Archív krajských listů

Hejtman:Díky aktivitě premiéra se dostavba D6 nezdrží

Stavba D6
​Problém opakovaného posuzování dopravních staveb z hlediska jejich vlivu na životní prostředí (EIA) - to bylo jedno z hlavních témat, o kterých jednal premiér Bohuslav Sobotka  s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem. Jednání skončilo úspěchem a z jeho závěru plyne, že stát může pokračovat v dostavbě páteřní dopravní infrastruktury, konkrétně deseti staveb, na které chce využít finance z EU. 

Výstava představí známé projekty Barrandov Studia

Becherova vila
​Od neděle 3. července můžete zavítat do Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech na výstavu "Barrandov - víc než studio", která připomene 85 let existence slavných filmových ateliérů. Návštěvníky čeká filmová kavárna s dobrou kávou, možnost vyfotit se ve filmových dekoracích nebo besedovat s herci a filmovými tvůrci.

Do kraje zavítal předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek

Michal Hašek v Ostrově
​Na pozván​í poslankyně Markéty Wernerové přijel na pracovní cestu do Karlovarského kraje předseda Rady Asociace krajů ČR a jihomoravský hejtman Michal Hašek. Společně s hejtmanem Karlovarského kraje Martinem Havlem a starostou Ostrova Pavlem Čekanem navštívil rekonstruovaný ostrovský zámek, knihovnu v Hroznětíně nebo karlovarský Svět záchranářů.

​Karlovarský filmový festival začíná již tento pátek

Festival
​V Karlových Varech vrcholí přípravy na jednapadesátý ročník Mezinárodního filmového festivalu.Těšit se můžete na bohatou filmovou projekci, slavné tvůrce a herce a pestrý doprovodný program. Hlavním partnerem akce, která bude probíhat až do 9. července, je Karlovarský kraj.

Místní akční skupiny diskutovaly o zájmovém vzdělávání

Děti
​V uplynulé týdnu se na Úřadu vlády ČR uskutečnil seminář pro manažery více než 85 místních akčních skupin z celé republiky. Hlavním tématem se stalo neformální a zájmové vzdělávání a možnosti jeho podpory z evropských dotačních programů.

Vesnicí roku se v Karlovarském kraji staly Valy

Valy
​Do konce dubna mohly obce z celé České republiky odevzdávat přihlášky do oblíbené soutěže Vesnice roku, která se letos koná již po dvaadvacáté. Z našeho regionu se o prestižní titul ucházelo devatenáct obcí. Vítězem krajského kola a držitelem Zlaté stuhy se nakonec staly Valy u Mariánských Lázní.

Síť mateřských center opět vyhlašuje soutěž pro firmy v kraji

Děti
Již po jedenácté vybízí Síť mateřských center zaměstnavatele, aby se přihlásili a obdrželi ocenění „Společnost přátelská rodině“. Organizace tak mají příležitost bezplatně projít auditem a získat nejen certifikát, ale také cenná doporučení pro změny ve firemní kultuře.

Nenechte si ujít FIJO Cheb 2016

FIJO Cheb
Jediný festival mládežnických dechových orchestrů na území České republiky se uskuteční od 30. června do 3. července již po dvaadvacáté v Chebu. Akci pořádá město Cheb za finanční podpory Karlovarského kraje a Ministerstva kultury ČR.

Vyberte osobnost neziskového sektoru v kraji

Neziskové aktivity
​Asociace nestátních neziskových aktivit Karlovarského kraje (ANNA KK) vyhlašuje 3. ročník ankety Osobnost neziskového sektoru v Karlovarském kraji. Cílem ankety je ocenit, povzbudit a podpořit lidi, kteří pracují v neziskové sféře, nebo jí významně pomáhají. Záštitu nad anketou převzal náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák.

Ostrov bude o víkendu patřit fandům komiksů a fantasy

OSTROFCON
​Pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla se v historickém centru Ostrova uskuteční první ročník západočeského festivalu komiksů, fantasy a zábavy. Dvoudenní nabitý program plný nevšedních zážitků je určen všem věkovým kategoriím.
1 - 10 Next