Archív krajských listů

Karlovy Vary budou žít o víkendu triatlonem

Cyklista
​Nejlepší triatlonisté planety opět míří do Karlových Varů. Už o tomto víkendu se v nádherných kulisách lázeňského centra uskuteční závod ITU Světového poháru. Nabitá startovní listina a jedna z nejtěžších tratí vůbec slibuje mimořádně atraktivní podívanou. Na své si také přijdou rodiny s dětmi, amatérští či handicapovaní sportovci. Akce se koná za podpory Karlovarského kraje.

Na říjnový Festival bezpečného internetu se registrujte už nyní

Festival bezpečného internetu
​Ve dnech 15. - 16. října 2019 bude Krajská knihovna Karlovy Vary hostit Festival bezpečného internetu (FBI). Jde o jednu ze série odborných konferencí v rámci Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti. Akce si kladou za cíl podpořit informovanost o problematice kybernetické bezpečnosti a ochraně především dětí, dospívajících a seniorů v kyberprostoru. Registrovat se na akci mohou zájemci už v těchto dnech.

Budoucí učitelé dostanou od kraje vyšší stipendia

Středoškoláci
​Karlovarský kraj zvýší stipendia pro vysokoškolské studenty učitelství. Chce tak řešit nedostatek pedagogů na základních a středních školách. Původně vysokoškoláci z různých oborů mohli od kraje získat za rok na stipendiích 24 tisíc korun, což zůstává v platnosti. Nově ale dostanou budoucí učitelé 48 tisíc. V příštím roce pak budou stipendia určena výhradně učitelům a lékařům a dojde rovněž k navýšení poskytované částky.

Karlovarský kraj opět přispěje na údržbu lyžařských běžeckých tras

Dotace
​Stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce bude podpořena údržba a budování lyžařských běžeckých tras v regionu. Pokud Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém zářijovém zasedání odsouhlasí navrhované rozdělení dotací, mezi žadatele z řad měst, obcí a spolků půjde více jak 1,1 milionu korun.

I letos se Karlovarský kraj představí na výstavě Země živitelka

Stánek Karlovarského kraje
​Po loňském úspěchu na mezinárodním agrosalónu Země živitelka nabídne Karlovarský kraj návštěvníkům akce tentokrát ještě širší prezentaci regionálních výrobků, oceněných produktů i mnoho informací o přírodě, památkách a výletech za krásami regionu. 46. ročník Země živitelky se koná od 22. do 27. srpna 2019 na výstavišti v Českých Budějovicích.

Ve vedení většiny kulturních institucí zůstávají stávající ředitelé

Muzeum
​Rada Karlovarského kraje schválila výsledky výběrových řízení na ředitele šesti příspěvkových organizací v oblasti kultury. Změna nastane pouze v případě Muzea Karlovy Vary, ze kterého bude současná ředitelka odvolána k poslednímu srpnu. Ostatních zařízení se personální změny nedotknou.

​Muzeum Sokolov bude hostit oslavy Dnů evropského dědictví

EHD
​Přijďte společně s Karlovarským krajem oslavit Dny evropského dědictví a prohlédnout si zcela novou expozici Muzea Sokolov, ve které je vystaven unikátní zlatý poklad. Akce se uskuteční v sobotu 7. září v prostorách sokolovského zámku a pro malé i velké návštěvníky bude od 11 do 18 hodin připraven bohatý doprovodný program. Vstupné je pro všechny zdarma.

Na konci srpna startuje Marienbad Film Festival

Marienbad Film Festival
​Milovníci filmového experimentu i klasické tvorby mohou zamířit ve dnech 28. až 31. srpna 2019 do Mariánských Lázní, kde se bude konat 4. ročník Marienbad Film Festivalu. Akce mimo jiné představí v sekci Retrospektiva režiséra Alaina Resnaise s restaurovaným snímkem Loni v Marienbadu a hereckou hvězdu Audrey Hepburn. Hostem festivalu bude jeden z nejvýznamnějších evropských režisérů Bence Fliegauf.

Hazlov oslavil titul Vesnice Karlovarského kraje roku 2019

Předání ocenění
V Hazlově, jenž se nachází zhruba v polovině cesty mezi Chebem a Aší, se v pátek 16. srpna konaly oslavy zisku titulu Vesnice Karlovarského kraje roku 2019. Starostce obce Lence Dvořákové i jejím obyvatelům přijela pogratulovat hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová spolu s dalšími kolegy z vedení kraje. Oceněny však byly i další obce, které se do pětadvacátého ročníku populární soutěže přihlásily.​

Kraj nechal zrekonstruovat dětský domov v Plesné

Domov v Plesné
​Odloučené pracoviště Dětského domova Karlovy Vary a Ostrov v Plesné se po mnoha letech dočkalo rekonstrukce. V objektu byla vyměněna okna, dveře a podlahová krytina, naistalovány nové rozvody elektřiny a internetu a stavebními úpravami prošly i sociální zařízení a pokoje, které jsou postupně vybavovány moderním nábytkem. Celkové náklady se vyšplhaly na téměř 8 milionů korun.
1 - 10 Next