Archív krajských listů

Hájek slaví titul Vesnice roku 2013 v Karlovarském kraji

Vesnice roku
Vítězem tradiční soutěže Vesnice roku, jejíž krajské kolo organizuje Karlovarský kraj od roku 2001, se stala obec Hájek u Ostrova. Získala tak Zlatou stuhu a postupuje do celostátního kola soutěže.

Sokolovské muzeum vydalo geologické průvodce

Raseliniste
Chystáte se na výlet po Karlovarském kraji? Tak využijte jednoho z osmi průvodců, který vás zavede do turisticky známých i méně navštěvovaných geologických lokalit. Uvidíte hluboká údolí, pozoruhodné skalní útvary či tajemná rašeliniště.

Zapáchající výpary z odkaliště stále komplikují život lidem v okolí Vřesové

Vresova

Vlivem dlouhotrvajícího teplého počasí se od pondělí 22. července uvolňují páry z odkaliště dehtů ve Vřesové. Páry se šíří nad obydlené části Vřesové, Chodova a Staré Chodovské. Hasiči na místě provedli řadu opatření, naměřené koncentrace škodlivin v okolí by neměly ohrožovat zdraví obyvatel.

Zahraniční dobrovolníci přijedou pomáhat s ochranou přírody

Dobrovolnici
​První dva srpnové týdny bude v Karlovarském kraji pracovat třináct mladých dobrovolníků ze zemí střední Evropy a Balkánu. Pomáhat budou s ochranou přírodních i kulturních krás regionu.

Kriminalitu zastavit nedokáží. Jejím obětem pomáhají 22 let

Bílý kruh bezpečí
Oběti několik desítek případů té nejzávažnější kriminality již letos nalezly pomoc v Bílém kruhu bezpečí, konkrétně v poradně v Plzni. Trauma, mnohdy na celý život, si nesou nejenom oběti a pozůstalí, ale i jejich příbuzní.

Kraje řešily s ministrem Fischerem pokutu v ROP Severozápad

Vybor ROP
​Zástupci Karlovarského a Ústeckého kraje jednali s novým ministrem financí Janem Fischerem o řešení tzv. korekce v ROP Severozápad. Ministr nabídl krajům, že by zaplatily celkem okolo 900 milionů korun. Původní výše pokuty přitom přesahovala 2 miliardy.

Z odkaliště u Vřesové unikají zapáchající plyny

​Silný zápach z odkaliště u Vřesové na Sokolovsku obtěžuje od pondělí obyvatele okolních měst a obcí. Hasiči našli zdroj zápachu a snaží se dalšímu úniku plynu z odkaliště zabránit.

Karlovarský kraj jedná o obnovení pobočky strojní fakulty v Sokolově

Studenti

Karlovarský kraj má v plánu znovu přivést do regionu vysoké technické školství. Hejtman Josef Novotný proto inicioval jednání o obnově odloučeného pracoviště Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni (FST ZČU), které by mohlo sídli v moderních prostorách ISŠTE Sokolov.

Letní fotografická soutěž „Vyfoť projekt“

Soutez
Zachyťte objektivem vašeho fotoaparátu projekty podpořené z fondů Evropské unie, které objevíte ve vašem okolí nebo při cestách po České republice, a přihlaste se do soutěže „Vyfoť projekt“. Nezáleží na tom, jestli jste amatérský fotograf nebo ostřílený profík, vyhrát může každý. ​

Na krajské dálniční známce stát neprodělá

Silnice R6
​O zavedení krajské dálniční známky za 300 korun usiluje hejtman Josef Novotný. Hlavním důvodem je fakt, že v Karlovarském kraji vede pouze 40 kilometrů rychlostní silnice R6. Ta navíc nenavazuje na celostátní dálniční síť.

1 - 10 Next