Archív krajských listů

Proběhl XI. ročník soutěžní přehlíky Lázeňský pohárek 2009

Lazensky poharek
Během akce každoročně prezentují žáci středních škol v oborech kuchař a cukrář své dovednosti a umění v oblasti gastronomie. I letos se účastnilo celkem 23 soutěžících z celé ČR.

Ostrovští studenti zaujali na ekologické konferenci

Mincovna v Jachymove
Studenti třetího ročníku technického lycea SPŠ Ostrov Ondřej Machatý a Matěj Leško se zúčastnili konference s prací „Mineralogie a hornictví v Jáchymově z hlediska ekologie“.

Děti mají v karlovarské nemocnici nový prostor na hraní

Herna v nemocnici
Ještě před Vánoci dostalo dětské oddělení karlovarské nemocnice a především jeho malí pacienti dárek v podobě nové víceúčelové herny. Ta vznikla přestavbou bývalého skladu a do budoucna bude sloužit nejen k hraní, ale i jako učebna, jídelna nebo společenská místnost.

V kraji by mohly jezdit autobusy na plyn

Autobus

Karlovarský kraj si nechá zpracovat studii využití stlačeného plynu při pohonu linkových autobusů v kraji. Autobusy na plyn zatím jezdí v městské hromadné dopravě v Karlových Varech. Kraj ale zvažuje možnost, že by ekologické autobusy jezdily i na meziměstských spojích.

Karlovarský kraj vyhlašuje anketu "Sportovec Karlovarského kraje 2009"

Sportovci
Vyzýváme všechny sportovní subjekty působící v Karlovarském kraji k podání návrhu kandidátů pro anketu "Sportovec Karlovarského kraje 2009" .  Nominační formulář

Šťastné Vánoce a úspěšný rok 2010

Hejtman Josef Novotny

Všem obyvatelům Karlovarského kraje přeje klidné prožití svátků vánočních a pevné zdraví v nadcházejícím roce hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. (formát mp3).

Kraj doporučil ředitelům škol snížit počty žáků v některých oborech

Studenti
Týká se to vybraných středních škol zřizovaných krajem. Ty by měly v budoucnu omezit přijímání žáků do některých oborů, což by mohlo pomoci menším školám nadále fungovat i při nepříznivém vývoji počtu žáků.

Fandítka v Karlových Varech - výjimečná atmosféra i rekordy

Fanditka ODM
Další zastávkou výtvarné roadshow TAK TO JE NICE na podporu Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže ČR byly Karlovy Vary. V minulém týdnu se v obchodním centru Fontána bojovalo o nejlepší předmět k fandění sedm týmůžáků základních škol našeho kraje.

Úspěch sokolovských gymnazistů

Studenti

Studenti gymnázia v Sokolově získali třetí místo v soutěži „Nejinspirativnější středoškolský časopis 2009“. Cenu uděluje Klub volných novinářů Syndikátu novinářů České republiky.

Mariánskolázeňští středoškoláci opět uspěli na veletrhu fiktivních firem

Veletrh fiktivnich firem
Veletrh proběhl počátkem prosince v Plzni. Akce se tradičně účastnily desítky středních škol se svými fiktivními firmami.Během veletrhu si mohli středoškoláci vyzkoušet v praxi vedení firmy a obchodování.
1 - 10 Next