Archív krajských listů

Hejtman představil podpořené projekty v kraji

Presstrip ROP
V našem regionu úspěšně probíhá realizace řady projektů financovaných s dotací z ROP Severozápad. Spolu s novináři si postup prací prohlédl koncem února hejtman Josef Novotný a místopředseda Výboru Regionální rady Tomáš Hybner.

Za peníze z Cíle 3 se bude rekonstruovat rozhledna na Klínovci

Rozhledna Klinovec
Rekonstrukce rozhledny je součástí  projektu"Zařízení a infrastruktura cestovního ruchu v oblasti Centrálního Krušnohoří - 1. etapa" . Ten schválili členové monitorovacího výboru Programu na podporu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Sasko na svém sedmém zasedání 23. - 24. února ve Vonšově.

Lukáš Bauer získal s českou štafetou senzačně bronz

Lukas Bauer
Nečekané třetí místo v olympijské štafetě na 4x10 kilometrů získala česká štafeta ve složení Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Martin Koukal.

Čeští a němečtí zdravotníci společně zdokonalují jazykové znalosti

Výuka zdravotníků
Děje se tak díky projektu, do kterého se zapojila Karlovarská krajská nemocnice s německou nemocnicí v Annabergu. Projekt by měl usnadnit lékařům a sestrám na obou stranách hranice nejen vzájemnou komunikaci, ale i možnost dorozumět se s pacientem - cizincem.

Vedení nemocnice zachová stejný objem mezd a odměn zdravotníkům jako loni

Nemocnice KV
Vyplynulo to z kolektivního vyjednávání, kterého se účastnili členové představenstva Karlovarské krajské nemocnice, management a zástupci pěti odborových organizací působících v nemocnicích v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu.

Krajem budou projíždět vojenské kolony

Vojenske kolony
Směřovat budou do prostoru vojenského újezdu Hradiště, kde v období od 26. února do 12. března proběhne cvičení jednotek NATO. Několik desítek kolon s vojenskou technikou pojede do 9. března po trase Pomezí - Cheb - Sokolov - Karlovy Vary - Hradiště.

Studenti budou diskutovat o české zahraniční politice

Eurocentrum
Na otázku, zda naše země potřebuje zahraniční politiku, budou hledat odpovědi studenti středních škol v regionu ve středu 24. února. Na tento den pro ně Eurocentrum Karlovy Vary připravilo panelovou diskuzi s politiky a politickými analytiky, kteří by měli svými názory přispět k tématu.

Lukáš Bauer v sobotním skiatlonu sedmý

Lukas Bauer
Především nepřekonatelná švédská taktika zasáhla do vývoje sobotního olympijského skiatlonu. V první části mu vévodil náš Lukáš Bauer, který vedl pole závodníků na patnáctikilometrové trati klasickou technikou.

Neziskovým organizacím se nabízí příležitost získat peníze na projekty

TK CSOB
ČSOB a Poštovní spořitelna ve spolupráci s nadací VIA vyhlásily 4. ročník programu podpory regionů. Cílem je finančně podpořit projekty, které jsou orientovány na komunitní rozvoj v českých krajích.

Úspěšné volejbalistky přivezly hejtmanovi ukázat pohár

Volejbalistky

Stříbrnou trofej získalo družstvo volejbalistek Prvního českého gymnázia v Karlových Varech, které se umístilo na 2. místě v ústředním kole volejbalové soutěže vyhlášené ministerstvem školství.

1 - 10 Next