Archív krajských listů

V krajské knihovně se uskuteční 4. přeshraniční burza práce

Burza prace
Máte zájem najít si práci v sousedním Německu nebo Rakousku? Úřad práce ČR, krajská pobočka v Karlových Varech ve spolupráci s Úřadem práce Annaberg - Buchholz pořádá ve čtvrtek 8. září od 10 hodin v Krajské knihovně Karlovy Vary - Dvory 4. přeshraniční burzu práce z oblasti hotelnictví, gastronomie, stavebnictví, kovovýroby nebo zdravotnictví.

Kraj bude mít studii k přeshraničnímu spojení Plesná - Bad Brambach

Silnice
Studie by měla ukázat, jak intenzivní by mohla být doprava na plánovaném silničním propojení mezi Plesnou a Bad Brambachem. Na jejím vytvoření se domluvili zástupci české i německé strany na sérii jednání během února a června letošního roku.

Hejtman se rozloučil s ředitelem Karlovarského inspektorátu ČŠI

Jaroslav Safranek
Hejtman Josef Novotný se setkal s odcházejícím ředitelem inspektorátu České školní inspekce v Karlových Varech Jaroslavem Šafránkem, aby mu poděkoval za vykonanou práci. Šéf školní inspekce posílí pedagogický sbor v nově zbudovaném Centru technického vzdělávání v Ostrově.

Muzika na schodech

Muzeum v Karlových Varech
Lidové tance a hudba ve spojení s veselým vyprávěním z karlovarské historie – tím se stane nevšední pořad „Muzika na schodech“, který se odehraje v karlovarském muzeu na Nové louce v rámci 16. Karlovarského folklorního festivalu.

ISŠ Cheb bude mít vlastní centrum odborného vzdělávání

ISS Cheb
Odborná výuka soustředěná na jednom místě a v moderně vybavených prostorách - to je cíl projektu s názvem Centrum odborného a praktického vzdělávání Integrované střední školy Cheb, na který škola hodlá získat finance z evropských fondů. Centrum by mělo sídlit v rekonstruované budově Na Hrázi 1.

Hejtman Josef Novotný podporuje převedení památek v Kyselce na asociaci ASORKD

Kyselka
V uplynulém týdnu se hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný setkal se zástupci památkové asociace ASORKD Pavlem P. Riesem a Martinem J. Kadrmanem. Detailně jej informovali o záměru převzít památkové objekty včetně pozemků v Kyselce, které jsou ve vlastnictví Karlovarských minerálních vod a společnosti C. T. S. - DUO.

Střechu Císařských lázní opraví, památka je dále přístupná

Cisarske lazne

Císařské lázně, které Karlovarský kraj na sezonu zpřístupnil veřejnosti, projdou částečnou rekonstrukcí. „První práce na opravě břidličné kopule střechy lázní začnou v pondělí 29. srpna,“ informovala krajská radní pro oblast kultury Eva Valjentová.

Kraj zve na Dny evropského dědictví - letos na hradě Loket

Hrad Loket
Letošní Dny evropského dědictví (European Heritage Days), během nichž se po celé zemi otevírají veřejnosti brány památek, muzeí nebo knihoven, se letos uskuteční 10. - 18. září. Při této příležitosti se bude v neděli 11. září konat od 13 do 18 hodin slavnostní zahájení EHD pořádané Karlovarským krajem na hradě Loket.

Kvůli úsporám na železnici budou v kraji zrušeny dva rychlíky

Vlak
Dva rychlíky zajišťující spojení na trati Cheb- Praha přestanou jezdit na nově otevřené koridorové trati ve směru na Plzeň Ministerstvo financí totiž přestane v rámci úspor vyplácet 200 milionovou dotaci na železniční dopravu.

Kraj rozdělí 10 milionů na hospodaření v lesích

Lesy
Obce a lesní firmy mohou v Karlovarském kraji žádat o finanční příspěvky na obnovu lesů poškozených emisemi, o příspěvek na obnovu, zajištění a výchovu porostů a na ekologické a k přírodě šetrné technologie.
1 - 10 Next