Archív krajských listů

V Císařských lázních probíhají sanační práce

Cisarske lazne
Po havárii, kdy došlo k poškození požárního hydrantu v budově karlovarských Císařských lázní a pravé křídlo cenné památky bylo vytopeno, probíhají nyní záchranné sanační a restaurátorské práce.

Krajské internetové stránky budou mít novou tvář

Martin Havel
Přehlednější a přívětivější pro uživatele - takové budou zmodernizované internetové stránky Karlovarského kraje. Zjednoduší se především titulní strana portálu a vznikne samostatný web s názvem Karlovarský kraj.

Hotelová škola prezentovala českou gastronomii v Japonsku

Studenti v Japonsku

Pokračuje tak čtyřletá spolupráce mezi Hotelovou školou Mariánské Lázně a japonskou The Japan Hotel School Tokyo.

Podnikatelé v regionu se zajímají o environmentální vzdělávání

Seminar
S nápadem seznámit podnikatele s legislativou v oblasti ochrany životního prostředí přišlo za odborníky krajského úřadu Regionální stavební sdružení Karlovy Vary.

Výprava mladých sportovců z našeho kraje odjíždí na zimní olympiádu

ODM 2010
Na Hry IV. zimní Olympiády dětí a mládeže ČR (ODM 2010) vyrazí v tomto týdnu 77členná výprava z Karlovarského kraje. Olympiáda se koná v Liberci a okolí od 31. ledna do 5. února.

Hejtman navštívil Dobrou Vodu u Toužimi

Dobra Voda

Zajímal se především o život tamních obyvatel a o činnost sdružení Český západ, které aktivně spolupracuje s romskou komunitou obývající osadu.

Kraj nově přispěje ze svého rozpočtu na výstavbu kanalizací

Chevak
Především obcím je určen nově zavedený příspěvek z rozpočtu Karlovarského kraje na podporu výstavby kanalizací a intenzifikaci čističek odpadních vod.

Hejtman ocenil elitní střelkyni a atletku

Strelkyne u hejtmana
Střelkyně Lenka Marušková - Hyková z Aše a běžkyně Ivana Sekyrová ze Sokolova přijaly pozvání hejtmana Josefa Novotného, který jim poděkoval za úspěšnou reprezentaci regionu.  Sportovkyním předal hejtman šeky na 20 a 15 tisíc korun.

ZUŠ v Chodově získala grant pro učitele uměleckých škol v kraji

ZUS Chodov
Škole se podařilo uspět s projektem dalšího vzdělávání učitelů základních uměleckých škol v regionu a získat tak finance z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Hejtman se setkal s bývalým a současným náčelníkem Horské služby

Horska sluzba
Bývalý náčelník Horské služby Krušné hory Rudolf Chlad a nově nastoupivší Miroslav Güttner přijali pozvání hejtmana Josefa Novotného, který jim  poděkoval za dosavadní spolupráci a vyjádřil podporu i v budoucnu.
1 - 10 Next