Archív krajských listů

Karlovarský kraj chce pořídit územní studii horských oblastí

Krusne hory
Studie by měla sloužit k vytvoření koncepce pro rozvoj horských území, hlavně jejich využití v oblasti cestovního ruchu a rekreace. Zaměří se však i na potřeby lokalit, požadavky obcí nebo dostatečnost dopravní obslužnosti.

Děti z SOS vesničky se seznamují s přírodou

Priroda
Děti z SOS vesničky v Karlových Varech - Doubí dostaly letos poprvé možnost získat informace o přírodě a její ochraně díky projektu připravenému občanským sdružením Přírodou.cz.

Vítězové fotosoutěže Ze života národnostních menšin převzali ceny

Fotosoutez mensiny
Karlovarský fotograf Petr Pohanka vyhrál v 3. ročníku fotografické soutěže Ze života národnostních menšin. Vítězný snímek má název Romské dívky tančí.

Plavecký kurz pomůže hendikepovaným dětem

Plavci
Dvacet dětí s tělesným postižením ve věku od 8 do 16 let se od 7. do 13. listopadu zúčastní dvanáctého ročníku pobytové akce v Lázních Kynžvart, kterou pořádá Středisko Karlovy Vary KONTAKTU bB ve spolupráci se sportovním klubem SK KONTAKT KARLOVY VARY.

Na dokončené projekty už bylo z evropských dotací proplaceno přes 5 miliard

Amfiteatr Loket
Více než 5 miliard korun už bylo proplaceno městům, obcím nebo podnikatelům, kteří úspěšně dokončili projekty podpořené dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Největší část z této sumy získala v Ústeckém a Karlovarském kraji města a obce."Jen za září a říjen odešlo na účty příjemců přes 1, 4 miliardy korun,"uvedl ředitel Úřadu Regionální rady Petr Kušnierz.

SOS dětské vesničky zvýší počet dětí v pěstounské péči

SOS detske vesnicky
Sdružení SOS dětských vesniček plánuje do konce příštího roku přijmout až 30 nových dětí do pěstounské péče v rámci Sdružení. Proto v současné době probíhá intenzívní nábor nových matek – pěstounek, případně pěstounských párů.

Občané stále mohou hlasovat v anketě Osobnost Karlovarského kraje

Osobnost Karlovarskeho kraje
Až do 15.  listopadu mohou občané hlasovat v anketě Osobnost Karlovarského kraje. Její šestý ročník vyhlásil Karlovarská kraje v kategoriích Vesnice desetiletí, a Nezisková organizace desetiletí  (nadace, občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti atd.). Udělena bude také Zvláštní cena desetiletí za mimořádný přínos kraji.

Kraj podpořil novou meteorologickou stanici

Povodne

V Šindelové na Sokolovsku začne díky finanční spoluúčasti kraje měřit stav hladiny říčky Rotava nový limnigraf, další meteorologická stanice se buduje i na Klínovci. Stanice pomohou meteorologům nejen sledovat počasí, ale také včas zjistit například ohrožení bleskovou povodní.

Hejtmani českých krajů se setkali s prezidentem

Lany

Hejtman Josef Novotný a ostatní představitelé krajů se včera setkali s prezidentem Václavem Klausem. Prezident a jeho manželka přijali hejtmany na zámku v Lánech.

Urologické oddělení karlovarské nemocnice zavede novou operační metodu

Operace KKN
Muži se včasně zjištěnou rakovinou prostaty mohou od příštího týdne podstoupit na urologickém oddělení karlovarské nemocnice nový operační výkon, který zpravidla vede k úplnému vyléčení.
1 - 10 Next