Archív krajských listů

V Karlovarském kraji se nejlépe podniká v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně
Stejně jako vloni se i letos uskutečnil srovnávací výzkum „Město pro byznys“. V konkurenci sedmi hodnocených měst zvítězily Mariánské Lázně, které se staly nejlepším místem pro podnikání v kraji. Hned za nimi skončil Cheb a třetí místo obsadila Aš.​

V pátek 1. listopadu začne výluka na železniční trati Cheb - Bad Brambach

Vlak
​Cestující, kteří využívají spojení vlakem na trati Cheb - Bad Brambach, budou muset počítat s výlukou v úseku Františkovy Lázně a Vojtanov. Výluka začne v pátek 1. listopadu v 9 hodin a potrvá do úterý 5. listopadu 15 hodin. Za všechny vlaky pojede náhradní autobusová doprava podle výlukového jízdního řádu.

Památky v Karlovarském kraji navštívilo přes 73 400 lidí

Bečov
Památky, které v Karlovarském kraji spravuje Národní památkový ústav, se v letošním roce těšily velkému zájmu veřejnosti. Jejich branami prošlo přes 73 400 návštěvníků. Ačkoliv je hlavní sezóna již u konce, památky budou otevřené až do konce roku.​

Karlovarský kraj přispěje na provoz unikátního dolu Jeroným

Jeroným
Sokolovské muzeum získá od Karlovarského kraje dotaci ve výši 1 350 000 korun na provoz nedávno zpřístupněného dolu Jeroným. Peníze budou použity na zázemí pro pracovníky dolu, na nákup automobilu a na přípravu projektové dokumentace k zajištění dalších důlních prostor.​

O příspěvky na kulturní akce lze žádat do konce října

Příspěvky na kulturu
​Karlovarský kraj opět udělí příspěvky na regionální a nadregionální kulturní akce plánované na rok 2014. Žádosti je třeba doručit na předepsaných formulářích do 31. října letošního roku.

Nejúspěšnější žáci získali ocenění od Karlovarského kraje

Nejlepší žáci
​Nejlepší žáci škol našeho kraje převzali v ZUŠ Kraslice ocenění za své výsledky ve školních soutěžích, kterých se účastnili v uplynulém školním roce.


Přijďte na seminář o studiu a práci v Evropské unii

Seminář
Chtěli byste studovat nebo pracovat v zemích Evropské unie a nevíte, co všechno je k tomu potřeba? Pak navštivte seminář „Studuj, pracuj, cestuj v Evropské unii“, který připravilo Eurocentrum Karlovy Vary ve spolupráci s Vysokou školou Karlovy Vary. Seminář se koná 30. října od 12:00 hodin v aule Vysoké školy Karlovy Vary.

Hejtman předal šek folklórnímu souboru Marjánek

Předání šeku
Předsedkyně Občanského sdružení folklórní soubor Marjánek Sandra Heřmanová dnes převzala z rukou hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného šek ve výši 40 tisíc korun. Peníze poputují na činnost folklórního souboru.

Karlovarský kraj ušetřil sdruženým nákupem elektřiny na burze meziročně více než 27 procent nákladů

Elektrické vedení

​Karlovarský kraj uspoří sdruženým nákupem silové elektřiny na burze na rok 2014 téměř 3 miliony korun. Po loňském úspěšném nákupu se k němu připojilo 7 měst a obcí z Karlovarského kraje. I pro ně má tato forma nákupu na komoditní burze Kladno výrazný úsporný efekt.

Karlovarský kraj opět nabídne podnikatelům příspěvky na inovace

Výrobní pás
​Už potřetí budou moci místní podnikatelé soutěžit o příspěvky Karlovarského kraje na inovace - o tzv. inovační vouchery. V soutěži mohou uspět malé i velké firmy, které chtějí spolupracovat s vysokými školami nebo jinými vědeckými a výzkumnými organizacemi z celé ČR.
1 - 10 Next