Archív krajských listů

Starostové diskutovali s vedením kraje

Setkani starostu
Na sedmdesát starostů a zástupců obcí a měst se sešlo na pracovním jednání s vedením Karlovarského kraje. Hovořilo se například o podfinancování sociálních služeb, problémech ve školství, dopravě či rušení poboček České pošty.

Na trati do Mariánských Lázní a Chebu bude jezdit Pendolino

Vlak
V neděli 11. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád pro rok 2012. České dráhy od té doby vypraví každou sobotu do Karlovarského kraje vlak SC Pendolino, které poprvé pojede 17. prosince na trase Bohumín - Praha - Plzeň do Mariánských Lázní, Chebu a Františkových Lázní.

Karlovarská krajská nemocnice má nové logo

Nove logo KKN
Nové logo společnosti navrhla studentka Kamila Müllerová z třetího ročníku Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech.

Česko-bavorská spolupráce v rámci projektu Clara II pokračuje

Projekt Clara
V rámci projektu rozvoje společné partnerské spolupráce veřejné správy se v prostorách Krajského úřadu Karlovarského kraje konal již třetí workshop, tentokrát na téma Civilní obrana a řízení rizik.

Žákyně z Karlových Varů vyhrála Logickou olympiádu

Nora Prokesova
Žákyně ZŠ Dukelských hrdinů v Karlových Varech Nora Prokešová bodovala v celorepublikovém finále soutěže, kterou tradičně pořádá Mensa ČR. Nerozhodují v ní nabyté znalosti, ale logické uvažování. Akce se konala 28. listopadu v Poslanecké sněmovně ČR.

Ocenění "Spokojený zákazník za rok 2011" získalo 14 firem

Ceny Spokojeny zakaznik
Ocenění už osmým rokem uděluje Sdružení českých spotřebitelů těm podnikatelům a firmám v Karlovarském kraji, které trvale poskytují své služby na vysoké úrovni.

Krizový štáb Karlovarského kraje cvičil připravenost na železniční nehodu

Cviceni KS
Střet vlaku s autobusem na nechráněném železničním přejezdu trati ve směru Oloví  - Kraslice se stal tématem cvičení Krizového štábu Karlovarského kraje. Autobus měl převážet 40 dětí, ve vlaku v tu dobu bylo celkem 80 cestujících.

Nejlepší kroniku roku má opět Rotava

Setkani kronikaru
Tři desítky kronikářů se sešly na tradičním semináři, v jehož úvodu vyhlásila radní pro oblast kultury Eva Valjentová nejlepší kroniku roku. Prvenství obhájila kronika Rotavy, vedená Martinou Bečkovou.

Hejtmani jednali na Vysočině o dopadech budoucího státního rozpočtu na regiony

Logo AKCR
Zdravotnictví, doprava a budoucnost evropských fondů byly hlavními body programu jednání Rady Asociace krajů České republiky, které se konalo v uplynulém týdnu v Herálci na Vysočině.

Senátoři diskutovali se studenty obchodní akademie

Milan Stech na navsteve obchodni akademie

Další zastávkou předsedy Senátu Milana Štěcha byla karlovarská obchodní akademie, kam ho doprovodili senátoři za Karlovarský kraj Jan Horník, Pavel Čáslava a Miroslav Nenutil. Hosty přivítala ředitelka školy Hana Motyčková.

1 - 10 Next