Archív krajských listů

Od 1. ledna 2012 se sjednocuje výplata nepojistných dávek

Socialni davky
V souvislosti se změnou legislativy v oblasti pomoci v hmotné nouzi, sociálních služeb, státní sociální podpory a dalších dávek, dojde ke sjednocení procesu výplaty nepojistných sociálních dávek. Celá agenda přejde od nového roku na Úřad práce České republiky. 

Krajská knihovna nabízí novou službu pro slabozraké návštěvníky

Lupa pro slabozrake
Krajská knihovna v Karlových Varech poskytuje služby nevidomým a slabozrakým ve specializovaném oddělení pro handicapované již 16 let. Nově svým uživatelům  nabízí kamerovou zvětšovací lupu, která umožní snadnější čtení lidem se zrakovými vadami.

Zastupitelé schválili mimořádnou dotaci na provoz záchranky

Jednání zastupitelstva
Desetimilionovou dotaci na provoz záchranné služby schválili na svém mimořádném jednání krajští zastupitelé. Záchranka se totiž koncem roku ocitla bez finančních prostředků na provoz a mzdy.

Hejtman: vyšli jsme vstříc lidem, všechny stávající obory středních škol zůstanou otevřeny

Jednani se starosty
Počet prim na gymnáziích zřizovaných Karlovarským krajem i počet tříd dalších oborů zůstane pro příští rok zachován. Rozhodla o tom Rada Karlovarského kraje na základě jednání hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného se starosty a některými řediteli škol, kteří žádali především o zachování stávajícího počtu tříd osmiletých gymnázií.

V Chebu vyroste moderní dopravní terminál

terminal Cheb
Atraktivní vstupní branou do města by se měl stát nový dopravní terminál, který nechá Karlovarský kraj zbudovat v Chebu. Po terminálu v Sokolově a probíhající stavbě v Mariánských Lázních je to už třetí moderní dopravní uzel v regionu, kde budou cestující moci volit mezi všemi dostupnými druhy veřejné dopravy.

Šťastné Vánoce a úspěšný nadcházející rok 2012

Josef Novotny

Všem obyvatelům Karlovarského kraje přeje příjemné prožití vánočních svátků a pevné zdraví v novém roce hejtman Josef Novotný (formát mp3)

Studentské firmy úspěšně podnikaly

Studentske firmy
Firma Czech Smartphones, s.r.o. a další čtyři studentské firmy ze SOŠ logistické v Dalovicích se v prosinci úspěšně zúčastnily již 16. ročníku Veletrhu fiktivních firem v Plzni.

Uctít památku Václava Havla lze i na krajském úřadu

Pietni misto
Obyvatelé Karlovarského kraje mohou vyjádřit soustrast rodině zemřelého bývalého prezidenta ČSFR a ČR Václava Havla zápisem do kondolenční knihy. Pietní místo bylo zřízeno v budově A krajského úřadu.

Cheb má babybox, první nové generace

Zakladatelem projektu babyboxu je Ludvik Hess
Babyboxů, tedy schránek na odložení nechtěných dětí, které mají šanci získat nové rodiny, je v České republice celkem 47. Na ten zatím poslední, instalovaný ve zdi u vchodu do chebské nemocnice, přispěl Karlovarský kraj částkou 40 tisíc korun.

V čele nově vzniklé Ekonomické rady Asociace krajů stojí ekonom Jan Švejnar

Asociace kraju
Předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek oznámil v uplynulém týdnu vznik Ekonomické rady Asociace krajů (ERAK), která se bude jakožto tým složený především z ekonomických expertů soustředit na hledání optimálních řešení v oblastech, ve kterých se kraje potýkají s dopady ekonomické krize.
1 - 10 Next