Archív krajských listů

Pavilon akutní medicíny v karlovarské nemocnici získává konečnou podobu

Pavilon nemocnice
Stavba jednoho z největších projektů Karlovarského kraje - pavilonu akutní medicíny v karlovarské nemocnici - úspěšně pokračuje. Po roce intenzivních prací stavbaři nyní dokončují železobetonovou konstrukci.

Do finále fotbalového Mc Donald´s Cupu postupuje ZŠ Toužim

Mc Donald Cup
Tradiční Mc Donald´sCup se letos konal už po čtrnácté. Jedná se o největší dětský fotbalový turnaj v Evropě, kterého se v Karlovarském kraji zúčastnilo 12 týmů.

Hejtman na setkání se starosty: Chceme znát váš názor

Setkani se starosty
Tradiční setkání vedení kraje se starosty obcí Karlovarského kraje zahájil hejtman Josef Novotný informacemi o plánovaném vyuhlení sokolovských dolů a s tím spojených problémů.

Ohlédnutí za chebskými oslavami

Z oslav vyroci Chebu

Cheb si v letošním roce připomíná 950 let od první písemné zmínky o městě. Hlavních oslav, jejichž součástí byla i jízda historického vlaku s lokomotivou zvanou Šlechtična, se zúčastnili také představitelé Karlovarského kraje v čele s hejtmanem Josefem Novotným. Atmosféru oslav přibližuje fotogalerie.

Karlovarská delagace diskutovala na univerzitě a navštívila Techmanii

Z navstevy Techmanie

Vedení Karlovarského kraje pokračuje v úsilí o přilákání mladých lidí ke studiu technických oborů. K diskusi na toto téma se představitelé kraje v čele s radním pro oblast školství Vratislavem Emlerem vydali na Západočeskou univerzitu (ZČU) v Plzni.

Cykloturisté mohou využít tři nové úseky páteřní cyklostezky

Cyklostezka Nebanice
Během června začnou cyklistům v regionu sloužit tři nové úseky páteřní Cyklostezky Ohře. Jedná se o trasy z Chocovic do Kynšperka nad Ohří a průjezd městy Sokolov a Loket.. Vybudovat je nechal Karlovarský kraj.

Z programu Cíl 3 půjdou peníze na dalších 30 společných projektů

Fotbalisti
Rozhodl o tom Monitorovací výbor programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2007 - 2013. Ze 43 nově předložených projektů schválil výbor dotaci pro 30 projektů s celkovým příspěvkem z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) ve výši 9. 4 milionu EUR.

Z evropských dotací vyrostl v kraji lesopark i sportoviště

Lesopark FL
Na cestu po projektech, které se v kraji staví s podporou z evropských fondů, se vydal hejtman Josef Novotný. Do Františkových Lázní, Skalné i do Aše přivezl potěšující zprávu.

Krajské kolo klání v hodu mobilem se koná 1. června na Rolavě

Mobilni telefony

Boj o titul krajského mistra v hodu mobilním telefonem do dálky, řadu dalších zajímavých soutěží, možnost odevzdání vysloužilé elektroniky k recyklaci a na závěr koncert skupiny Kryštof. To vše nabídne krajské kolo Mistrovství ČR v hodu mobilem, které se uskuteční ve středu 1. června od 9 hodin na koupališti Rolava.

Karlovarský kraj podpoří cestovní ruch

Chebsky hrad
Celkem 1,25 milionu korun vyčlenil letos Karlovarský kraj na podporu aktivit v oblasti cestovního ruchu.
1 - 10 Next