Archív krajských listů

SOŠ logistická v Dalovicích nabízí získání výučního listu lidem z praxe

Logo SOS logisticka
Na Střední odborné škole logistické v Dalovicích si mohou lidé od nynějška doplnit kvalifikaci a získat výuční list. Umožní jim to tříletý projekt Aprolog, který škola zahájila v uplynulých dnech.

Karlovarské muzeum zvýhodní vstupné do stálých expozic

Muzeum Karlovy Vary
Od prvního března muzeum zavádí cenově zvýhodněnou kombinovanou vstupenku. Lidé ji mohou využít k návštěvě stálých expozic v karlovarském muzeu na Nové louce a v jáchymovské Královské mincovně.

Handicapovaní plavci připravují jubilejní karlovarský POHÁREK

Hendikepovani plavci
Patronem 10. ročníku je legendární žokej Josef Váňa. Největší sportovní akcí určenou lidem se zdravotním postižením je na Karlovarsku nesporně POHÁREK. Plavecké závody tělesně postižených pořádá karlovarské středisko občanského sdružení pro studium rehabilitaci a sport bez bariér KONTAKT bB letos už po desáté.

11. ročník soutěže STAVBY KARLOVARSKÉHO KRAJE vyhlášen

Becherova vila
Cílem 11. ročníku soutěže “Stavby Karlovarského kraje“ je prezentovat všechny nově postavené i rekonstruované stavby v Karlovarském kraji, které jsou zkolaudovány a uvedeny do provozu v období 1.1.2010 – 30.4.2011.

Veterinární ambulance v Ostrově získá moderní vybavení

Ostrovský Macík
Poskytovat kvalitnější péči o nemocná nebo zraněná zvířata z okolí Ostrova na Karlovarsku pomůže veterinární ordinaci Macík moderní zdravotnické a přístrojové vybavení. Občanské sdružení Ostrovský Macík ho pořídí z půlmilionového příspěvku Nadace ČEZ.

Krajská knihovna Karlovy Vary v anketě MOSTY 2010

Knihovna
Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky vyhlásila 8. ročník cen MOSTY za rok 2010. Cena je určena pro projekty, které dlouhodobě, cíleně a systémově podporují osoby se zdravotním postižením.

Chebská škola díky projektu tvoří vlastní učebnice

Z konference

Zástupci základních a středních škol z regionu, měst a obcí a organizací zabývajících se vzdělávacími programy se v Krajské knihovně v Karlových Varech zúčastnili konference k otázce čerpání peněz z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Hlasujte pro Vesnici desetiletí v Karlovarském kraji z období 2001 – 2010

Vesnice roku
Myslíte si, že se vaše obec za posledních deset let změnila ve prospěch obyvatel, dobře se v ní žije a zasloužila by si titul „Vesnice desetiletí“? Nominujte ji! Pošlete jí svůj hlas!  Návrhy můžete posílat do 15.03.2011

Přijímací zkoušky už za dva měsíce

Studenti
Po delší době, kdy o přijetí či nepřijetí do většiny oborů ve středních školách rozhodoval pouze prospěch ze základní školy, se opět budou konat v Karlovarském kraji přijímací zkoušky.

Z cisterny unikl metylalkohol

Cviceni hasicu
Z odstavené cisterny začal vytékat metylalkohol. Protože se jedná o vysoce hořlavou a jedovatou látku, zastavit havárii musí přivolaní hasiči v protichemických oblecích. Nejedná se ale o mimořádnou událost, ale o ukázku zásahu při úniku nebezpečné látky pro studenty logistické školy v Dalovicích u Karlových Varů.
1 - 10 Next