Archív krajských listů

Do Horního Slavkova znovu pojedou víkendové vlaky

Vlak Kounice

​První letošní vlaky vyjedou v sobotu 30. dubna na šestikilometrovou trať z Krásného Jezu do Horního Slavkova - Kounice. České dráhy tu vypraví na objednávku Karlovarského kraje během letní turistické sezóny o sobotách a nedělích až do 4. září pět párů vlaků denně. 

Česká a čínská společnost podepsaly smlouvu o spolupráci

Zahraniční hosté
​Na Krajském úřadě Karlovarského kraje se sešli zástupci firmy Czech Industry Group a Shijiazhuang Zhongxing Machinery k slavnostnímu podpisu smlouvy, která zahajuje výstavbu výrobního podniku v Sokolově. Investice za více než jednu miliardu korun zaměstná přibližně 200 lidí. 

Nový dotační program pomůže obcím s využitím brownfieldů

Brownfield
​Karlovarský kraj se může zapojit do speciálního dotačního programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů. Nový program na podporu zaměstnanosti a rozvoje strukturálně postižených regionů, tedy Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, schválila vláda.


Do Karlovarského kraje přijede „Revolution Train“

Vlak
​„Revolution Train“, neboli revoluční protidrogový vlak, je unikátní projekt, který rozšiřuje dosavadní přístupy a metody protidrogové prevence. Zaměřen je na cílovou skupinu dětí a mládeže ve věku od 10 do 17 let. V rámci svého turné po českých městech v květnu zavítá do Karlovarského kraje.

Karlovarský kraj se představil na veletrhu v Kazachstánu

Veletrh v Almaty
​V polovině dubna se Karlovarský kraj společně s ostatními regiony republiky prezentoval na 16. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu KITF Almaty v Kazachstánu. Návštěvníci veletrhu se tak u stánku České republiky mohli seznámit s nabídkou kraje zaměřenou především na léčebnou lázeňskou péči, památky nebo přírodní krásy regionu.

​Většina peněz z ROP Severozápad byla již proplacena

Toužim
​Příjemci dotací z ROP Severozápad dostali proplaceno 18,6 miliardy korun. Informaci vzali na vědomí členové Výboru Regionální rady na svém zasedání, které se uskutečnilo 26. dubna v Ústí nad Labem.

Většina zájemců o kotlíkové dotace uspěla

Komín
V první výzvě kotlíkových dotací, na kterou bylo vyčleněno více než 64 milionů korun, téměř všichni žadatelé peníze na výměnu starého kotle získají. Rada kraje na svém pondělním jednání rozhodla o dosud přijatých žádostech.

Kraj pokračuje v postupné obnově střechy Císařských lázní

Císařské lázně
​Práce na střeše Císařských lázní se ani letos nezastaví. Karlovarskému kraji byla na další část rekonstrukce pro tento rok přislíbena dotace z Programu záchrany architektonického dědictví Ministerstva kultury ve výši 2,5 milionu korun. Zbývající 1 milion korun uhradí kraj ze svého rozpočtu.

Kraj chystá protihluková opatření na obchvatu Chebu

Obchvat Chebu
​Karlovarský kraj se snaží vyjít vstříc obyvatelům chebské části Háje, které obtěžuje hluk aut projíždějících po novém jihovýchodním obchvatu Chebu. V lednu požádali krajské zastupitelstvo o nápravná opatření.


Odborné učiliště v Horním Slavkově zvítězilo ve střelecké soutěži

Střelecká soutěž
​V uplynulém týdnu se konal v Chebu 27. ročník mezinárodní střelecké soutěže "FREE CONTEST 2016". Kromě domácích se jí účastnili závodníci z USA, Itálie, ze Slovenska, Německa, Francie nebo Litvy. Úspěchy v řadě kategorií tradičně sklízeli střelci z Odborného učiliště Horní Slavkov.


1 - 10 Next