Archív krajských listů

Měření signálu GSM v našem kraji potvrdilo nedostatky v pokrytí území obcí

Mobilni telefony
Vyplynulo to ze zprávy o výsledcích měření pokrytí signálem GSM, které prováděl ve vybraných obcích a lokalitách Karlovarského kraje Český telekomunikační úřad během června letošního roku. Měření v našem regionu inicioval hejtman Josef Novotný na základě četných stížností občanů a starostů.

Dětské domovy mohou žádat o peníze z Bertíků už nyní

Predavani seku detskym domovum
Jakýkoliv dětský domov či nezisková organizace z celé republiky mohou pro své děti a mladé lidi získat až sto tisíc korun. Stačí jen do konce srpna úspěšně představit projekt podpory jejich vzdělávání a přípravy na samostatný život.

Soutěžte s Ústředním pozemkovým úřadem

Soutez UPF
Ústřední pozemkový úřad ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy vyhlásil soutěž o nejlepší realizované společné zařízení roku 2009. Konkrétně jde například o nově vybudované polní cesty, vodní nádrže, zatravněné průlehy nebo vysazené prvky zeleně.

Přihlašte se do soutěže „O hejtmanský mobil“

Soutez o mobil
Devátý ročník prázdninové soutěže pro děti je v plném proudu. Velmi hezké příspěvky nám zatím zaslalo 15 soutěžících. Vítěz získá nový mobilní telefon, další zajímavé ceny čekají i na ostatní soutěžící.

Prezentace kraje nejen pro veletrhy

Prezentace na DVD

Karlovarský kraj vydal dva nosiče, na kterých jsou zachycena nejzajímavější místa, která stojí za to navštívit. Určeny jsou k propagaci regionu na veletrzích a podobných akcích, v omezeném počtu jsou k dispozici i zájemcům z řad veřejnosti.

Fotografujte a soutěžte o zrcadlovky za 6,5 tisíce eur

Fotograf

Je vám mezi 18 a 30 lety, rádi fotíte, není to ale vaše obživa? Pak se můžete zúčastnit soutěže, kterou pořádá skupina SES Výboru regionů EU. Tématem je Hledání solidarity.

Pět projektů česko-bavorské spolupráce získalo evropské peníze

Vlci jamy
Rozhodli o tom během června členové Monitorovacího výboru programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2007 - 2013 na svém zasedání v Chodové Plané. Z 31 projednávaných projektů schválil výbor 20 projektů s celkovým příspěvkem z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) ve výši 12, 5 milionu EUR.

Děti v karlovarské nemocnici přijde potěšit zdravotní klaun

Zdravotni klaun
Během úterý 27. července zavítá na dětské oddělení karlovarské nemocnice zdravotní klaun v doprovodu sestry Jarmilky, kteří i o prázdninách ordinují na dětských odděleních. Pro nemocné děti si přichystali speciální léčebné metody - měření dobré nálady metrem nebo chytání špatné nálady do pastiček na myši.

Na lince Moskva - Karlovy Vary s další společností

Letadlo Aeroflotu

Od 2. srpna bude mezi Karlovými Vary a Moskvou létat další společnost - Atlant-Sojuz. Cestující budou přepravováni letouny Boeing 737 jedenkrát týdně v pondělí, zatím do 25. října. Vedení Karlovarského kraje rozšíření možností leteckého spojení mezi oběma městy vítá.

Český západ bude v Toužimi nabízet tvořivé kurzy pro veřejnost

Cesky zapad
V Toužimi budou od září 2010 do dubna 2011 probíhat každý měsíc tvořivé kurzy pro veřejnost. Osm kurzů pro tvořivé dívky, ženy, chlapce, ale i muže připravilo občanské sdružení Český západ, které působí v sociálně vyloučených lokalitách v Dobré Vodě a okolí na Toužimsku a Tepelsku.
1 - 10 Next