Archív krajských listů

Krajská nemocnice posiluje odborné aktivity

Sestry
​V našem kraji se už brzy uskuteční hned pět odborných zdravotnických konferencí, které pořádá nebo se na nich podílí Karlovarská krajská nemocnice (KKN). Zúčastní se jich stovky lékařů a sester z celé České republiky i ze zahraničí. Nemocnice touto cestou výrazně posiluje své aktivity na odborném poli.

Výstava představí Vietnam, jak ho neznáte

Vietnam
​Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva Karlovarského kraje pořádá ve spolupráci s Klubem Hanoi výstavu fotografií, na kterých je zachycen život lidí z horských oblastí severního Vietnamu. Vernisáž se uskuteční ve středu 1. června od 14 hodin ve vestibulu budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Vydejte se po stopách Karla IV. a vyhrajte jednu ze zajímavých cen

Karel IV.
​Karlovarský kraj ve spolupráci s Pouličním divadlem Viktora Braunreitera vyhlašuje u příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV. turistickou soutěž s názvem „Karlův kraj“. Stačí, když během následujících měsíců navštívíte co nejvíce míst v regionu spjatých s odkazem známého panovníka a nasbíráte potřebná razítka.

Rada kraje jednala s představiteli města Sokolov

Rada v Sokolově
​Zástupci vedení Karlovarského kraje se setkali s radními v Sokolově, aby s nimi mluvili o tématech, která v současnosti město řeší. Hovořilo se o stavu nádražní haly, o obtížích s protialkoholní záchytnou stanicí nebo o průmyslových zónách na Sokolovsku.

Den Cyklostezky Ohře si nenechaly ujít stovky cyklistů

Den Cyklostezky Ohře
​Cyklisté z celého regionu se v sobotu sjeli do Chebu, aby v areálu Krajinky zahájili sezónu na Cyklostezce Ohře. Na akci, kterou uspořádal Karlovarský kraj ve spolupráci s městem Cheb, dorazilo téměř šest stovek návštěvníků.

Projekt „Na kole jen s přilbou“ pomáhá chránit zdraví cyklistů

Cyklisti
Letos se uskuteční již šestý ročník společného projektu Týmu silniční bezpečnosti a Horské služby, nad kterým převzal záštitu hejtman Karlovarského kraje Martin Havel. Během nadcházejícího víkendu se můžete dozvědět řadu cenných informací ze světa cyklistiky na Ježíškově cestě na Božím Daru.

Upozornění na objížďku Cyklostezky Ohře v Mostově

Cyklostezka Ohře
​Menší změna trasy čeká na cyklisty projíždějící po páteřní Cyklostezce Ohře. V Mostově na Chebsku uzavřela obec Odrava kvůli havarijnímu stavu lávku přes řeku. Karlovarský kraj zareagoval a nechal pro cyklisty přehledně vyznačit objížďku, která ve směru na Cheb vede po místní komunikaci přes Odravu a Nebanice, kde se opět na Cyklostezku Ohře napojuje.

Na cestě krajem hejtman zamířil do Bukovan nebo do Dasnic

Sokolík
​Hejtman Martin Havel během pracovní cesty krajem navštívil starosty a diskutoval s nimi o problémech především malých obcí. Nejprve ale zavítal do Sokolova, kde začínalo krajské kolo fotbalového turnaje družstev základních škol  McDonald’s Cup 2015/2016.

Nenechte si ujít Den otevřených dveří v Becherově vile

Becherova vila
​V sobotu 28. května se Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech otevře malým i velkým návštěvníkům. Akci, která se bude konat u příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV., finančně podpořil Karlovarský kraj. Bohatý program začíná v půl druhé odpoledne.

Střední odborná škola logistická získala prestižní ocenění

Ocenění
​V Karlovarském kraji byla doposavad pouze jedna střední škola, které byl udělen mezinárodně uznávaný titul Ekoškola. Pod vedením učitelky Zuzany Juráčkové se jím nově může pyšnit i Střední odborná škola logistická v Dalovicích.
1 - 10 Next