Archív krajských listů

Kraj pošle na pomoc Ukrajině 5 milionů korun

Kyjev
​Karlovarský kraj vydá na pomoc válkou zasažené Ukrajině 5 milionů korun. Z toho 3 miliony půjdou na účet velvyslanectví Ukrajiny, 2 miliony činí příspěvek do veřejné sbírky Charity České republiky pro Ukrajinu. Podporu dnes schválilo krajské zastupitelstvo na svém jednání.

Karlovarský kraj plánuje finanční pomoc Ukrajině ve výši 1 milion korun

Vlajka Ukrajiny
Vedení Karlovarského kraje se rozhodlo vyčlenit 1 milion korun na pomoc občanům válkou zasažené Ukrajiny. Příspěvek vloží na transparentní účet veřejné sbírky Charity ČR, která dokáže pomoc efektivně distribuovat díky úzkému kontaktu s partnerskou Charitou Ukrajina. Kromě toho kraj mapuje ubytovací kapacity na území regionu, jež by mohl nabídnout válečným uprchlíkům.

Krajská knihovna představí historii i současnost zásobování Karlových Varů vodou

Voda pro Karlovy Vary, to je název výstavy, kterou knihovna představí u příležitosti 140. výročí stavby první karlovarské vodárny v Tuhnicích. Expozice, na níž se podílely Státní okresní archiv Karlovy Vary a Vody a kanalizace Karlovy Vary, bude k vidění od 1. do 28. března 2022 v centrální hale krajské knihovny.

Urbanistická studie Medardu nastíní unikátní možnosti proměny celé oblasti

Vizualizace Medard
Karlovarský kraj spolu s energetickou společností Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s., v součinnosti se sesterskou společností SUAS GROUP a.s., vyhlásily v červnu loňského roku soutěž na urbanistickou studii okolí jezera Medard. Vítězem se stal architektonický ateliér A8000, který má zkušenosti s tvorbou územního plánu například v Lipně nad Vltavou.

Charita ČR vyhlásila veřejnou sbírku pro Ukrajinu

Ukrajinská vlajka
V reakci na vstup ruských ozbrojených sil na území Ukrajiny a eskalaci ozbrojeného konfliktu vyhlásila Charita Česká republika veřejnou sbírku na pomoc obyvatelům zasažených oblastí. Z krizového fondu zároveň uvolnila půl milionu korun na bezprostřední pomoc.

Kraj vyhlásil výtvarnou výzvu pro školáky na téma digitálních závislostí

Digitální závislosti
Žáci základních škol se mohou zúčastnit nově vyhlašované výtvarné soutěže Karlovarského kraje s názvem „Digitální závislosti pohledem dětí“. Děti a mladí lidé se tak budou aktivně podílet na tvorbě nové krajské preventivní kampaně. Výtvarná dílka, která v soutěži uspějí, budou zařazena do chystaných publikací o nadužívání digitálních technologií a o riziku vzniku závislosti. 

Do Chyše a Verušiček dnes vedla cesta hejtmana Karlovarského kraje

Verušičky
Na Žluticko se během další ze svých pracovních cest vydal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Se starosty a dalšími zástupci Chyše a Verušiček jednal o opravách památek, o dotacích na obnovu sportovních zařízení i o stavu silnic. EY Podnikatelem roku Karlovarského kraje 2021 se stal Filip Dušek, výrobce kovového nábytku z Plesné

EY Podnikatel roku
Společnost EY za podpory hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 Karlovarského kraje. Historicky teprve druhým vítězem se stal Filip Dušek, jehož společnost ELROZ INVEST s.r.o. vyrábí produkty z kovu, od rozvaděčů až po designový a dílenský nábytek, kterého zde vyrobili již miliony kusů. Značka ELROZ tak navazuje nejen na staletou tradici průmyslové výroby v regionu, ale zároveň se díky svému citlivému přístupu k inovacím úspěšně prosazuje i v nových oborech.  

Karlovarský kraj chce vyhlásit program na podporu lázeňských pobytů

Lázně
Karlovarský kraj přichází s dotačním programem na podporu pobytů v lázeňských domech a hotelích v regionu. Jeho cílem je pomoci posílit odvětví cestovního ruchu a lázeňství kriticky zasažené pandemií koronaviru. Na dotace vyčlenil ze svého rozpočtu 10 milionů korun. Program schválila Rada kraje, zabývat se jím budou krajští zastupitelé na svém jednání 28. února 2022.

Karlovarský kraj pokračuje v zabezpečení budov středních škol

Karlovarský kraj nadále pokračuje v projektu, který se zabývá zabezpečením středních škol a školských zařízení v regionu. Na základě provedené analýzy rizik a bezpečnostní studie již bylo provedeno zabezpečení na 14 školách. V letošním roce přibydou další objekty Střední živnostenské školy Sokolov.
1 - 10 Next