Archív krajských listů

Nová informační tabule v Trojmezí připomíná historii

Trojmezi
V místě, kde se pomyslně sbíhají hranice České republiky, tedy Karlovarského kraje. Bavorska a Saska, nyní stojí nová informační tabule, která má připomenout dobu, kdy byly obě země odděleny přísně střeženými hranicemi i "železnou oponou".

Krajská knihovna pořádá kurz trénování paměti

Knihovna
Oblíbený kurz je určen seniorům a lidem se zdravotním postižením. Bude se konat od 5. října do 23. listopadu v oddělení pro hendikepované v Krajské knihovně Karlovy Vary ve Dvorech.

Kraj chce ochránit magistrálu, zanese ji do územního plánu

Lyzari

Krušnohorská magistrála je vyhledávaná v létě zejména cyklisty a v zimě běžkaři. Její část vede po hřebenech hor v Karlovarském kraji. Ten ji chce bránit před nevhodnými zásahy tím, že ji zahrne do svého územního plánu. Totéž by měly udělat i obce na trase.

Kraj poskytl finanční prostředky na vybavení zubních pohotovostí

Stomatologicka ordinace

Pacientům stomatologické lékařské služby první pomoci (LSPP) z Karlovarska a Sokolovska slouží nové vybavení zakoupené Karlovarským krajem. Celkové náklady na jeho pořízení přesáhly 1,6 milionu korun.

 

Kontrola ombudsmana spokojena s dětským domovem ve Varech a v Ostrově

DD Tasovice
V Dětském domově Karlovy Vary a Ostrov si děti žijí dobře a v přirozeném prostředí. Takový byl závěr kontroly pracovníků oddělení dohledu ombudsmana, kteří během května a června letošního roku navštívili výchovné ústavy a dětské domovy na území ČR. Na místě zjišťovali, v jakých podmínkách děti vyrůstají.

Do kraje zavítal moldavský ministr životního prostředí

COV Karlovy Vary
Ministr životního prostředí Moldavské republiky Gheorghe Šalaru přicestoval do ČR získat zkušenosti v oblasti spalování odpadu a informace o rekonstrukcích i provozu čističek odpadních vod.

Karlovarský kraj podpoří projekt „Žijeme Londýnem“

Logo kraje
Projekt Českého olympijského výboru „Žijeme Londýnem“ přinese do krajů v období let 2011 – 2012 souvislou kulturně-vzdělávací komunikační kampaň, jejímž cílem je přiblížit veřejnosti, a především mládeži, myšlenku olympismu a hodnoty nejvýznamnějšího sportovního svátku na světě. Karlovarský kraj jej podpoří částkou 200 tisíc korun.

Obyvatelé Dobré Vody se i letos sejdou na čtyřech veřejných brigádách

Touzim
Téměř sedmdesátka obyvatel a chalupářů z Dobré Vody u Toužimi se v sobotu 23. července sešla na první veřejné brigádě v tomto roce. Společnými silami budou během celkem čtyř brigád zkrášlovat svoji vesnici a pokračovat tak již třetím rokem v projektu „Společně v Dobré Vodě“.

Karlovarská krajská nemocnice bude mít nové vedení

Nemocnice Karlovy Vary
Generální ředitel akciové společnosti Karlovarská krajská nemocnice Zdeněk Horák po téměř roce a půl svého působení opouští z vlastní vůle manažerský post. K tomuto rozhodnutí jen vede mimo jiné značná vzdálenost pracoviště od rodiny a časová vytíženost.

V Karlovarském kraji byl vydán první euroklíč rodičům s dětmi

Euroklic

Euroklíčem si mohou odemknout univerzální zámky k toaletám na úřadech, ve zdravotnických zařízeních, v obchodních domech na nádražích nebo čerpacích stanicích. Speciální klíč získali rodiče v polovině července a jeho zapůjčení je bezplatné.

1 - 10 Next