Archív krajských listů

Krajský úřad řeší každoročně desítky podání od občanů

Krajský úřad
​Na adresu krajského úřadu každoročně přicházejí nejrůznější podněty a žádosti od občanů. Jen vloni přijal 189 podání. Konkrétně se jednalo o 106 stížností,16 podnětů, 47 oznámení a žádostí,15 anonymních podání a 5 petic. Podání jsou obvykle vyřízena do 30 dnů, u složitějších případů dochází k prodloužení lhůty.

V Karlovarském kraji probíhá výměna kotlů

Kotel
Zájemci o výměnu starého kotle za ekologičtější mohli žádosti podávat do konce minulého měsíce. O první výzvu takzvaných kotlíkových dotací, na kterou bylo vyčleněno více než 64 milionů korun, byl nečekaně velký zájem. Na krajský úřad tak dorazilo celkem 625 žádostí.

Na sociální služby získá kraj o 9 milionů více

Lidé
Vláda ČR schválila na svém včerejším jednání další prostředky na sociální služby. Krajům rozdělí celkem 270 milionů korun na jejich dofinancování. Pro Karlovarský kraj činí příspěvek 8,9 milionu korun.

Kraj přispěje na programy pro seniory

Příroda
Nestátním neziskovým organizacím rozdělí Karlovarský kraj částku ve výši 200 tisíc korun na podporu aktivit v oblasti začleňování seniorů do společnosti. Příspěvek pro letošní rok schválila rada kraje.


Záchranáři a hasiči dnes pomáhali lidem zasaženým bleskem

Bouřky v kraji
​Silné bouřky v Karlovarském kraji během dneška způsobily nejen zatopení sklepů a komplikovaly bezpečnou jízdu na silnicích. Ve dvou případech museli hasiči a záchranáři pomáhat lidem, které ohrozil úder blesku.

Školy a školky v regionu získaly nemalé dotace z EU

CTV Ostrov
​V uplynulém období 2007 - 2013 dostala školská zařízení v Karlovarském a Ústeckém kraji dotaci ve výši téměř 1, 7 miliardy korun z Regionálního operačního programu Severozápad. Rekonstrukcí či modernizací prošly díky podpoře Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) desítky základních i středních škol. Obce žádaly o finance také pro mateřské školy.

Upozornění na lokální povodně v kraji

Povodeň
​Dle informací Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje zasáhly náš region lokální povodně. Nejhorší situace je v současnosti na Karlovarsku a Mariánskolázeňsku.

​Archiv zdravotnické dokumentace KKN se bude stěhovat

Nemocnice v Chebu
Uskladněné záznamy o pacientech, jejich zdravotním stavu a léčbě bude nutné na přechodnou dobu přemístit z dosavadního úložiště v budově A Nemocnice v Chebu, protože tento objekt projde rekonstrukcí v rámci připravované dostavby chebské nemocnice. 

Nenechte si ujít závody koňských spřežení v Nebanicích

Závody
​Ve dnech 28. až 31. července se uskuteční Mezinárodní závody spřežení v Nebanicích, kterých se zúčastní elitní jezdci z celé Evropy. Návštěvníci se mohou těšit nejenom na velkolepou podívanou, ale také na bohatý doprovodný program, včetně zábavných atrakcí pro děti. Akce se koná za finanční podpory Karlovarského kraje.

Obnova historické silnice z Plesné do Aše je na dosah

Silnice Plesná
​Karlovarský kraj se chystá obnovit původní historickou silnici z Plesné do německého Bad Brambachu a do Aše. Rada kraje záměr schválila, a pokud dá souhlas i krajské zastupitelstvo, bude následovat vypsání veřejné zakázky na rozšíření stávající úzké cesty pro pěší tak, aby tudy mohly jezdit automobily.

1 - 10 Next