Archív krajských listů

V Karlových Varech se uskutečnil seminář o hornictví

Seminář
Karlovarská krajská knihovna dnes hostila seminář s názvem „Hornictví – dolování, tradice a kultura – od minulosti k budoucnosti“, na který se sjeli zástupci z nedalekých hornických měst, obcí a spolků. Seminář se konal pod záštitou radního pro oblast kultury a památkové péče Olega Kalaše.

Projekt zaměřený na hornické tradice získá příspěvek z programu Cíl 3

Další projekt z Karlovarského kraje získá podporu v programu přeshraniční spolupráce Cíl 3/Ziel 3 ČR - Svobodný stát Sasko. Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru programu v polovině června. Na svém jednání schválili dotace celkem pro tři tzv. náhradní projekty.

Absolventi technických oborů hledají práci. Co na to firmy? Komentář hejtmana Josefa Novotného

Na svou žádost jsem od ředitele krajské pobočky Úřadu práce v Karlových Varech obdržel tabulku s cennými statistickými údaji o počtu absolventů podle jednotlivých oborů a škol, kteří dokončili studium v letech 2011 a 2012 a kteří jsou vedeni v evidenci úřadů práce v našem kraji.

Starostové obcí Křešice a Dolní Zálezly převzali šek od Karlovarského kraje

Povoden
Ze 1450 obyvatel v Křešicích u Litoměřic muselo přes tisíc z nich opustit během červnových povodní svá zaplavená obydlí. Podobný osud stihl nedaleké Dolní Zálezly, kde voda zaplavila 28 domů, mateřskou školku i místní moštárnu. Právě tyto postižené obce a jejich obyvatele se rozhodl podpořit Karlovarský kraj a každé z obcí věnoval 200 tisíc korun.

Karlovy Vary mají nové infocentrum

Infocentrum

V polovině června byla v samém srdci lázeňského města otevřena nová pobočka infocentra. Infocentrum se nachází ve zrekonstruovaném objektu bývalé prodejny UVA.

Medaile našich sportovců na olympiádě dětí a mládeže přibývají

Medaile
Po dvou zlatých z cyklistiky, stříbře ve střelbě a bronzové medaili v plavání přibyly mladým sportovcům z našeho regionu na olympiádě dětí a mládeže ve Zlínském kraji další cenné kovy.

Hejtman: Pokračujeme v řešení povodňových škod

Josef Novotny
Financování likvidačních prací v obcích a přípravu oprav silnic po povodních i po letošní zimě v současnosti řeší vedení Karlovarského kraje. Nejnákladnější bude oprava silnice mezi Karlovými Vary a Kyselkou, kde došlo k sesuvu půdy. Akce si vyžádá 5, 8 milionu korun.

V sokolovském muzeu probíhá výstava „ Kostely na Sokolovsku“

Sokolovsky zamek

Sokolovské muzeum si na letošní prázdniny připravilo výstavu, která je věnována kostelům na Sokolovsku, včetně těch, které již dávno zanikly. Součástí expozice je i unikátní sbírka cenných předmětů. Výstava, která představuje to nejzajímavější z kostelních inventářů, bude k vidění až do září.

Naši mladí olympionici už mají dvě zlaté, stříbro a bronz

Bezci
I během dalšího dne Her VI. letní olympiády dětí a mládeže ve Zlínském kraji se sportovcům z našeho regionu dařilo.

Karlovarské gymnázium po prázdninách otevře fyzikální laboratoř

Reditel gymnazia s sekem
První české gymnázium v Karlových Varech vybuduje moderní laboratoř přírodních věd. Příspěvek 200 000 korun od Nadace ČEZ získá díky úspěchu studentů v krajských kolech Matematické a Fyzikální olympiády.
1 - 10 Next