Archív krajských listů

O systém na ochranu dětí je zájem i mimo kraj

Z prezentace projektu
Chraň svůj svět, chraň svůj život, je název projektu zaměřeného na přípravu dětí a mládeže na rizika běžného života i mimořádné události. Jeho tvůrce, Asociace Záchranný kruh se sídlem v Karlových Varech, ho testuje na 15 školách v Karlovarském kraji, rozšířit by se měl ale i mimo region.

Kraj zahájil výstavbu supermoderního nemocničního pavilonu

Pavilon KKN
Jedná se o největší investiční akci Karlovarského kraje v letošním roce, díky které vznikne v karlovarské nemocnici nový pavilon zaměřený na poskytování specializované péče s příjmem pacientů, jaký mají obdobná pracoviště v zahraničí.

Hasiči mohou zasahovat i přes hranice

Dohoda hasici
Dohodu o vzájemné spolupráci v protipožární ochraně podepsali v Chebu starostové měst a obcí v česko-německém příhraničí, ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václav Klemák a hejtman Josef Novotný. Do projektu se zapojily města a obce Cheb, Waldsassen, Neualbenreuth, Libá a Hohenberg.

ROP Severozápad rozdělí dalších 600 milionů

ROP
Žadatelé, tedy i města a obce, budou moci od dnešního dne opět předkládat projekty do Regionálního operačního programu Severozápad. O získání evropských financí bude usilovat i Karlovarský kraj.

Workshop Karlovarský inovační svět

Workshop
V souvislosti s realizací Strategie rozvoje konkurenceschopnosti Karlovarského kraje byl mezi podnikateli v našem kraji proveden průzkum inovačního potenciálu firem. Průzkum s názvem Karlovarský inovační svět poskytne důležité informace o prioritách, problémech a potřebách inovačně zaměřených firem.

Rekonstrukce chebské nemocnice začne nejdéle na podzim

Nemocnice Cheb
První etapou zahájí kraj nejpozději v září rekonstrukci nemocnice v Chebu, která výrazně zlepší podmínky pro pacienty i personál. Náklady dosáhnou asi 135 milionů korun, hotovo by mělo být v dubnu 2012.

Kraj přispěl keramické škole na novou učebnu

Ucebna SPS keramicke
Novou multimediální učebnu využívají studenti Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech. Kraj jako zřizovatel školy poskytl téměř 200 tisíc na vybavení učebny multimediální tabulí včetně dataprojektoru a zázemí pro učitele, nábytek v hodnotě 96 tisíc korun darovala firma Klassa.

Hejtman Josef Novotný: Výroky karlovarského primátora na adresu kraje jsou nepravdivé

Josef Novotny
Na internetových stránkách karlovarského magistrátu i v médiích bylo řečeno slovy primátora Wernera Hauptmanna, že se kraj nevěnoval osvětě k zápisu lázeňského trojúhelníku na seznam UNESCO a vedení města si muselo informace shánět kousek po kousku samo. Primátorova slova jsou nepravdivá a zavádějící.

Startuje letošní ročník Ligy odpadů

Liga odpadu
Karlovarský kraj a společnost EKO-KOM vyhlašují v rámci kampaně na podporu třídění odpadu soutěž obcí s názvem Liga odpadů. Soutěž bude probíhat ve dvou kategoriích, obce do tisíce a nad 1 tisíc obyvatel.

Lukáš Bauer se setkal s mladými olympioniky

Lukas Bauer
Kromě medailí  a diplomů získali mladí účastníci Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže za úspěšnou reprezentaci regionu další odměnu. Karlovarský kraj pro ně připravil setkání s hvězdou českého běžeckého lyžování, olympionikem a vítězem Tour de Ski Lukášem Bauerem.
1 - 10 Next