Archív krajských listů

Ostrovská průmyslovka se stala fakultní školou

SPŠ OStrov
​Intenzivní a dlouhodobá práce učitelů odborných předmětů, podpora talentovaných studentů v jejich odborné činnosti a snaha vedení školy o zajištění moderních výukových programů přinesla nečekané ovoce - Střední průmyslová škola Ostrov vyhověla náročným požadavkům Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze a získala statut fakultní školy.

Cheb bude patřit pěstounům

Den pěstounů
V sobotu 3.9. od 13 hodin proběhne na čerpací stanici Robin Oil na chebském Zlatém Vrchu setkání pěstounů. Ti pořádají „Rodinný motoden“ a těšit se můžete i na bohatý doprovodný program.


Kraj řeší komplikace s uzavírkami v chebské dopravě

Uzavírky v Chebu
​​Dvě velké opravy prováděné současně omezily plynulý příjezd řidičů do Chebu a zároveň zkomplikovaly dopravní situaci v centru města. Náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik proto požádal Ředitelství silnic a dálnic, které nechává opravovat dálnici D6 na příjezdu do Chebu od Sokolova, o okamžitou součinnost s dodavatelem prací a s Karlovarským krajem.

Pavilon porodnice v Chebu má nový kabát

Hejtman v chebské nemocnici
​Pavilon C chebské nemocnice, ve kterém sídlí gynekologicko-porodnické a onkologické oddělení, se dočkal nové fasády a přístřešku pro sanitní vozy. Akci financoval Karlovarský kraj částkou ve výši 3, 5 milionu korun.

Archeologický nález století se vrací domů

Dřevěné konstrukce
Dva a půl tisíc let staré dřevěné konstrukce, které byly objeveny před sedmi lety na hradišti Vladař u Žlutic, se mají příští měsíc vrátit do Karlovarského kraje. Tento unikátní nález evropského významu se uchoval jen díky uložení v jílovém podloží bez přístupu vzduchu.

Rekonstrukce Muzea Karlovy Vary se blíží k závěru

Interiér muzea
V karlovarském muzeu v současné době probíhá celková přestavba prostor, kterou kompletně hradí Karlovarský kraj. Náklady na stavební úpravy se pohybují okolo částky 12,7 milionu korun. Souběžně již byly zahájeny práce na nové expozici za 18,3 milionu korun.

V Karlových Varech jednala krajská tripartita

Jednání
​Na krajském úřadě se uskutečnilo 26. zasedání Předsednictva Rady hospodářské a sociální dohody Karlovarského kraje. Na jednání se diskutovalo o strategii hospodářské restrukturalizace, revitalizaci po těžbě hnědého uhlí či o rozvoji průmyslových zón.

​Mariánské Lázně obnovují Marienbad Film Festival

Marienbad Film Festival
​Věděli jste, že slavný Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech vzniknul v roce 1946 v Mariánských Lázních? Město od 30.8. do 3.9. připomene letošní 70. výročí jeho založení vlastní přehlídkou filmů.


Přijďte se poradit, jak dosáhnout energetických úspor v bydlení

Úspory energií
​Ve čtvrtek 8. září 2016 se na Krajském úřadě Karlovarského kraje uskuteční seminář, který může výrazně usnadnit cestu k finanční podpoře žadatelům o dotace na projekty zaměřené na zvýšení energetických úspor v bydlení.


Kraj bude pravidelně přispívat na mobilní hospicovou péči

Příspěvky hospicům
​Karlovarský kraj přichází s novým programem poskytování dotací na provozování domácí hospicové péče. Díky krajským příspěvkům by se měly výrazně zlepšit služby mobilních hospiců, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění a finance získávají především ze sponzorských darů nebo výtěžků benefičních akcí.

1 - 10 Next