Archív krajských listů

Karlovarská a chebská nemocnice vyhlásily zákaz návštěv na ARO a JIP

Chripka
Od pátku 28. ledna platí zákaz návštěv na odděleních ARO a jednotkách intenzivní péče nemocnic v Karlových Varech i v Chebu. Důvodem je aktuální epidemiologická situace a rychle se zvyšující počet respiračních onemocnění včetně závažnějších případů chřipky.

Kraje budou spolupracovat s Americkou obchodní komorou a Transparency International na projektu prevence korupce

AKCR
Vyplynulo to ze setkání předsedy Asociace krajů ČR Michala Haška s výkonným ředitelem Americké obchodní komory Westonem Staceym a ředitelem Transparency International Davidem Ondračkou.

Kraj podepsal deklaraci s městy lázeňského trojúhelníku

Frantiskovy Lazne

Podpisem společného prohlášení se Karlovarský kraj a města Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně zavázaly pokračovat v úsilí o zápis Západočeského lázeňského trojúhelníku na prestižní Seznam světového dědictví UNESCO.

Duševně nemocní se dočkají nových sociálních služeb

Dusevni onemocneni
Jedná se o služby sociální rehabilitace a sociálně terapeutické dílny, které vzniknou v rámci třetího krajského individuálního  projektu s názvem: „Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje" . Dodavatelem projektu je Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví.

Vedení kraje nesouhlasí s rušením stavebních úřadů

hejtman Josef Novotný
Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje v rámci novely stavebního zákona zrušit část stavebních úřadů. S tím ale vedení Karlovarského kraje nesouhlasí.

Na dodávku přístrojů a lůžek do Karlovarské krajské nemocnice budou vypsána nová výběrová řízení

Nemocnicni luzka
Karlovarský kraj úspěšně získal z Regionálního operačního programu Severozápad dotaci 138, 7 milionu na obnovu lůžek a přístrojového vybavení Karlovarské krajské nemocnice.

Kraj ušetří na energiích 78 milionů korun

Podpis smlouvy

Úsporu desítek milionů korun a možnost dlouhodobého plánování výdajů přinesla kraji dohoda o centrálních dodávkách elektrické energie a plynu. Smlouvy podepsal hejtman Josef Novotný s představiteli firem vzešlých z veřejné soutěže. Ušetřené peníze by podle hejtmana mohly jít například na výstavbu sídla záchranné služby nebo na opravy silnic.

Karlovarské kardiocentrum bude mít nové špičkové přístroje

Pristroje kardiocentrum
Výrazně se tak zlepší péče o pacienty, kteří se na karlovarském kardiologickém oddělení léčí s chorobami srdce. Na pořízení nových přístrojů za téměř 60 milionů korun přispěje částkou 50 milionů Evropská unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Krajský program dalšího vzdělávání se zaměřuje na mateřské školy

Materska skola

Program dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků mateřských škol pro letošní rok vznikl na pomoc mateřským školám, které neměly v minulých letech možnost čerpat prostředky z Evropského sociálního fondu na tuto oblast.

Otázka dostavby R6 je stále otevřená

Tiskova konference

Ministr dopravy Vít Bárta dnes v Karlových Varech zahájil druhé kolo svých cest po regionech. V první části své návštěvy se setkal s hejtmanem Josefem Novotným, se kterým stejně jako v září loňského roku probíral zejména otázku financování dostavby silnice R6 směrem na Prahu.

1 - 10 Next