Archív krajských listů

Záchranáři v kraji dnes vyjíždějí k nemocným mnohem rychleji

Dispecink zachranky
Karlovarská záchranná služba zahajuje od června ostrý provoz nového operačního střediska. Nové pracoviště mají záchranáři vybaveno nejmodernějšími technologiemi, které zkracují čas od nahlášení případu do výjezdu posádky a umožňují zdravotníkům být urychleně právě tam, kde jsou nejvíce zapotřebí.

Obce mohou získat krajský příspěvek na povodňové plány

Povoden
Ještě do 31. července letošního roku mohou obce žádat o peníze z dotačního titulu Karlovarského kraje zaměřeného na provedení opatření, která chrání obce před povodněmi. Příspěvky se týkají i zpracování povodňových plánů.

Karlovarský kraj: Boj proti bolševníku a dalším invazním rostlinám pokračuje

Bolševník
Ve dnech 5. a 6. 6. 2013 se koná v Karlových Varech dvoudenní workshop o metodikách likvidace invazních rostlin. Představen bude připravovaný krajský projekt likvidace bolševníku, křídlatek a netýkavky žláznaté s názvem „Omezení výskytu invazních rostlin v Karlovarském kraji“.

Hrad a zámek Bečov se stal fakultním památkovým objektem

Studenti Becov
Státní hrad a zámek Bečov získal status fakultního památkového objektu úzce spolupracujícího s vysokou školou.Podpisem společné smlouvy to potvrdili zástupci Národního památkového ústavu a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Využijte možnosti získat peníze na podzimní výsadbu stromů

Stromy
Máte pocit, že ve vaší obci chybí zeleň? Změňte situaci společně se svými sousedy, přáteli nebo dětmi ze základní školy. Výsadba stromů pomůže zlepšit kvalitu prostředí a zároveň povzbudí společenský život v místě.

Horská služba naváže užší spolupráci s Karlovarským krajem

horska sluzba
V Krušných horách přibývá zranění lyžařů a turistů. Souvisí to s narůstajícím počtem návštěvníků, a to jak Čechů, tak i cizinců - Holanďanů, Rusů nebo Němců. Na společné tiskové konferenci Karlovarského kraje a Horské služby ČR, oblast Krušné hory (HS ČR) to uvedl její náčelník Miroslav Güttner.

Startuje soutěž S památkami Karlovarského kraje 2013

hrad Loket
Chcete vyhrát notebook, mobil nebo fotoaparát? Právě pro vás stejně jako v loňském roce připravil Karlovarský kraj i na letošní letní prázdniny a podzim atraktivní soutěž "S památkami Karlovarského kraje 2013". Ceny získají čtyři vylosovaní výherci.

Úspěšný start sezóny jachtaře Štěpána Novotného

Jachta
Začátek sezóny se jachtaři Štěpánu Novotnému z chebského Jachtklubu opravdu vydařil. Nejenom že zajel velmi dobré časy na mezinárodních závodech ve Francii a v Itálii, ale zazářil i na domácí půdě, kde se dokonce postavil na stupně vítězů.

Obce opět dostanou od kraje peníze na budování a opravy cyklostezek

Cykliste
Téměř tři miliony z krajského rozpočtu vyčlenil Karlovarský kraj na podporu budování cyklostezek v obcích, na jejich značení a potřebné opravy. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, peníze získá celkem 9 žadatelů.

Mattoni ½Maraton Karlovy Vary má za sebou vydařenou premiéru

Karlovarsky pulmaraton
Do západočeských lázní se sjelo něco přes tisíc půlmaratonců.Z domácích nejvíce sedl tamní chlad, mokro a kopečky Ondřeji Fejfarovi z AK Kroměříž (1:08:02) a Ivaně Sekyrové (AK Sokolov, 1:17:32).
1 - 10 Next