Archív krajských listů

Školy i školky mohou navštívit biofarmy v kraji

Ovce
Umožní jim to další projekt Karlovarského kraje z oblasti environmentální výchovy. Žáci mateřských, základních i středních škol mohou s krajským příspěvkem navštívit farmy zabývající se ekologickou výchovou.

SOS dětské vesničky slaví 40. výročí

SOS vesnicky

První červnový den  uplyne přesně 40 let od slavnostního otevření nejstarší české SOS dětské vesničky v Doubí u Karlových Varů. Začaly se sem stěhovat první maminky – pěstounky a dosud opuštěné děti, Vánoce 1970 zde oslavilo 10 maminek a 42 dětí.

Hejtman se rozloučil s mistrem světa Ondřejem Němcem

Ondrej Nemec s hejtmanem

Hokejista karlovarské HC Energie a čerstvý držitel titulu z hokejového šampionátu v Německu zavítal na krajský úřad, aby se rozloučil s hejtmanem Josefem Novotným před svým odchodem do Ruska. Tam bude hrát v příštích dvou letech v týmu Severstal Čerepovec.

Soutěž O hejtmanský mobil

Soutez o mobil

Krajský úřad Karlovarského kraje vyhlásil již devátý ročník prázdninové soutěže pro děti „O hejtmanský mobil“. Soutěž má dvě části: internetovou a výtvarnou (či fotografickou) a je určena dětem od 6 do 15 let.

Léčebna v Nejdku se postará o nevyléčitelně nemocné

Jeden z pokojů

Léčebna dlouhodobě nemocných (LDN) v Nejdku rozšiřuje své služby o péči o umírající lidi. Na oddělení paliativní péče s celkem dvanácti lůžky, prvním tohoto typu v Karlovarském kraji, o ně bude postaráno po všech stránkách, včetně nabídky ubytování jejich příbuzných.

Vyhlášeno výběrové řízení k 12. ročníku sbírkového projektu Pomozte dětem!

logo Pomozte detem
Do veřejného výběrového řízení se mohou přihlásit nestátní neziskové organizace (občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti a účelová zařízení církví a náboženských společností) ze všech krajů České republiky se svými projekty na zlepšení kvality života ohrožených a znevýhodněných dětí do 18 let.

V kraji budou jezdit nové vlaky

Smlouva s CD
Moderní soupravy by se mohly na regionálních tratích objevit už na konci příštího roku. Pořídí je České dráhy s dotací z ROP Severozápad. ČD nakoupí nová kolejová vozidla pro Karlovarský a Ústecký kraj za celkem 1, 5 miliardy korun. Podpisem smlouvy o poskytnutí dotace to stvrdil generální ředitel ČD Petr Žaluda a zástupci Úřadu Regionální rady.

Chystá se Karlovarský pohár v letecké akrobacii

Letadlo
Od 27. do 30. května pořádá občanské sdružení LAC Karlovy Vary na letišti Toužim, v Přílezích, 17. ročník tradiční akrobatické soutěže "Karlovarský pohár v letecké akrobacii".

Hledá se jméno pro maskota Záchranného kruhu

Maskot zachranneho kruhu

Asociace Záchranný kruh vyhlásila soutěž na jméno pro nového maskota. Toho sebou budou vozit záchranáři pro případ setkání s dětmi. Maskot z plyše by jim měl pomoci ve snaze zmírnit u malých účastníků zásahů strach z neznámého. 

 

Výsledek rozpočtového hospodaření Karlovarského kraje za rok 2009

Martin Havel
Karlovarský kraj obdržel za rok 2009 příjmy v celkové výši 4 790 007 tis. Kč. Celkové výdaje kraje činily 4 813 705 tis. Kč. Rozpočtové hospodaření Karlovarského kraje za minulý rok skončilo schodkem ve výši 23 698 tis. Kč. Na účtech Karlovarského kraje po loňském hospodaření zůstaly volné finanční prostředky ve výši 67 203 tis. Kč.
1 - 10 Next