Archív krajských listů

Snímky z krajské fotobanky jsou k mání zdarma

Z predavani cen
Fotografie měst, památek, přírodních scenérií, ale i záběry z kulturních nebo sportovních akcí nabízí fotobanka Karlovarského kraje http://www.kvpoint.cz/. Všechny snímky jsou k nekomerčnímu využití poskytovány zdarma. K propagaci webu byla vyhlášena soutěž, které se zúčastnilo 20 fotografů.

Karlovarský kraj získal stavební povolení na rekonstrukci Císařských lázní

Cisarske lazne
Stavební povolení je základem pro zahájení veškerých úkonů směřujících k opravě významné kulturní památky. Záchrana Císařských lázní si vyžádá téměř miliardovou investici.

Krajští radní navrhují zachování systému středních škol

Studenti

Čtyři střední školy v regionu, které byly podle jedné z variant návrhu zpracovaného odborem školství krajského úřadu určeny ke zrušení, budou zřejmě zachovány. Krajští radní totiž doporučili zastupitelům, aby na svém jednání ve čtvrtek 9. prosince hlasovali pro zachování současného stavu.

Kraj i letos přispěje obcím na budování a údržbu lyžařských běžeckých tras

Krusnohorska magistrala
Celkem deseti obcím a dvěma lyžařským klubům přispěje letos Karlovarský kraj na budování a údržbu lyžařských tras v regionu. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, získají žadatelé více než 737 tisíc korun.

Ježíškova vánoční pošta začíná opět úřadovat

Vanocni razitko
Přání označená speciálním vánočním razítkem bude od 1. prosince opět rozesílat pošta na Božím Daru. Tradice vánoční pošty se v krušnohorském městě udržuje sedmnáctým rokem.

Poradenský den k prevenci HIV/AIDS už 1. prosince

Prevence AIDS
Na první prosincový den připravuje Karlovarský kraj ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí poradenský den pro středoškoláky i veřejnost věnovaný prevenci a osvětě HIV/AIDS. Akce se koná v rámci projektu "2010-2011 - školní rok boje proti AIDS".

Lidé si mohou vybrat, jak se zdarma a ekologicky zbaví vysloužilých spotřebičů

Elektroodpad
Obyvatelé kraje mají v současnosti k dispozici pro odkládání použitých domácích elektrospotřebičů 16 sběrných dvorů v 15 městech kraje. Sběrné dvory jsou například v Karlových Varech, v Chebu, Aši, Lubech nebo Ostrově.

Karlovarský kraj má příští rok hospodařit s přebytkem 36,5 mil.Kč

Martin Havel

Karlovarský kraj by měl v roce 2011 hospodařit s přebytkem v rozpočtu kolem 36,5 milionu korun. Příjmy budou činit zhruba 4 miliardy korun, výdaje přes 3,9 miliardy korun. Ze svých rezerv a z úvěrů může čerpat dalších více než 1,3 miliardy korun. Návrh rozpočtu na příští rok bude projednávat zastupitelstvo kraje v prosinci.

Studenti ISŠTE Sokolov namalovali, jak "pomáhají"

ISSTE Sokolov
Obyvatelé Sokolova i jeho návštěvníci mohou v těchto dnech zavítat do přízemí Integrované střední školy technické a ekonomické na výstavu soutěžních výtvarných prací žáků. Mottem 5. ročníku celoškolní soutěže bylo "ISŠTE pomáhá aneb co pro mě znamená slovo pomoc".

Skútr, televizor a další ceny mají své majitele

Z predani cen
Jednou z akcí k desetiletí Karlovarského kraje byla soutěž, jejíž účastníci měli za úkol navštívit na 20 památek v regionu, získat zde samolepky a ty pak nalepit na předtištěný arch. Podmínky klání splnilo 38 soutěžících, z nichž bylo vylosováno pět výherců cen v celkové hodnotě 100 tisíc korun.
1 - 10 Next