Archív krajských listů

Karlovarský kraj ocenil nejlepší sportovce za rok 2021

Nejlepší sportovci převzali v prostorech Karlovarského městského divadla ocenění v rámci vyhlášení výsledků ankety Sportovec Karlovarského kraje za rok 2021. Udělena byla také Cena hejtmana Karlovarské kraje, kterou získala tenistka a stříbrná olympijská medailistka Markéta Vondroušová.

První etapa seriálu Stříbrná stopa odstartuje v sobotu v Jáchymově

Stříbrná stopa je pětietapový běžecký a turistický seriál, který organizuje Nadace St. Joachim a Český rozhlas Karlovy Vary. První z etap odstartuje u Štoly č. 1 v Jáchymově a první výlet po Krušnohoří provede závodníky hornickou krajinou Jáchymovska.             

Semináře pro poskytovatele sociálních služeb měly velký ohlas

Sociální služba
​Seznámit se s návrhem nahrazení stávajících indikátorů pro služby sociální prevence a odborného sociálního poradenství typu intervence a kontakty jiným typem indikátoru, který lépe postihuje práci v zájmu klienta sociální služby, mohli poskytovatelé sociálních služeb díky sérii seminářů, jež pořádal Karlovarský kraj. Součástí seminářů jsou mimo jiné diskuse a řešení podnětů přímo z terénu.

Karlovarský kraj má další stoletou obyvatelku

V Karlovarském kraji žije několik obyvatel, jejichž věk se zapisuje již trojciferným číslem. Mezi ně se zařadila také paní Marie Zábranská ze Staré Role, která si o víkendu užila velkolepou oslavu s celou svou rodinou.

Karlovarský kraj podpoří rozvoj měst lázeňského trojúhelníku

Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém zasedání schválilo poskytnutí dotace městům lázeňského trojúhelníku, která byla v loňském roce zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO v rámci statku Slavná lázeňská města Evropy. Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně tak získají z krajského rozpočtu dotace v celkové výši 6 milionů korun.

Kraj bude pokračovat ve zlepšování života klientů sociálních služeb

DOZP Mariánská
Část klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením (DOZP) v Mariánské v budoucnu čeká stěhování do vlastních domácností se zajištěním potřebných sociálních služeb. Ty by měly vznikat a fungovat  v lokalitách, kde je dostupná další občanská vybavenost a bude zajištěn i kontakt těchto klientů se společností. Projekt takzvané transformace DOZP Mariánská nyní připravuje Karlovarský kraj.

Výstava připomene historii a současnost policejních sborů na Sokolovsku

Ve výstavní síni v přízemí Muzea Sokolov, které sídlí v sokolovském zámku, je možné zhlédnout výstavu s názvem Historie a současnost policejních sborů na Sokolovsku. Výstava bude zahájena vernisáží ve středu 18. 5. 2022 od 17 hodin.

Nová okružní křižovatka v Sokolově už je v plném provozu

Křižovatka ONO Sokolov
Karlovarský kraj nechal přestavět křižovatku u čerpací stanice ONO v Sokolově. Na financování se podílel společně s městem Sokolov. Na stavební akci, kterou řídila Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje, získal příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury. 

V celostátním kole soutěže Zlatý erb zvítěžila města Cheb a Mariánské Lázně

Na konferenci „Internet ve státní správě a samosprávě“ (ISSS) v Královéhradeckém Kongresovém centru Aldis byly v rámci galavečera slavnostně vyhlášeny výsledky celostátního kola soutěže Zlatý erb. Jedná se o oblíbenou soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Letos proběhl už 24. ročník, ve kterém v kategorii měst zvítězil Cheb. Cenu místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci získal turistický portál města Mariánské Lázně. Celkem se soutěže letos účastnilo úctyhodných 422 měst, obcí a dalších subjektů.

Karlovarská agentura rozvoje podnikání připravila přednášku pro města a obce

Zejména pro starosty měst a obcí je určena konference "Chytrá řešení pro města a obce: Inspirace v praxi", kterou pořádá Karlovarská agentura rozvoje podnikání (KARP), v rámci které bude možnost seznámit se s příklady tzv. chytrých řešení, jež budou zaměřena na několik oblastí. Mimo technologických chytrých řešení bude prostor věnován rovněž přednášce o inovativních přístupech ke spolupráci s obyvateli. 
1 - 10 Next