Archív krajských listů

Senioři Karlovarského kraje budou moci čerpat výhody Senior Pasu i v letošním roce

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila podporu projektu Senior Pas i v roce 2022 částkou ve výši 1 milion korun. Senioři tak budou moci nadále čerpat výhody a slevy u vybraných partnerů.

V Nemocnici Karlovy Vary budou nově řešit redukci váhy i chirurgickými zákroky

​Karlovarská krajská nemocnice a.s. zavedla v rámci chirurgického pracoviště do svého spektra výkonů také specializované výkony pro výraznou a dlouhodobou redukci hmotnosti a zařadila se tak k ostatním odborným centrům chirurgické léčby obezity v ČR. Vzniklé centrum je jediným takovým pracovištěm v karlovarském kraji.

Lidem s 3. dávkou očkování proti COVID-19 se platnost očkovacích certifikátů prodlužuje bez omezení

Očkování proti COVID-19
Po absolvování 3. posilovací dávky očkování proti COVID-19 se lidem prodlouží platnost očkovacích certifikátů na neurčito. Jinak od 15. února 2022 dojde v případě občanů bez 3. dávky ke zkrácení platnosti očkovacích certifikátů na 9 měsíců. Ti, kteří byli očkováni před 7. květnem 2021 druhou dávkou a posilovací dávku nemají, tedy o platnost certifikátů přijdou. Opatření se nevztahuje na děti a mladé lidi do 18 let. Změna vyplynula z nařízení EU.

Karlovarský kraj prodlužuje termín pro vyjádření předběžného zájmu o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti

Kotlíkové dotace
Karlovarský kraj o měsíc prodlužuje možnost vyjádřit předběžný zájem o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti. Ty mohly dosud kontaktovat krajský úřad do konce ledna, nyní platí nový termín do 28. února 2022. 

První účastníci seniorské soutěže "Věk pro nás není překážkou" odevzdali své práce

​V letošním ročníku seniorské soutěže "Věk pro nás není překážkou" jsou již přihlášeny první dvě práce. Jedná se o díla, která jsou zařazena do kategorie kresba, malba, grafika. Prvními soutěžícími se stali milovníci výtvarného umění z Chebu.

Nový projekt radí, jak najít i bez praxe zajímavou práci v Karlovarském kraji

Většina absolventů se po ukončení svého studia potýká s problémem nalezení odpovídající pracovní pozice v Karlovarském kraji. Také studenti často hledají partnery pro své odborné práce či stáže. I zde narážejí na malé množství nabídek. Místní firmy naopak brzdí v rozvoji nedostatek kvalifikovaných pracovníků. A právě propojení studentů a absolventů škol s místními firmami je cílem unikátního projekt, který se rozbíhá v Karlovarském kraji. Má přispět k tomu. aby mladí lidé neodcházeli za prací a výdělkem do jiných regionů, případně aby věděli, kam se mohou vrátit.

Výstava knoflíků láká k návštěvě muzea v Sokolově

Knoflíky všech tvarů, velikostí, z různých materiálů i období jsou k vidění ve výstavní síni zámku v Sokolově. Právě tam si mohou zájemci prohlédnout sbírku paní Jiřiny Lízy Oberdörferové Honomichlové z Černošína.

Cesty po regionu tentokrát zavedly zástupce kraje do Toužimi a do Teplé

V rámci posledních lednových cest po regionu se vydali hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a radní pro oblast rozvoje venkova Vít Hromádko do Toužimi a Teplé. Na již tradičním výjezdním zasedání se setkali s vedením obou měst a projednali řadu témat, jež jsou pro obě města těmi nejzásadnějšími.         

Přednáška doplní slavnostní uvedení Chebské monstrance do stále expozice galerie

Galerie výtvarných umění v Chebu a Římskokatolická farnost v Chebu pořádají přednášku na téma: Středověké monstrance – vývoj formy a funkce. Přednáška se koná v rámci slavnostního uvedení Chebské monstrance do stálé expozice galerie.

Do 24. ročníku soutěže Zlatý erb se mohou přihlásit města a obce Karlovarského kraje

Karlovarský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlašuje další ročník krajského kola soutěže Zlatý erb. Do 24. ročníku soutěže se mohu přihlásit obce a města se svými webovými stránkami, elektronickými službami a webovými prezentacemi. Kromě vyhodnocení těch nejlepších webových stránek si soutěž klade za cíl podporovat a motivovat úřady ke zlepšení komunikace směrem k občanům, a to právě prostřednictvím webových stránek a elektronických služeb.  
1 - 10 Next