Archív krajských listů

Tři projekty z našeho kraje získají dotaci z programu Cíl 3

Gymnazium Cheb
Pro české realizátory projektů půjde o více než 1 milion 360 tisíc EUR. Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru Programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce 2007 - 2013 mezi ČR a Svobodným státem Sasko v uplynulém týdnu na svém zasedání v Drážďanech.

Soutěž O hejtmanský mobil vyhodnocena

Hodnoceni vytvarne casti

V posledních zářijových dnech proběhlo v prostorách krajského úřadu hodnocení tradiční soutěže O hejtmanský mobil. Porota letos vybírala z rekordního počtu 37 prací na téma Symbol Karlovarského kraje. Stejně jako v minulých ročnících soutěžily děti do 15 let v kategorii výtvarných děl a fotografie.

Hasiči složili slib

Slib hasicu

Před hotelem Thermal v Karlových Varech složilo 24 nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje služební slib a čtrnáct hasičů převzalo medaile za věrnost či pamětní medaile.

Chystá se 8. ročník Konference Budoucnost

Klasterni areal Ostrov
V úterý 12. října odstartuje 8. ročník dvoudenní Konference Budoucnost, kterou společně pořádají město Chodov a Karlovarský kraj. Tématem letošního ročníku je památková péče v regionu.

Bude letošní Zlatý Ámos z Karlovarského kraje?

Volit se bude nejoblibenejsi ucitel

Jste žáky základní nebo střední školy a máte svého oblíbeného učitele či učitelku? Pak ho nebo ji můžete přihlásit do celorepublikové ankety Zlatý Ámos a zasloužit se o to, že bude patřičně oceněn či oceněna.

Nemocnici v Chebu nechá kraj zrekonstruovat

Nemocnice v Chebu

V areálu chebské nemocnice, součásti Karlovarské krajské nemocnice (KKN), začne dlouho plánovaná rekonstrukce. Ve výběrovém řízení na první etapu prací, do kterého se přihlásilo osm firem, krajští radní zvolili sdružení firem Hochtief CZ. To nabídlo nejnižší cenu 120 milionů korun.

Krajská konference propojila všechny subjekty v oblasti prevence kriminality

Miloslav Cermak
Zástupci ministerstva vnitra, Karlovarského kraje, neziskových organizací, policejní preventisté i učitelé z celého regionu měli díky I. krajské konferenci prevence kriminality a rizikového chování, která proběhla v Sokolově, příležitost setkat se a vyměnit si zkušenosti v této oblasti.

Agentura pomůže postiženým

Otevrení agentury

Agenturu pro sociální rehabilitaci zaměřenou na mentálně postižené občany otevřelo v Sokolově občanské sdružení Rytmus. Středisko vzniklo v rámci Individuálního projektu Karlovarského kraje. Jeho cílem konkrétní podpora rozvoje sociálních služeb v regionu.

"Záložáci" převzali pamětní listy hejtmana

Predani pametniho listu

Trojice příslušníků aktivní zálohy Armády České republiky v maskovacích oblecích zavítala na krajský úřad, aby převzala pamětní listy hejtmana Karlovarského kraje. Příslušníci pěší roty aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary jsou takto oceňováni při významných životních jubileích a také při ukončení činnosti v aktivní záloze.

Živnostníkem roku je módní návrhářka, firmou roku prádelna

Logo souteze

Živnostníkem roku je letos v Karlovarském kraji módní návrhářka Kateřina Šarochová z Karlových Varů. Titul Firma roku získala společnost Praní a čištění z Velké Hleďsebe na Mariánskolázeňsku. Vyhlašovatelem prestižní soutěže, která vstoupila do pátého ročníku, jsou Hospodářské noviny.

1 - 10 Next