude udělovat jednotlivcům a nominovat lze také in memoriam.

Školáci se učili, jak zdravě jíst

​​Žáci pátých ročníků Základní školy Karlovy Vary v Truhlářské ulici se zapojili do projektu s názvem "Putování za zdravým jídlem". V samotném závěru školního roku pro ně připravili tuto preventivní akci pracovníci Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje.

Zdravotní sestry z našeho regionu budou moci absolvovat bakalářské studium přímo v kraji

​Zdravotní sestry z našeho kraje si budou moci při zaměstnání doplnit potřebné vysokoškolské vzdělání přímo v Karlových Varech a v Chebu. Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni otevře v kraji od nového akademického roku dvě konzultační místa pro kombinovanou formu studia v oboru všeobecná sestra. Ke studiu fakulta přijme celkem 25 studentů. V tomto týdnu o tom informovala děkanka fakulty Ilona Mauritzová.

​V Sokolově přivítají prázdniny velkolepě

​O posledním červnovém víkendu vyvrcholí v Sokolově akce s názvem „Hurááá, prázdniny“. Pro sportovce je připraven čtvrtý ročník Sokolovského čtvrtmaratonu, jehož součástí bude dobročinný běh pro Domácí hospic Motýl. Návštěvníky areálu Bohemie pak roztančí nejedna známá kapela. Akce, která vyvrcholí Mezinárodní soutěží ohňostrojů, se koná za finanční podpory Karlovarského kraje.

Nenechte si ujít Roztančený festival s Karlovarským krajem

Láká vás atmosféra filmového festivalu a zároveň si chcete užít odpoledne se spoustou zábavy pro děti i dospělé? Tak neváhejte a přijďte na Roztančený festival s Karlovarským krajem, který se koná ve čtvrtek 6. července na Meandru Ohře v Karlových Varech. Bohatý program začíná od 15 hodin.

Soutěž o lístky do festivalového kina prodloužena

​Nestihli jste se zúčastnit soutěže o volné vstupenky na filmová představení v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, kterou vyhlásil Karlovarský kraj? Tak nezoufejte, soutěž byla prodloužena. Odpovědi na tři jednoduché otázky můžete zasílat až do 25. června.

V kinech v regionu diváci uvidí exkluzivní předpremiéru festialového filmu Oklamaný

​Karlovarský kraj chce během letošního 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu přiblížit i těm lidem v regionu, kteří nebudou přímo v Karlových Varech, festivalové dění a umožnit jim vidět některý z festivalových hitů. S organizátory festivalu proto dojednal mimořádné představení festivalového filmu v Ostrově, v Sokolově v Chodově v Chebu a Mariánských Lázních, a to v úterý 4. července.

Kraje podepsaly spolupráci s ministerstvem zahraničních věcí

​Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová podepsali v Praze Memorandum o spolupráci v oblasti ekonomické diplomacie mezi Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Asociací krajů ČR. AKci byli přítomni i hejtmanka a hejtman Středočeského a Pardubického kraje.

Vesnicí roku v Karlovarském kraji se stala Skalná

​Obce a města z celé České republiky mohly již po třiadvacáté soutěžit o prestižní titul Vesnice roku. Z našeho regionu se do oblíbené soutěže přihlásilo celkem 18 obcí. Vítězem krajského kola a držitelem Zlaté stuhy se nakonec stala Skalná z Chebska.


Kraj rozdělil dotace v programu na podporu kreativity mládeže

​Od 1. do 24. dubna mohly regionální neziskové organizace pracující s mladými lidmi žádat o dotace v programu „Podpora kreativity, spolupráce a zdravého životního stylu dětí a mládeže v Karlovarském kraji“. Částkou přesahující 150 tisíc budou nakonec podpořeni 4 žadatelé.

Situace sportovních svazů a klubů v našem kraji je kvůli dotační kauze na ministerstvu školství alarmující

​Ministerstvo školství pozastavilo vyplácení peněz z některých dotačních programů. Toto opatření výrazně zasáhlo do financování sportu v Karlovarském kraji i v ostatních regionech. Ubyde zřejmě také významných sportovních akcí. Zástupci Karlovarské krajské organizace České unie sportu (ČUS) se proto obrátili na hejtmanku Karlovarského kraje Janu Vildumetzovou, aby jim pomohla najít řešení.

​Karlovarští gymnazisté absolvovali výměnný pobyt v Plavně

V rámci evropského projektu „Všemi smysly vnímat společné tradice“ navštívili studenti Prvního českého gymnázia v Karlových Varech na jaře letošního roku Lessing-Gymnasium v Plavně. Tři dny plné němčiny, nových kamarádů, poučení i zábavy se nesly ve znamení jarních tradic. Pobytu se zúčastnilo 25 českých a stejný počet německých gymnazistů.
Zobrazit informační kanál RSS