Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Němečtí novináři obdivovali krásy našeho regionu

​Už v tomto týdnu se bude Karlovarský kraj prezentovat prostřednictvím regionální destinační agentury na veletrhu cestovního ruchu v Mnichově. Ještě před zahájením akce pozvali zástupci destinační agentury německá média zaměřená na cestovní ruch, aby se seznámila s atraktivitami našeho regionu. Ten patří mezi oblíbené cíle návštěvníků z Mnichova i jeho okolí.

Evropská komise jednala v ČR o strukturálně postižených regionech

​​Na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR se v uplynulém týdnu uskutečnilo jednání se zástupci Evropské komise ohledně dalšího naplňování programu RE:START. Prostřednictvím tohoto programu řeší vláda pomoc strukturálně postiženým regionům, tedy Karlovarskému, Ústeckému a Moravskoslezskému kraji.

Žák Střední školy stravování a služeb Karlovy Vary se stal mistrem Evropy

​Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary dosáhla zcela mimořádného úspěchu v prestižní soutěži Koruna kreativity 2019, která je současně otevřeným mistrovstvím Evropy. Žák 3. ročníku oboru Kadeřník Cao Tan Hoang postoupil z oblastního kola do finále a zvítězil v kategorii Pánský střih a styling. Zároveň byl vyhlášen i absolutním vítězem celé soutěže.

Přijďte na konferenci věnovanou zdravému mozku a paměti

​Začínáte zapomínat? Chcete si udržet vysoký pracovní výkon i po padesátce? Víte, jak se učit efektivně pro 21. století? O tom všem se dozvíte zajímavosti a novinky na odborné konferenci s názvem "Den zdravého mozku a paměti". Akce se bude konat 14. března 2019 v Krajské knihovně v Karlových Varech Dvorech. Hlavním organizátorem je karlovarský spolek Biblio, záštitu nad akcí převzala hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. 

V krajské knihovně se mluví o obnově památek a krajiny

​Společenský sál krajské knihovny ve Dvorech dnes do posledního místa zaplnili účastníci konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji. Akci, během níž je prezentována činnost spolků, obcí a dalších institucí v oblasti záchrany kulturního dědictví, pořádá Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska ve spolupráci s Karlovarským krajem. Program bude probíhat až do 17 hodin.

Krajská záchranka má nové robotické pomocníky

​Robotické multifunkční figuríny, které fungují stejně jako lidské tělo, od nynějška používají při výcviku a vzdělávání krajští záchranáři. Moderní simulační techniku pořídila Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje s dotací z Integrovaného regionálního operačního programu. Součástí projektu je  výcvikové pracoviště operátora tísňové linky 155 a učebna výcvikového střediska.

​​Kraj vyzývá k účasti na výstavě „Má vlast cestami proměn“

​Karlovarský kraj se poprvé v historii stane hlavním partnerem 11. ročníku putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“, jež seznamuje s úspěšnými projekty napříč regiony. Máte-li ve svém okolí povedenou rekonstrukci či úpravu krajiny, nebo jste dokonce sami tvůrci takovéto proměny, pak se se svým dílem pochlubte a inspirujte ostatní. Uzávěrka přihlášek je do 28. února.

Obce mohou stále žádat o podporu na vybavení ordinací informačními technologiemi

​I v letošním roce vyhlásil Karlovarský kraj dotační titul, z něhož je možné čerpat prostředky na vybavení ordinací informačními technologiemi, které jsou nezbytné pro vydávání eReceptů. Jeho snahou je zamezit ukončování činnosti praktických lékařů na malých obcích v našem regionu. O dotaci lze požádat kdykoli v průběhu roku, a to až do vyčerpání alokace programu.

​Národopisná kamna se stanou ozdobou chebského muzea

​Po více jak dvou letech došlo k ukončení sporu o vzácná národopisná kamna od krásenského sochaře a keramika Willibalda Russe. Okresní soud v Karlových Varech zamítl žalobu města Lokte a rozhodl, že zůstávají ve vlastnictví Karlovarského kraje a ve správě Muzea Cheb. Koncem ledna nabyl rozsudek právní moci.

Karlovarský kraj navštíví v březnu prezident republiky

​Karlova​rský kraj navštíví ve dnech 19. - 21. března 2019 prezident republiky Miloš Zeman s chotí Ivanou Zemanovou. Tradičně bude diskutovat s občany měst a obcí, ale také se starosty, krajskými zastupiteli, osobnostmi kraje z řad seniorů či zdravotníků. Na jeho cestě regionem jej bude provázet hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

​Karlovarský skřivánek vstoupil do 24. ročníku

​Slavnostní fanfárou byl dnes zahájen druhý soutěžní den krajského kola Karlovarského skřivánku. Mladé talentované zpěváky přijela do auly Základní školy a Základní umělecké školy v Karlových Varech pozdravit náměstkyně hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče Daniela Seifertová.

​Evropské prvenství získala budoucí kosmetička ze Sokolova

​Žákyně 3. ročníku Střední školy živnostenské Sokolov Bára Petráčková úspěšně reprezentovala Karlovarský kraj  na mezinárodní soutěži Open International Championship of Europe 2019 – Koruna kreativity, která se v uplynulém týdnu konala v Praze. S dávkou vlastní zručnosti ukázala, co dokáže vytvořit na zadané téma „Freak Show – Cirque Du Soleil“. Odměnou jí bylo skvělé první místo.

​Výstava k fotografické soutěži putuje napříč regionem

​U příležitosti loňských oslav vzniku Československé republiky uspořádal Karlovarský kraj soutěž pro amatérské i profesionální fotografy. Jejich úkolem bylo zachytit proměnu některého z míst či pamětihodností v našem regionu za posledních 100 let. Vybrané soutěžní snímky si můžete prohlédnout v rámci putovní výstavy, která je nyní k vidění v Aši.

Peníze z emisních povolenek by měl stát vrátit zpět do Karlovarského kraje

​Peníze z emisních povolenek jsou mimořádným příjmem státu, který by se měl vrátit do strukturálně postiženého regionu. Takový je požadavek Karlovarského kraje, o kterém chce jednat s premiérem Andrejem Babišem. V příštích čtyřech letech jde o více než 8 miliard korun, které odejdou do státního rozpočtu. Kraj by je místo toho mohl využít například na podporu vzniku vysoce kvalifikovaných pracovních míst. Po jednání se zástupci společnosti Sokolovská uhelná a s vedením měst Sokolov a Chodov to řekla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Obce mohou poskytnout bezúročné půjčky občanům na výměnu kotle

​Pro domácnosti v našem kraji bude opět o něco jednodušší si pořídit nový ekologický kotel. Na jeho předfinancování totiž mohou lidé získat od své obce nebo města bezúročnou půjčku určenou pro žadatele o kotlíkové dotace. Národní dotační program pro obce na poskytování bezúročných půjček spustilo Ministerstvo životního prostředí ČR.

Zobrazit informační kanál RSS