Archív krajských listů

V Sokolově začala stavba moderního dopravního terminálu

DT Sokolov
Obyvatelé Sokolova i turisté tak budou mít na jednom místě všechny typy veřejné dopravy a budou moci plynule přestupovat podle potřeby z autobusu na vlak nebo MHD. „Lidé určitě ocení, že budou mít nové autobusové nádraží v těsné blízkosti železnice, navíc s dostatkem míst na parkování, kde mohou nechat svůj vůz a pokračovat veřejnou dopravou. Rekonstrukcí celé Nádražní ulice navíc získá střed města úplně novou podobu," uvedl hejtman Josef Novotný.

Projekt Vzdělávejte se – přímá vazba WITTE Automotive a školy

Dilna
Symbióza školní teorie a praxe nejdeckého výrobce zamykacích systémů pro automobilový průmysl,je dalším cílem z řady školících programů financovaných z příspěvku ESF v rámci projektu Vzdělávejte se!.

Karlovarská nemocnice má supermoderní počítačový tomograf

CT v KKN
Špičkový přístroj umožní od nynějška mnohem přesnější vyšetření například mozku nebo cévního systému pacienta. Navíc bude mnohem šetrnější k jeho organizmu. Jedná se teprve o druhý přístroj srovnatelné kvality a technologie v České republice.

Děti z Dětského domova Karlovy Vary bydlí v nových domcích

DD Tasovice
Celkem 24 dětí, které původně žily ve vile v karlovarské Jarní ulici, obývá od 5. března zbrusu nové domky v Karlových Varech - Tašovicích. Stěhování do nových prostor si vyžádala vyhláška ministerstva školství z roku 2006, jež se týká přechodu od zastaralého stylu ústavní výchovy k životu dětí v menších, rodinných skupinách.

V areálu karlovarské nemocnice se bude kácet

Nemocnice KV
Kácení nebezpečných stromů proběhne v pondělí 29. března u budovy číslo 10 a číslo 24 nemocnice v Karlových Varech.

Neziskové organizace chtějí spolupracovat s krajem, obcemi i podnikateli

Setkání ANNA KK
Vyplynulo to ze setkání zástupců neziskových organizací u kulatého stolu, kterého se účastnil hejtman Karlovarkého kraje Josef Novotný, náměstek hejtmana Miloslav Čermák, představitelé obcí a podnikatelské sféry v regionu.

Keramická dílna na kolečkách nabízí kurzy pro veřejnost

Keramika

Originální keramická dílna na kolečkách občanského sdružení Český západ nabízí nově keramické kurzy pro veřejnost. Jednodenní kurzy určené dospělým, dětem, pokročilým i úplným začátečníkům se konají celoročně v Dobré Vodě u Toužimi vždy v dohodnutých termínech. Výtěžek z kurzů je určen na financování činnosti Českého západu působícího v sociálně vyloučených lokalitách na Toužimsku a Tepelsku.

Přihlašte se do soutěže Město stromů 2010

Mesto stromu
Soutěž Město stromů je společným projektem Nadace Partnerství a města Strakonice. Jde o celoroční kampaň inspirovanou stromy, do níž lze zapojit všechny obyvatele větších obcí.

Most přes Ohři na R6 je zcela uzavřen

Most pres Ohri

Od 3. dubna 2010 do 1. dubna 2011 probíhá úplná uzavírka silnice I/6 v úseku od mimoúrovňové křižovatky se silnicí II/209 (Nové Sedlo - Loket) po Transmotel za mostem z důvodu výstavby rychlostní silnice R6 Nové Sedlo - Sokolov.

Krajský úřad ukončil kontrolu hospodaření v ISŠ Cheb

ISS Cheb
Kontrola probíhala v Integrované střední škole v Chebu v souvislosti s odvoláním bývalého ředitele školy Jana Kota. Z kontrolních zjištění vyplynulo, že byly odhaleny nedostatky v inventarizaci majetku, vyplácení odměn a celkově v účetních uzávěrkách za rok 2008 a 2009.
1 - 10 Next