Archív krajských listů

Přijďte na setkání k náhradnímu rodičovství

Dítě
​V pondělí 14. listopadu se v Krajské knihovně v Karlových Varech uskuteční V. setkání nejen o náhradním rodičovství. Akci s mottem "Když rodina hledá řešení" pořádá nezisková organizace Náhradním rodinám. Záštitu převzal náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák.

​Pěvci z celého světa míří do Karlových Varů

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka
​Již za několik dní se v lázeňském městě uskuteční v pořadí již 51. ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka. Prestižní klání se koná za finanční podpory Karlovarského kraje, který na akci přispěl 200 tisíc korun.

Návštěvnická sezóna památek vyvrcholí o víkendu

Valeč
​Hlavní období návštěv památek sice končí v závěru října, řada z nich však pro zájemce připravuje i listopadové akce a zajímavý adventní program. Během státního svátku 28. října budou mít například na všech památkách ve správě Národního památkového ústavu vstup zdarma návštěvníci mladší osmnácti let. V našem regionu jde o hrad a zámek v Bečově nad Teplou, zámek Kynžvart a Valeč.

Na sociální prevenci půjde více peněz

Lidé

Karlovarský kraj získal z evropských fondů dotaci ve výši 220 milionů korun. Projekt na podporu vybraných služeb sociální prevence potrvá od letošního listopadu do srpna 2019. Karlovarský kraj ze svého rozpočtu přispěje 11 miliony korun.

Na západě Čech se diskutovalo o konkurenceschopnosti lázní

Konference
​Františkovy Lázně hostily v pořadí již 19. konferenci Sdružení lázeňských míst. Mezi stovkou účastníků nechyběl ani ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček či první náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

Pravidla pro přidělování stipendií středoškolákům doznají změn

Studenti
​Od února příštího roku začnou platit nová kritéria pro přidělování stipendií studentům středních škol zřizovaných Karlovarským krajem. Kromě zpřísnění podmínek pro získání motivačního stipendia dojde i k rozšíření výčtu podporovaných oborů.

Karlovarský kraj chce požádat o navýšení kotlíkové dotace

Tepelné čerpadlo
​Karlovarský kraj by chtěl využít možnosti nabízené ministerstvem životního prostředí a získat dodatečné finance na výměnu dosluhujících kotlů. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, peníze půjdou těm žadatelům, kteří si budou chtít pořídit výhradně kotle na biomasu nebo tepelná čerpadla.

Karlovarská nemocnice úspěšně prošla akreditací

Pavilon akutní medicíny
​Nemocnice v Karlových Varech má za sebou náročný akreditační proces zaměřený na kvalitu a bezpečí při poskytování zdravotnických služeb. Spojená akreditační komise (SAK) svým verdiktem potvrdila jak kvalitu služeb a jejich řízení ze strany nemocnice, tak bezpečnost těchto služeb pro pacienty. Ti mají jistotu, že se jim v zařízení dostane špičkové a profesionální péče.

Krajská knihovna vyhlásila 10. ročník literární soutěže

Jiří Hájíček
​I v letošním roce se mohou amatérští autoři přihlásit do literární soutěže Krajské knihovny v Karlových Varech. Patronát nad aktuálním ročníkem převzal populární spisovatel a držitel ceny Magnesia Litera Jiří Hájíček.


Karlovarští symfonici zahrají k výročí založení republiky

Karlovarský symfonický orchestr
​Karlovarský symfonický orchestr uvede ve čtvrtek 27. října od 19:30 v Grandhotelu Ambassador Národní dům koncert k výročí vzniku samostatného československého státu. Na koncertě pod vedením šéfdirigenta orchestru Jana Kučery zazní tradičně Smetanova Má vlast.

1 - 10 Next