Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Na středu je naplánován pravidelný Den s hejtmanem

​Ve středu 26. února se na Krajském úřadě Karlovarského kraje bude od 14 hodin konat pravidelný Den s hejtmanem. Petr Kubis bude opět k dispozici všem občanům, kteří s ním chtějí řešit své problémy, nebo mají nápady, jak by bylo možné zlepšit život v našem regionu. Stačí si jen trochu počkat, až na vás přijde řada, a máte slovo.

Autorem nového loga Institutu lázeňství a balneologie je student "keramky"

​Institut lázeňství a balneologie, v.v.i., který v loňském roce zřídil Karlovarský kraj, má zbrusu nové logo. V soutěži o jeho podobu zvítězil Karel Antonín Kalvas, student třetího ročníku oboru grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech. Logo ztvárňuje stylizovanou baňku, jež v sobě ukrývá třetí rozměr.

​Blíží se uzávěrka výtvarné soutěže pro seniory

​Už jen osm dní mají senioři na to, aby se zúčastnili oblíbené výtvarné soutěže s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Soutěž je určena pro všechny obyvatele Karlovarského kraje, kteří jsou starší šedesáti let a věnují se některé z výtvarných činností. Přichystány jsou tři soutěžní kategorie, přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy a fotografie. Autoři tří nejlepších děl v každé kategorii se mohou těšit na dárkové koše a publikace o našem regionu. Uzávěrka je v pátek 28. února.

​Workshop pomůže žadatelům s přeshraničními projekty

​V Programu na podporu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko zbývají volné peníze. Karlovarský kraj proto ve spolupráci se Společným sekretariátem a Euregiem Egrensis pořádá 23. března od 11 hodin v Městském kulturním středisku v Plesné workshop, kde budou k dispozici zástupci dotačního programu. Přijďte zdarma konzultovat své projektové nápady a získejte cenné rady.

​Karlovarský kraj vyhlásil další dvě veřejné sbírky

​Vedení Karlovarského kraje se rozhodlo vyhlásit další dvě veřejné sbírky, do nichž mohou zájemci přispět prostřednictvím zapečetěných sběracích pokladniček nebo speciálně zřízených bankovních účtů. První je zaměřena na pořízení zdvihací plošiny pro paní Vlastu Krejčovou z Chebu, která je upoutána na invalidní vozík a bydlí v panelovém domě bez výtahu. Druhá souvisí s realizací unikátního jezdeckého pomníku Karla IV., jenž by v budoucnu mohl zdobit centrum Karlových Varů.

Hejtmani jednali v Praze o dotacích na opravy silnic a o pomoci Číně

​Pře​rozdělení peněz zbývajících v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) na opravy krajských silnic, další jednání o změnách stavebního zákona i pomoc koronavirem postižené Číně - taková byla témata zasedání Rady Asociace krajů ČR v úterý 18. února 2020 na Krajském úřadě Středočeského kraje. Schůzky se účastnil také hejtman našeho regionu Petr Kubis.

Střední lesnická škola Žlutice se dočká další modernizace

​ V květnu letošního roku by se naplno měly rozjet stavební práce na rekonstrukci bývalé kotelny a stodoly ve Střední lesnické škole Žlutice. Rada Karlovarského kraje na svém zasedání schválila realizaci zadávacího řízení na realizaci stavby. Předpokládané náklady jsou vyčísleny na více jak 10, 8 milionu korun včetně DPH.

Konference ukáže, jak se v kraji pečuje o památky

​Ukázky příkladné péče o kulturní dědictví regionu i vybrané projekty se představí na 4. ročníku konference "Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji". Akce se koná v Krajské knihovně v Karlových Varech Dvorech v úterý 18. února 2020. Prezentovat se budou spolky, obce a instituce v oblasti záchrany a obnovy památek a kulturní krajiny na území regionu.

Přijďte na konferenci o vlivu moderních technologií na lidské zdraví

​Do Krajské knihovny v Karlových Varech Dvorech můžete zavítat 19. března 2020 na odbornou konferenci s názvem "Den zdravého mozku a paměti - vliv moderních technologií". Na akci se návštěvníci dozvědí více o tom, jak pokročilé technologie mohou pozitivně i negativně zasáhnout zdraví člověka. Záštitu nad konferencí převzal hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.  

Handy Cyklo Maraton opět zamíří do našeho regionu

​Oblíbený pětidenní nonstop cyklistický závod, v němž se společně na trať vydávají zdraví i handicapovaní cyklisté, opět zavítá do našeho regionu. Radní pro oblast tělovýchovy a sportu Josef Váňa se dnes sešel s organizátorem akce a zástupcem spolku Cesta za snem Heřmanem Volfem. Metrostav Handy Cyklo Maraton bude odstartován 28. července v Praze a časový limit pro zdolání stanovené trasy o délce 2222 kilometrů, která vede napříč regiony, je 111 hodin.

​Bavorsko-český den pro firmy se uskuteční již počtvrté

​Rozšiřte svou kontaktní síť mezi dolnobavorskými a českými aktéry v oblasti ekonomiky a vědy. Prezentujte se na veletrhu společně s dalšími firmami, vysokými školami, klastry a organizacemi, nebo se zúčastněte jako host a využijte možnost osobního kontaktu. Bavorsko-český den pro firmy se uskuteční 19. března v Deggendorfer Stadthallen. Akce se koná pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise.

Kraj se ohrazuje proti nepravdivým informacím ohledně Střední školy živnostenské Sokolov

​Mezi veřejností se šíří mylné zprávy ohledně budoucnosti Střední školy živnostenské Sokolov. Rodiče a žáci mají obavy z toho, že dojde k jejímu sloučení s Integrovanou střední školou technickou a ekonomickou Sokolov či k jejímu úplnému zrušení. Jak uvedl radní pro oblast školství a mládeže Jaroslav Bradáč, Karlovarský kraj se jako zřizovatel školy k žádnému takovému kroku nechystá.

​Student z Mariánek zvítězil v celorepublikovém finále Kvízu PLUS

​Na půdě Ministerstva vnitra ČR proběhlo 10. února celorepublikové finále soutěžního Kvízu PLUS. Dvanáct vítězů krajských kol mezi sebou poměřilo síly, přičemž správnost zodpovězených otázek a nejrychlejší čas odpovědí rozhodly o absolutním vítězi. Gratulujeme Stanislavu Knaizlovi z Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně k prvenství v soutěži, která je součástí projektu Kraje pro bezpečný internet.

Nemocnice v Karlových Varech a v Chebu budou mít nové moderní přístroje

​Potřebnou obnovu přístrojového vybavení karlovarské a chebské nemocnice zafinancuje Karlovarský kraj. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, navýší se základní jmění Karlovarské krajské nemocnice o 20 milionů korun právě na pořízení nových přístrojů. Kromě toho dojde k renovaci či k nákupu nové magnetické rezonance. Zkrátí se tak čekací doba pacientů na vyšetření.

​V Chebu opět připravují tradiční masopustní průvod

​Rádi se bavíte a chcete si zavzpomínat na staré tradice? Pak si rozhodně nenechte ujít masopustní průvod, který se vydá na svoji cestu historickou částí Chebu v sobotu 29. února. A nezapomeňte, jsou to právě masky, které jsou jeho největší ozdobou. Proto by jich mělo být co nejvíce a měly by hrát všemi barvami. Organizátoři letos chtějí dát účastníkům opět prostor pro kreativitu. Téma masky si tedy každý volí sám.
Zobrazit informační kanál RSS