Archív krajských listů

Nová pracovní skupina připraví projekt boje proti invazivním rostlinám

Bolsevnik
Dohodli se na tom na počátku týdne účastníci schůzky týkající se programu boje proti invazivním rostlinám v regionu. Pracovní setkání svolal hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný a pozval na něj europoslance Pavla Poce, zástupce Ministerstva zemědělství ČR, Lesů ČR, státního podniku Povodí Ohře, Pozemkového fondu ČR, obcí Karlovarského kraje a dalších subjektů.

Hejtman apeluje na premiéra a ministry ohledně R6 i finacování sociální sféry

Josef Novotny
Hejtman Josef Novotný pokračuje v úsilí o zařazení budované rychlostní silnice R6 mezi dopravní stavby s nejvyšší státní prioritou. Obrátil se proto společně s hejtmany Středočeského a Ústeckého kraje na premiéra Petra Nečase, aby jej upozornil na význam silnice pro zmíněné regiony a potřebu přehodnotit vládní zájmy.

Karlovarská porodnice nabízí nově upravené prostory

Porodnice KV
Po třítýdenní rekonstrukci mohou budoucí maminky opět využít porodnici v karlovarské nemocnici. Kromě čerstvé výmalby budou mít k dispozici nový, druhý pokoj nadstandardního typu pro šestinedělky.

Karlovarský kraj opět pomáhá regionům postiženým povodněmi

Predani seku
Tentokrát směřuje pomoc přímo hasičským záchranným sborům jednotlivých krajů. Na jednání AKČR předal hejtman Josef Novotný hejtmanům Zlínského, Ústeckého, Libereckého, Olomouckého a Plzeňského kraje šeky na sto tisíc korun.

Vláda hrozí kraji likvidací železničních tratí

Petr Navratil
Stanovisko náměstka hejtmana Karlovarského kraje pro oblast dopravy, silničního hospodářství a regionálního rozvoje Petra Navrátila k aktuálnímu návrhu státu na rušení regionálních železničních tratí

Geopark Egeria usiluje o zápis do seznamu UNESCO

Konference o geoparku
Na třicet odborníků se sešlo na odborném semináři o nově vyhlášeném Národním parku Egeria, který zaujímá dvě třetiny Karlovarského kraje a je součástí Česko – bavorského geoparku. Geopark Egeria byl letos v červnu společně s Českým rájem vyhlášen prvním Národním geoparkem v České republice.

V Sokolově proběhne I. krajská konference prevence kriminality

Konference Prevence kriminality

Na 22. - 23. září chystá Karlovarský kraj v Sokolově I. krajskou konferenci prevence kriminality a rizikového chování. Cílem konference je nastínění možné spolupráce mezi subjekty v oblasti prevence kriminality, rizikového chování ve školách, ale i koordinace obecních, státních i nestátních preventivních aktivit.

V prvním pololetí kraj výrazně uspořil

Logo kraje
Karlovarský kraj hospodařil letos v prvním pololetí díky úsporám prozatím lépe, než předpokládal. Jeho rozpočtové výdaje dosahovaly zhruba 2,6 miliardy korun a ve vztahu k upravenému rozpočtu s výdaji 4,5 miliardy korun byly čerpány na 42 procenta. Daňové příjmy dosáhly zhruba 888.000 korun, což bylo plnění na 53 procent ve vztahu k rozpočtu.

Zapojte se do fotosoutěže o zajímavé ceny

Fotosoutez
Tématem soutěže, kterou vyhlásila společnost EKOKOM ve spolupráci s Karlovarským krajem a Deníky Bohemia, je nakládání s odpady, jejich třídění a využití. Zúčastnit se může každý obyvatel našeho regionu.

V Pile slouží řidičům nový most

Most Pila
Po několikaměsíční rekonstrukci původní mostní konstrukce, při níž byla nutná úplná uzavírka provozu, mohou řidiči v Pile na Karlovarsku vyzkoušet jízdu po novém mostě. Ten nechal za 12, 5 milionu opravit Karlovarský kraj.
1 - 10 Next