Archív krajských listů

Hledáme společnosti přátelské rodinám

Deti si kresli
Síť mateřských center v Karlovarském kraji vyhlašuje krajské kolo soutěže Společnost přátelská rodině. Soutěž směřuje k ocenění a šíření příkladů dobré praxe příznivých zaměstnavatelských podmínek pro slaďování rodinného pracovního života a postupů v uplatňování rovných příležitostí pro ženy a muže.

Do silnic první třídy v kraji a na obchvaty obcí na I/6 půjde 200 milionů

R6
Celkem 160 milionů korun vloží stát do rekonstrukcí a oprav silnic první třídy v Karlovarském kraji a 47 milionů půjde na přípravu obchvatů na trase I/6 od Karlových Varů směrem na Prahu. Nejvyšší prioritu má přitom obchvat Řevničova, jehož příprava je zatím nejdál.

Lékaři karlovarské nemocnice se brání proti výrokům místních lékařských odborů

PAM
Lékaři Nemocnice Karlovy Vary se ohradili proti tvrzením Místní organizace Lékařského odborového klubu (LOK) Karlovy Vary, který vystoupil s obavami z personálních změn. LOK také uvedl, že z nemocnice odcházejí lékaři a dochází k rozbíjení týmů.

Ocenění "Spokojený zákazník za rok 2012" získalo 17 firem

Cena spokojeneho spotrebitele
Ocenění už desátým rokem uděluje Sdružení českých spotřebitelů těm podnikatelům a firmám v Karlovarském kraji, které trvale poskytují své služby na vysoké úrovni.

Kraje jednaly s ministerstvem o nominaci Montanregionu Krušnohoří na Seznam UNESCO

Montanregion Krusnohori
Nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří k zápisu na Seznam UNESCO je výrazem úcty a respektu ke kulturnímu dědictví naší země. Shodli se na tom noví radní pro oblast kultury a památkové péče z Karlovarského a Ústeckého kraje na setkání s náměstkyní Ministerstva kultury ČR Annou Matouškovou v Praze.

Sokolovští studenti uspěli na zahraniční stáži na Slovensku

Fiktivni firma SSZ Sokolov
Studenti ze Střední školy živnostenské v Sokolově se zúčastnili zahraniční stáže na Slovensku. Během stáže prezentovali vlastní fiktivní firmu, která se zaměřuje na obchodování se sportovním zbožím, a pomáhali při přípravě mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Bratislavě, ze kterého si přivezli ocenění. Stáž byla financována z projektu Evropské unie - Leonardo da Vinci – Mobilita.

Na praxi na jaře? Na studentskou brigádu v létě? Nejvyšší čas přihlásit se!

Studentska praxe
1.února zahájí WITTE Automotive v Nejdku registrace na letní brigády pro studentky a studenty středních a vysokých škol. Druhý největší zaměstnavatel v Karlovarském kraji již v květnu2013 nabídne dvoutýdenní praxe vybraným studentům partnerských škol.

ISŠTE Sokolov zve na výstavu o druhé světové válce

Vystava ISSTE
Nové moderní prostory Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově ožily další výstavou ze sbírek Muzea Sokolov. Vstupní hala školy  se zaplnila dobovými fotografiemi a dokumenty na téma "Druhá světová válka na Sokolovsku".

V Praze se jednalo o budoucnosti českého lázeňství

Mlynska kolonada
Českému lázeňství hrozí vážné problémy. Způsobily to především skokové změny pravidel hrazení lázeňských pobytů ze zdravotního pojištění.V důsledku změn provedených ministerstvem zdravotnictví rapidně poklesl počet lidí, kteří léčebnou lázeňskou péči využívají.

 

1 - 10 Next