Archív krajských listů

Na Bambiriádě 2011 si děti přijdou na své: budou moci žonglovat, plout na raftu i tančit

Bambiriada
Dobrou náladu, spoustu her, zábavných soutěží, a především nových podnětů k aktivnímu využívání volného času nabídne dětem Bambiriáda 2011, která proběhne v době od 26. do 29. května.

Kraj má zájem na rozvoji myslivosti

Myslivci

Zvýšit informovanost veřejnosti o myslivosti je jednou z priorit smlouvy o spolupráci mezi Karlovarským krajem a regionálními orgány Českomoravské myslivecké jednoty. Jako nový partner bude kraj uváděn například při letošních mysliveckých slavnostech, které pořádají spolky v Karlových Varech, Sokolově a Chebu.

Český západ otevírá nové prostory textilní a keramické dílny

Hrncirstvi
Občanské sdružení Český západ zve širokou veřejnost na slavnostní otevření hájenky - nových prostor vlastní textilní a keramické dílny v Dobré Vodě u Toužimi. Sdružení působí v sociálně vyloučených lokalitách na Toužimsku a Tepelsku a ve svých dílnách zaměstnává ženy z těchto lokalit.

Blíží se zahájení fotosoutěže Ze života národnostních menšin

Fotograficka soutez
V pondělí 2. května odstartuje 4. ročník fotografické soutěže Ze života národnostních menšin. Soutěž vyhlašuje Výbor pro národnostní menšiny při krajském zastupitelstvu a krajský úřad. Akce potrvá do 12. srpna letošního roku.

Farmářské trhy přilákaly tisíce lidí

Farmarske trhy
První krajské farmářské trhy se setkaly s obrovským zájmem veřejnosti. Prohlédněte si fotogalerii

Z Karlových Varů se začalo létat dvakrát týdně do Kyjeva

Let Kyjev
Aerosvit Ukrainian Airlines zahájily ve čtvrtek 21. dubna přímé lety z Kyjeva do Karlových Varů a zpět. Ukrajinský dopravce bude nabízet dva lety týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Oslavte Den Země zasláním nominace do ankety Strom roku 2011

Strom
Hledáte způsob, jak se zapojit do letošních oslav Dne Země? Přihlaste svůj oblíbený strom do jubilejního desátého ročníku celostátní ankety Strom roku. Návrhy na nejsympatičtější strom České republiky přijímá Nadace Partnerství až do 15. května.

Kraj vydává jubilejní pohlednici k desetiletí své existence

Pohlednice KK
Karlovarský kraj slaví desetileté výročí svého vzniku vydáním unikátní pohlednice s logem 10 let. Pohlednice v počtu 12 500 kusů budou k sehnání během příštího týdne v 23 infocentrech napříč regionem a v Krajské knihovně Karlovy Vary.

Včelaři dostanou od kraje další peníze

Prispevky vcelarum
Dobře sestavený rozpočet a pozitivní výsledky hospodaření umožní Karlovarskému kraji přidat včelařům k původním příspěvkům ve výši 1 150 tisíc korun ještě téměř 300 tisíc navíc. Podpora je určena dalším 21 včelařům, kteří o podporu zažádali.

Se záchranou lázní Kyselka pomůže ministerstvo kultury

Jednani o laznich Kyselka
Záchranou historických objektů lázní Kyselka se na společném jednání zabývali představitelé státní správy, samospráv, občanské iniciativy i vlastníků.
1 - 10 Next